Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Ολοκληρωμενο συστημα παρακολουθησης για καταστημα.

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή Ολοκληρωμενο συστημα παρακολουθησης για καταστημα.

    Καλησπερα σε ολους.
    Θελω να βαλω ενα ολοκληρωμενο συστημα παρακολουθησης(εσωτερικου χωρου) στο καταστημα μου το οποιο λειτουργει ολη την ημερα αν αυτο παιζει καποιο ρολο στην επιλογη.
    Επειδη ειναι αρκετα μεγαλο θα ηθελα να βαλω πανω απο 10 καμερες με ταβανι τις 15-16.
    Σιγουρα θα ηθελα να ειναι εγχρωμες και με καλη εικονα να βλεπω καθαρα(και ειδικα το βραδυ) και να εχω απομακρυσμενη παρακολουθηση του χωρου 24ωρες το 24ωρο.Επισης να μπορω αν ειναι ευκολο να ζουμαρω και να τις μετακινω απομακρυσμενα.
    Δεν ξερω αν πρεπει να βαλω σκληρους δισκους η κατι αλλο για αποθηκευση αλλα σε ενα μικρο συστημα που εχω τωρα μπορω να δω τι εχει συμβει μεχρι και ενα 48ωρο πισω το οποιο αυτο με βολευει αρκετα.
    Τελος στο χωρο οπου δουλευει ο υπαλληλος θα βαλω και μια μικρη οθονη για να παρακολουθει αυτος που δουλευει τους χωρους οπου δεν εχει ορατοτητα(1ος οροφος).Οθονη εχω αν αυτο βοηθαει.

    Δεν εχω ιδεα απο καμερες και γενικοτερα απο τετοια συστηματα και τι πρεπει να επιλεξω γι'αυτο θα ηθελα την βοηθεια σας.
    Σε οτι αφορα το μπατζετ δεν μπορω να σας πω γιατι δεν ξερω που κυμαινονται τετοια συστηματα.
    Αν πρεπει να απαντησω σε κατι αλλο για να βοηθησω στην επιλογη παρακαλω ρωτηστε ελευθερα.

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    εφόσον λες δεν ξέρεις δύσκολα θα βγάλεις άκρη όσα και να σου πούνε εδώ τα παιδιά.
    εφόσον είσαι Τρίκαλα τράβα και βρε τον Κωνσταντίνο (navar ) που είναι και μέλος του φορουμ να σου βγάλει κάποια μελέτη και προσφορά. δεν έχει να χάσει τίποτα.

    https://www.google.gr/maps/@39.55157...2!8i6656?hl=el

    https://www.vrisko.gr/details/map/cc...ryType=ShowMap

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #3
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    δες εδω https://www.smarteck.gr/

    -1 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Επειδη δεν εχω βρει κατι ακομη μπορει να γινει καποια προταση για ενα συστημα με 8 καμερες και καταγραφικο και αλλο ενα με 16 καμερες και επισης καταγραφικο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avolar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη δεν εχω βρει κατι ακομη μπορει να γινει καποια προταση για ενα συστημα με 8 καμερες και καταγραφικο και αλλο ενα με 16 καμερες και επισης καταγραφικο?
    Φίλε Θανάση, αυτό που ζητάς ΔΕΝ γίνετε έτσι απλά μέσα από ένα φόρουμ. Πρέπει να δει τον χώρο ΕΙΔΙΚΟΣ σε συστήματα ασφαλείας και να κάνει ΣΩΣΤΗ μελέτη. Αυτό βέβαια συνεπάγεται και το ανάλογο ΚΟΣΤΟΣ. Αν δεν είσαι διατεθειμένος να βάλεις το χέρι στην τσέπη, μην κάνεις τίποτα. Θα πετάξεις τα (λιγοστά) λεφτά σου και δεν θα έχεις ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...

    .

    2 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Κίμων
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    436

    Προεπιλογή

    Αυτό που ζητάς θα σου κοστίσει από ~770€ για ένα ωραίο ολοκληρωμένο σύστημα με 6-8 κάμερες σταθερές σε ένα σημείο.
    Μετά ξεκινάμε με το ποσό να ανεβαίνει βάζοντας UPS + Καλύτερες κάμερες ++++.
    Αυτά για να ξέρεις που βαδίζεις.
    Παρόλα αυτά πρέπει να έρθει ένας μάστορας να κάνει μελέτη για να σου πει και πόσο είναι τα περαστικά.

    Γνώμη μου είναι (γιατί τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ όταν έβαλα στο μαγαζί κάμερες) να κάνεις σωστή δουλειά.. με ότι συνεπάγεται αυτό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Καλαρακης Μιχαλης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Ηρακλειο
    Μηνύματα
    2.043

    Προεπιλογή

    αυτά που ζητάς από το καταγραφικό σήμερα όλα ακόμα και τα πιο φτηνά το κάνουν.
    Αυτό που θα εκτοξεύσει το προϋπολογισμό είναι οι περιστροφικές και τα ζοομ
    Έπειτα είναι η καλωδίωση (βασικό κοντίλι) που εξαρτάτε άμεσα απο τη μορφολογία του μαγαζιού και πως θα τοποθετηθούν τα καλώδια
    Εννοώ πως θα περάσουν πώς θα τα κρύψεις κτλ
    Μετά οι κάμερες πόσο καθαρά θέλεις να βλέπεις και σε τι απόσταση Αν είναι φωτισμένος ο χώρος πέφτει το κόστος ΑΝ ΔΕΝ είναι ακριβούτσικες
    όπως βλέπεις οι παράγοντες πολλοί και δεν μπορεί κάνεις να πει τιμή ΕΣΤΩ και στο περίπου
    το καλύτερο είναι να επισκεφτείς ένα επαγγελματία που θα σου πει το κόστος για τα βασικά και θα μπορεί να σου δείξει και πως θα είναι το σύστημα (πως θα βλέπεις με την Α ή Β κάμερα)
    πήγαινε πχ στο navar που είναι και κοντά σου
    και μη φοβάσαι να βάλεις το χέρι στη τσέπη Επαγγελαμτική δουλειά θέλεις όχι ερασιτεχνισμού.

    1 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-13, 01:06
  2. ολοκληρωμενο συστημα συναγερμου.
    By thomasdriver in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-12, 20:57
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-09, 20:58
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-09, 01:58
  5. ερωτηση για ολοκληρωμενο
    By kwstakis in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-06, 04:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας