Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 16

Θέμα: Αγορα επαγγελματικου αυτοκινητου για τεχνιτη

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή Αγορα επαγγελματικου αυτοκινητου για τεχνιτη

    Καλισπερα Θελω να αγορασω ενα επαγκελματικο αυτοκινητο και θα ηθελα να με βοηθησεται επιδη ψαχνω πολυ καιρο και εχω μπερδευτη δεν ξερω αν χρειαζομε ενα επαγκελματικο βαν η αγροτικο εκι ειμαι μπερδεμενοσ εγω εχω τελιωση ηλεκτρολογοσ-υδραυλικοσ και χρειαζομε ενα για ηλεκτρολογικεσ εργασιες αλα ο πατερας μου εχει χωραφια με ελιες και δεν μπορω να τησ αφισω και δεν εχω καταληξη τη χρειαζομε στην αρχη ηθελα ενα αγροτικο ενα πικ απ με αδια αγροτικου αλλα και να το εχω και για ηλεκτρολογικεσ εργασιες αλλα ενασ επαγκελματιας οδηγος λεωφορειου μου ειπε οτι θα φαω προστιμο 10.000 ε αν εχω αδεια αγροτικου οχηματοσ και το εχω για ηλεκτρολογικες εργασιες ενω ενα εχω ενα βαν θα βαζω μεσα και ελιες και θα τησ μεταφερω αλλα εγω για αγροτικε εργασιες θα προτιμουσα αγροτικο πειτε μου την γνωμη σας και τη μαρκα να αγοραζα εγω δεν θα αγορασα καινουριο δεν εχω λεφτα θα αγοραζαμεταχιρισμενο και πειτε μου τη μαρκα να επερνα

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    αγόρασε ένα πικ απ και βγάλε το επαγγελματικό για ηλεκτρολογικά-υδραυλικα.. εγώ έχω ένα L200

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    να μη σου τυχει να εχεις βαν ή κανα μικρο berlingo πχ και σου κολλησει σε χωματοδρομο και να πρεπει να ξεφορτώνεις ελιες για να ξεκολλησει. Επίσης στην πρώτη ανηφορα με λίγο υγρασια ετοιμασου για διαφορικα και δισκους να καπνιζουν. Αγροτικό και απο μενα. Το θεμα της αδειας στο καλυψε ο λεπουρας. Δες και για μεταχειρισμενα hilux 10ετιας 4κινητα ειναι πραγματικα σκυλια αλλα λογω ζητησης τα πουλανε τσιμπημενα οι αθεοφοβοι ακομα και με 200000 χιλιομετρα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    με το επαγγελματικο απαγορευεται να μεταφερεις οτιδηποτε ασχετο με την εργασια σου.
    για οικονομικα κοιτας σε fiat.Πλεον υπαρχουν πολυ φτηνα επαγγελματικα

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή

    σε αυτη τη σελιδα ειναι ολα τα επαγκελματικα https://en.wikipedia.org/wiki/Light_commercial_vehicle

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    με το επαγγελματικο απαγορευεται να μεταφερεις οτιδηποτε ασχετο με την εργασια σου.
    για οικονομικα κοιτας σε fiat.Πλεον υπαρχουν πολυ φτηνα επαγγελματικα
    δεν υπάρχει άσχετο με την εργασία σου αλλά οτιδήποτε δεν είναι εργαλείο και θεωρείτε αναλώσιμο ή υλικό πρέπει να έχεις δελτίο αποστολής ή τιμολόγιο.

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.452

    Προεπιλογή

    Τα δελτία αποστολής δεν καταργήθηκαν μαζί με τα θεωρημένα τιμολόγια?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    γενικά τα θεωρημένα έχουν καταργηθεί. αλλά τα δελτία αποστολής δεν νομίζω να έχουν καταργηθεί.
    δεν ξέρω αν τα κατάργησαν τελείως διότι δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί τους. αλλά αυτές είναι λεπτομέρειες που θα του τις απαντήσεις ο λογιστής του.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #9
    Banned
    Όνομα
    Θανασης
    Εγγραφή
    Mar 2018
    Περιοχή
    Νεα Ιωνια
    Μηνύματα
    269

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    με το επαγγελματικο απαγορευεται να μεταφερεις οτιδηποτε ασχετο με την εργασια σου.
    για οικονομικα κοιτας σε fiat.Πλεον υπαρχουν πολυ φτηνα επαγγελματικα

    Καλήμερα.

    πολυ σωστή παρατήρηση.

    Η καλύτερη λύση είναι το ΙΧ αρκεί να μην χρειάζεσαι πολυ μεγάλους χώρους και κυβικά, ώστε τα τέλη να είναι χαμηλά.

    κουβαλάς οτι θες όποτε θες με τιμολόγιο ή χωρίς ή με τιμολόγια τρίτων,

    αν σε πιάσουν με οτιδήποτε χωρίς τιμολόγιο ή με τιμολόγιο τρίτου σε επαγγελματικο,, θα πέσει πολυ πρόστιμο,,

    μάλιστα νομίζω ότι υπάρχει νομοθεσία που λέει ότι και για τα εργαλεία σου πρέπει να κόβεις δελτίο αποστολής.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπάρχει άσχετο με την εργασία σου αλλά οτιδήποτε δεν είναι εργαλείο και θεωρείτε αναλώσιμο ή υλικό πρέπει να έχεις δελτίο αποστολής ή τιμολόγιο.
    Προσπαθησα να εξηγησω οσο πιο απλα γινεται τι μπορει να μεταφερει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasisHP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλήμερα.

    πολυ σωστή παρατήρηση.

    Η καλύτερη λύση είναι το ΙΧ αρκεί να μην χρειάζεσαι πολυ μεγάλους χώρους και κυβικά, ώστε τα τέλη να είναι χαμηλά.

    κουβαλάς οτι θες όποτε θες με τιμολόγιο ή χωρίς ή με τιμολόγια τρίτων,

    αν σε πιάσουν με οτιδήποτε χωρίς τιμολόγιο ή με τιμολόγιο τρίτου σε επαγγελματικο,, θα πέσει πολυ πρόστιμο,,

    μάλιστα νομίζω ότι υπάρχει νομοθεσία που λέει ότι και για τα εργαλεία σου πρέπει να κόβεις δελτίο αποστολής.
    Για τα εργαλεια ειναι λιγο ασαφης ο νομος.Για τα μεγαλα εργαλεια παντως κοβεται δελτιο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιλογη επαγγελματικου συστηματος ηχου για καφετερια.
    By ermes in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-15, 11:53
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-13, 19:25
  3. Αγορα ραδιοφωνου αυτοκινητου. Γνωμες
    By billtech in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-12, 13:46
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΡΑΔΙΟΤΕΧΝΙΤΗ
    By mimisath in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-11, 22:32

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας