Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 50

Θέμα: Αγορα καταγραφικο+4 εξωτερικες καμερες.

  1. #41
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    Για ip μιλαμε; Δε νομιζω...ε;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    Για να μιλησουμε ξεκαθαρα ...
    1 λυση ) ενας φιλος επαγγελματιας ηλεκτρονικος που εχει εμπειρια σε τετοιο τομεα, ολα αυτα θα στα κανει με 700 τα παντα μεσα και με εγγυηση τριων ετων στα κατσαμπραγκαλα και ενος ετους δωρεαν υποστηριξη, ο ιδιος θα μπορουσε να εγκαταστησει ενα συστημα που αγορασες απο οπουδηποτε με 300+ και οτι αλλο χρειαστει με την ελαχιστη χρεωση στα 200 να στο εγκαταστησει και περιπου το ιδιο να διορθωσει και ενα υπαρχων απο αλλον περασμενο

    2 λυση ) ειναι να πας μονος σου να τα αγορασεις απο ενα καταστημα και να σε πει το αφεντικο θα σε στειλω εγω εναν δικο μου νεαρο και με ενα κατοσταρικο θα στα κανει ολα τζιτζι και ενοειτε οτι αν χαλασει κατι δεν θα ευθυνεται αυτος ουτε και αν δεν τα κανει ολα σωστα ο ... νεαρος, ειναι πολυ συχνο το φαινομενο και η μαγαζατορες σπανια συνεργαζονται με την πρωτη λυση

    3 λυση) παιρνεις τον Αλβανο που εχουμε στην γειτονια και με τρια κατσαβιδια ενα πολυμετρο ενα μυτοτσιμπιδο ενα σφυρι και βαρια βαρια τα 50 ευρωπουλα εισαι ετοιμος! Στα + οτι θα σου κανει και κανα ηλεκτρολογικο μπορει και υδραυλικο

    4 και τελευταια λυση και ποιο οικονομικη! Τα αγοραζεις μονος σου και προσπαθεις να τα συνδεσεις μονος σου διαβαζοντας τα μανουαλ και ρωτωντας τα διαφορα φορουμ...


    Τα πραγματα ειναι απλα,απο την 1 εως την 3 θα δουλευουν, για την 4 βλεπουμε ...
    Η επιλογη ειναι δικη σου

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη street : 09-06-18 στις 01:57

  3. #43
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Andree
    Όνομα
    Αντρεας
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rodolfos2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ali express και συναγερμος δε κολανε. Για να μπει συναγερμος σε σπιτι πρεπει να εχει αξιοπιστια πιστοποιησεις βαθμους ασφαλειας. Αν τωρα θεωρεις συναγερμο αυτο το κουτι που ναι μοναδα, πληκτρολογιο, σειρηνα ολα μαζι, που στις 10 δοκιμες της 8 ειναι οκ αλλα τις 2 οχι τοτε αυτος δεν ειναι συναγερμος που θα προτεινει ενας τεχνικος στον πελατη του για ασφαλεια. Μπορει να του πει υπαρχει κ αυτος αλλα.. Γενικα δεν εχουν μεγαλες διαφορες σε τιμη οι γνωστοι συναγερμοι μεταξυ τους.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αναφερεις σε 2 μηνυματα σου το aliexpress υπονοωντας οτι ειμαι ασχετος και δεν ξερω.
    Στην 2η αναφορα σου λες οτι ψαχνω συναγερμο απο εκει το οποιο δεν ξερω που το βασιζεις μιλησα καθαρα για καταγραφικο-καμερες και ειμαστε στο θεμα αυτο.
    Τις καμερες τις θελω καθαρα για να δω αν χτυπηση ο συναγερμος το γιατι και για εναν απλο ελεγχο δεν ζηταω κατι περισσοτερο οποτε ναι και απο aliexpress την δουλεια μου θα την εκανα.
    Τα περισσοτερα που εχεις σπιτι σου ειναι απο Κινα.
    Φιλικα παντα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andree : 09-06-18 στις 04:41

  4. #44
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Andree
    Όνομα
    Αντρεας
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μιλησουμε ξεκαθαρα ...
    1 λυση ) ενας φιλος επαγγελματιας ηλεκτρονικος που εχει εμπειρια σε τετοιο τομεα, ολα αυτα θα στα κανει με 700 τα παντα μεσα και με εγγυηση τριων ετων στα κατσαμπραγκαλα και ενος ετους δωρεαν υποστηριξη, ο ιδιος θα μπορουσε να εγκαταστησει ενα συστημα που αγορασες απο οπουδηποτε με 300+ και οτι αλλο χρειαστει με την ελαχιστη χρεωση στα 200 να στο εγκαταστησει και περιπου το ιδιο να διορθωσει και ενα υπαρχων απο αλλον περασμενο

    2 λυση ) ειναι να πας μονος σου να τα αγορασεις απο ενα καταστημα και να σε πει το αφεντικο θα σε στειλω εγω εναν δικο μου νεαρο και με ενα κατοσταρικο θα στα κανει ολα τζιτζι και ενοειτε οτι αν χαλασει κατι δεν θα ευθυνεται αυτος ουτε και αν δεν τα κανει ολα σωστα ο ... νεαρος, ειναι πολυ συχνο το φαινομενο και η μαγαζατορες σπανια συνεργαζονται με την πρωτη λυση

    3 λυση) παιρνεις τον Αλβανο που εχουμε στην γειτονια και με τρια κατσαβιδια ενα πολυμετρο ενα μυτοτσιμπιδο ενα σφυρι και βαρια βαρια τα 50 ευρωπουλα εισαι ετοιμος! Στα + οτι θα σου κανει και κανα ηλεκτρολογικο μπορει και υδραυλικο

    4 και τελευταια λυση και ποιο οικονομικη! Τα αγοραζεις μονος σου και προσπαθεις να τα συνδεσεις μονος σου διαβαζοντας τα μανουαλκαι ρωτωντας τα διαφορα φορουμ...


    Τα πραγματα ειναι απλα,απο την 1 εως την 3 θα δουλευουν, για την 4 βλεπουμε ...
    Η επιλογη ειναι δικη σου
    Σε ευχαριστω για τις επιλογες που μοιραστηκες μαζι μου.
    Παντως τα 700 που μαλλον μιλας για Θεσσαλονικη στην Αθηνα (επειδη καθε μερα παιρνω προσφορες)
    ειναι 430 η καλυτερη τιμη μεχρι τωρα με τα ιδια υλικα παντα.
    Αλλα μονος μου θα τα βαλω τωρα αν παιζεται θα το δουμε..

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andree : 09-06-18 στις 05:07

  5. #45
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    Περι ali express στο πα για να μην κανεις το ιδιο λαθος. Δεν ξερω αν στο ali και στο καθε ali πουλανε καμερες hikvizion, dahua, ezviz, foscam, ktlp που η εφαρμογες τους ειναι οσο μπορει να ειναι αξιοπιστες και αν γινει το οτι δηποτε να μπορεσεις να εχεις εικονα. Πολλες απο τις φτηνοκαμερες δεν λειτουργουν καλα ουτε οι εφαρμογες cloud που εχουν. Δεν σε ειρωνευετε κανεις. Μαλλον ποιο πολυ να σε πρωστατεψουμε θελουμε απο μια κακη αγορα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #46
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με την άποψη του rodolfou.
    Μην κάνεις το λάθος και πάρεις κάμερες π.χ. τύπου escam. Το cloud που διαθέτουν είναι για τα πανηγύρια.
    Μπορείς όμως, αν δεν θέλεις να διαθέσεις πολλά χρήματα και δεν σε ενδιαφέρει πολύ η ποιότητα της κάμερας, να πάρεις π.χ. κάμερες τύπου escam που να υποστηρίζουν το πρωτόκολλο onvif και να αγοράσεις ένα επώνυμο καταγραφικό π.χ. Hikvision που κατά την γνώμη μου έχει το καλύτερο cloud (Hik-connect) και να τις συνδέσεις επάνω του.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #47
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    Η ezviz θυγατρικη της hikvision εχει την mini O με 50€ που ειναι εξαιρετικη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #48
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Andree
    Όνομα
    Αντρεας
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    Το προβλημα που εχω διαβασει οτι εχουν οι καμερες-καταγραφικο απο Κινα ειναι οτι μπορει να κολλησουν και να θελουν restart οποτε αυτο ειναι ενα προβλημα που με κανει να τις βγαζω εκτος.
    Hikvision και Dahua κοιταζα,σαν τιμη ειναι στα ιδια η καθε μια εταιρια εχει το δικο της κοινο με την hikvision να ειναι νομιζω στην 1η επιλογη αγορας αν δεν κανω λαθος.
    Μαλλον αυτες που δειχνω σε λινκ στην αρχη του θεματος θα παρω(οχι αυτες που μου εδωσε προσφορα ο εγκαταστατης αλλα τις 1080)

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #49
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    Αν και δουλευω την hik και οι δυο ειναι το ιδιο καλες. Και τις 2 να ξερεις τις εχουν χακαρει.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #50
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετα λες ε νταξει μωρε στο Ελλαδισταν εισαι και που υπαρχουν οι αλλοι 4 παλυ καλα να λες.
    Περίεργη χώρα το Ελλαδιστάν. Είναι γεμάτο με άτομα που δεν τους αρέσει να ζουν σε αυτό ή να συναναστρέφονται με τους υπόλοιπους κατοίκους του, αλλά παρόλα αυτά εξακολουθούν να μην το εγκαταλείπουν και να αναζητούν τους υπόλοιπους κατοίκους του για συνομιλία, ακόμα και σε ένα κατεξοχήν ανοικτό μέσο όπως το Internet και το οποίο θα τους επέτρεπε τη συναναστροφή με άτομα από κάθε γωνιά του πλανήτη.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα παραπονα σου στην διοικηση! απ την στιγμη που κυκλοφορουν εδω μεσα μι αδειουχοι ηλεκτρολογοι που με το ζορι τελειωσαν το γυμνασιο και καταστηματαρχες επισεις το ιδιο, που απροκαλυπτα ψαχνουν πελατες ... παλι καλα να λες και να μην παραπονιεσαι
    Δεν υπάρχει λόγος να παραπονιέται κανείς!
    Εντός λίγης ώρας θα καθαρίσει το topic από όλα τα μηνύματα μου είναι άσχετα με το θέμα ή είναι προσβλητικά και δεν προσφέρουν καθόλου στη συζήτηση. Επίσης θα καθαρίζονται απευθείας τυχόν απαντήσεις προς αυτό το μήνυμά μου, καθώς και όσα νέα μηνύματα δεν απαντούν στην πολύ συγκεκριμένη ερώτηση που τέθηκε στην αρχή του θέματος, δηλαδή αυτήν:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχολιαστε σας παρακαλω την προσφορα του ηλεκτρολογου και την προταση μου και αν εχετε να προτεινετε κατι καλητερο ελευθερα.

    Καλή συνέχεια!

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. Πακετο καμερες+καταγραφικο
    By JOUN in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-16, 23:33
  2. ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ - ΚΑΜΕΡΕΣ
    By ada_aris in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-14, 22:51
  3. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-13, 14:24
  4. ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΚΑΜΕΡΕΣ
    By POLO1982 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-12, 03:10
  5. pwm με εξωτερικες διακοπες!
    By ventouza6969 in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-09, 14:19

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας