Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 50

Θέμα: Αγορα καταγραφικο+4 εξωτερικες καμερες.

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Τα εργαλεια,το αυτοκινητο,τη σκαλα κλπ δεν μας τα παρεχει κανεις.Οπως το σερβις του αυτοκινητου, τη βενζινη κλπ προσοχη μιλαω παντα για το επαγγελματικο.
    Αυτο που ονομαζεις προμηθεια ειναι το κερδος απο την πωληση των αγαθων το οποιο ειναι καθολα νομιμο( εμποριο). Κανενας στο εμποριο δεν πουλαει σε τιμη χονδρικης.Αν το εκανε ο εργοδοτης σου, πως θα σε πληρωνε;

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stam1982 : 08-06-18 στις 08:14

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    Απατεωνας δεν ειναι κανεις. Εγω τον βρηκα ακριβο αλλα και λαθος. Απο ποτε ο ηλεκτρολογος περνα συστημστα ασφαλειας ...;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ηθελα να θιχτουν αρκετοι εδω..αλλα διαβαζω ολα αυτα και οκ ειναι καπως.
    Οταν εναν σου δεινε μια δουλεια για ηλεκτρολογικη εγκατασταση σε νεα κατοικια 3700 ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ.
    Και σου ζηταει προσφορα για καμερες-συναγερμο-θυροτηλεοραση με μονο ενα μικρο φπα για να εχει εγγυηση και ολα τα αλλα τσεπη και εσυ του δινεις μια προσφορα που στην αγορα ειναι απο τις υψηλοτερες οπου σου κοβουν ολο το φπα και ερχονται για 1 πραγμα (αλλος για τοποθετηση καμερας αλλος για συναγερμο και αλλος για θυροτηλεοραση σε αποσταση 50κμ απο αθηνα) τοτε κατα την γνωμη μου εισαι μακακας γιατι ουτε κουτοχορτο τρωμε ουτε δυσκολο ειναι να κανουμε ερευνα,δεν εισαι μονοπωλειο.
    Συνοψη μου ζηταγε 70ε εργασια για θυροτηλεοραση χωρις φπα μιση ωρα δουλεια με bus 2k.
    200 εργασια χωρις φπα με το μηχανημα καταγραφικου καμερας που βλεπετε με ενα μικρο φπα για εγγυηση οπου εχεις και προμηθεια σαν εγκαταστατη -30/40% και μια απο τα ιδια για συναγερμο οπου μου λες την τιμη που παιζει στο νετ αλλα βγαζεις και την προμηθεια και ενα 300αρι εργασια χωρις φπα παντα.
    Πως θα παρετε δουλειες?
    Ειλικρινα απορω με ποια λογικη λειτουργουν καποιοι ...εγω τους ονομαζω απατεωνες.
    Και αυτος ειναι ο λογος που εγω οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε στραφει στο να κατσουμε να διαβασουμε να ρωτησουμε να μαθουμε και να κανουμε μονοι μας ολες αυτες τις δουλειες μπορει να σου παρει χ10 σε χρονο αλλα τουλαχιστον θα τα καταφερεις δωξα το θεο υπαρχουν ατομα που ειναι προθημα να βοηθησουν/youtube/forums/manual και καλη θεληση.
    **Ολα αυτα περι προμηθεια δεν τα βγαζω απο το νου μου αλλα ετυχε και ρωτησα εναν ηλεκτρολογο(εχει βαλει τα συστηματα ασφαλειας στο εστιατοριο) στην επιχειρηση που εργαζομαι για να μου δωσει και αυτος προσφορα και μου ειπε οτι εγω σαν ηλεκτρολογος εχω μια προμηθεια 30% σε αυτα ο επαγγελματιας εγκαταστατης 40-50% αναλογα με τις εταιρες που συνεργαζεται.
    Οποτε Ανδρεα για να συνοψισουμε:
    Αυτος που εχει φαει 10 χρονια εμπειριας για να τα μαθει αυτα,ξημεροβραδιασε σε ανουσιες και ηλιθιες βλαβες(που ισως και οι περισσοτερες να ηταν δικης του βλακειας ή απειριας) χωρις να παρει μια(παραπανω απο το υπερογκο ποσο που εχει ζητησει,ειναι απατεωνας.
    Αντιθετα ο ιδιος απατεωνας που που θα σου απαντησει στο φορουμ και θα κανεις εσυ την δουλεια πως ονομαζεται ?μαγκας?Τι εντυπωση εχεις δηλαδη?ολοι αυτοι που απαντανε εδω μεσα ειναι χομπιστες και βαλανε ενα συναγερμο στο σπιτι και εχουν μαθει σαν ευαγγελιο τον προγραμματισμο?
    Σου φαινονται τα 70€ πολλα για μιση ωρα δουλεια?μεταφορικα ποση ωρα ειναι?Υπολογιζονται αυτα ή ο χρονος μετραει απο την στιγμη που πιανει κατσαβιδι?καυσιμα?ασφαλειες?φθορες?ελαστικα?ας τα βγαλει απο τον επομενο?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..........Τι εντυπωση εχεις δηλαδη?ολοι αυτοι που απαντανε εδω μεσα ειναι χομπιστες .............
    Σε πολλά συμφωνούμε Βασίλη αλλά εδώ νομίζω έχεις εσύ λάθος εντύπωση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον georgeb1957 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (08-06-18)

  6. #25
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    Τωρα σοβαρα καποιος που δεν εχει ιδεα θα του πουμε ποιον συναγερμο και ποιες καμερες να παρει και θα τα βαλει μονος του; Να του πρωτεινουμε καποιες μαρκες απο την εμπειρεια μας και να του πουμε τα υπερ και τα κατα,ΝΑΙ . Αλλα εγκατασταση τετοιων συστηματων μεσω φορουμ προς θεου ΟΧΙ!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Δεν τον ξέρεις και συνεπώς δεν ξέρεις τίς γνώσεις που έχει. Μπορεί να είναι ηλεκτρονικός αλλά να μήν έχει ασχοληθεί με το τόσο σοβαρό αντικείμενο, ούτε θα γίνει εγκαταστάτης απο τις πληροφορίες που θα πάρει απο το forum.
    Για δική του χρήση θέλησε να πάρει πληροφορίες και μπράβο του αν το τολμήση.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #27
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    Τωρα ξερει και ψαχνει απο το ali express?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeb1957 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πολλά συμφωνούμε Βασίλη αλλά εδώ νομίζω έχεις εσύ λάθος εντύπωση.
    Γιώργο σε έχω παρατηρήσει εδώ μέσα και πραγματικα χαίρομαι τους χομπίστες που ψάχνονται(ειδικά εσύ όχι μόνο,αλλά έχεις βοηθήσει και πολλούς εδώ μεσα),για αυτό άλλωστε έγραψα και 'ολοι'.
    Αυτό που με εκνευρίζει όμως είναι να έρχεται ο άλλος ,να του λες τα πάντα και μετά να σε αποκαλεί και απατεώνα.
    Από όσους γνωστούς συναδέλφους που έχω ,ένας μόνο πήρε προπερσι μια bmw525(αν θυμάμαι καλά) όλοι οι υπόλοιποι με Σαραβαλα είναι.και δεν γνωρίζουν ούτε 8ωρο ούτε 5μερο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    georgeb1957 (08-06-18)

  11. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Aug 2014
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    187

    Προεπιλογή

    Ο Γιωργος 1957 δεν ειναι μονο χομπιστας αλλα και επαγγελματιας αν θυμαμαι καλα που ειχαμε μιλησει με pm γι αυτο και καταλαβαινει

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #30
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Γιωργος 1957 δεν ειναι μονο χομπιστας αλλα και επαγγελματιας αν θυμαμαι καλα που ειχαμε μιλησει με pm γι αυτο και καταλαβαινει
    Να τελικά που πολλές απορίες λύνονται σιγά σιγά
    (Απορία μου η τεχνική κατάρτιση που είχε για το θεμα-στις αρχές τον είχα περάσει για αντιπροσωπο συστημάτων)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πακετο καμερες+καταγραφικο
    By JOUN in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-16, 23:33
  2. ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ - ΚΑΜΕΡΕΣ
    By ada_aris in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-14, 22:51
  3. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-13, 14:24
  4. ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΚΑΜΕΡΕΣ
    By POLO1982 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-12, 03:10
  5. pwm με εξωτερικες διακοπες!
    By ventouza6969 in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-09, 14:19

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας