Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 46

Θέμα: ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elektronio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου νομίζω μας κοροϊδεύεις. Άλλο να είσαι ανορθόγραφος και άλλο να μην μπορείς να συντάξεις μια πρόταση σωστά έστω και με ορθογραφικά λάθη. Αν είσουνα καλος στην γλώσσα και την έκθεση δεν θα συνέβαινε αυτό στα μηνύματά σου να μην μπορεί κάποιος να βγάλει άκρη τι λες.
    Αν είσουν αλλοδαπός θα είχες και μια δικαιολογία. Αν είσαι Έλληνας δεν βλέπω καμία δικαιολογία για τον τρόπο έκφρασης και όχι για τα ορθογραφικά (που και αυτά βγάζουν μάτια).
    Μαρκο 99% εχεις δικιο, το 80% των ανθρωπων στο internet εχουμε καταργησει τους τονους (καλο? κακο? ...ειναι αυτο που ειναι, το θεμα ειναι οτι ειναι γεγονος). Οποτε δε μου κολλαει με τιποτα η χρηση τονικου συστηματος, και μαλιστα σε τετοιο βαθμο λανθασμενη, απο ενα ατομο που γραφει οπως ο Παναγιωτης...
    Πιθανο να ειναι απλα τρολλαρισμα απο καποιον που κανει χαβαλε (και πριν πουν οι εξυπνοι οτι οι συντονιστες θα βλεπαν αν ειναι διπλος λογαριασμος, 2018 εχουμε, αυτα τα κολπα δεν ειναι πλεον για τους "βαθια μυημενους". Και η κουτση Μαρια ξερει πως να αποφυγει κατι τετοιο)

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    και άλλες φορές έχω πει στον Παναγιώτη ότι τουλάχιστον ας ξεκινήσει να βάζει τελείες. τουλάχιστον να ξεχωρίζουν οι προτάσεις μεταξύ τους.
    ο μόνος λόγος που στα δικά μου κείμενα έχω τόνους είναι εξαιτίας (ή χάρη) στον ορθογράφο που για να ελέγξω που έχω λάθος θα μου κοκκινίσει και ότι δεν έχει τόνο οπότε αναγκάστηκα (όχι ότι μου έκανε κακό) να μάθω (όσο μπορώ) να γράφω βάζοντας και αυτούς.

    αλλά ας ξεκινήσει με τελείες και τα άλλα σιγά σιγά.

    αυτός θα κερδίσει γιατί θα μπορούν να του απαντήσουν περισσότερη στο θέμα του και λιγότερη να το κάνουμε χάλια με το να συζητάμε για το αν καταλάβαμε τη καταλάβαμε κλπ.

    δεν είναι δύσκολο. πριν πατήσει το κουμπί <<υποβολή>> να μπει το κείμενο απλά ξανά διαβάζεις και προσθέτεις τελείες όπου τελειώνει η φράση.

    εγώ ακόμα δεν κατάλαβα που είναι το μπέρδεμα με τις κλεμες και τα καλώδια γιατί όλο μαζί δεν μου βγάζει κανένα νόημα αυτό το μονοκόμματο κουβάρι λέξεων.

    3 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (02-09-18)

  4. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagiotis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έβγαλα καλο βαθμό αλλα πιστευ'ω γι αυτο φτεναί η καθιγητές επιδή μου δίνανε συνεχεία αποβολές και μου συμπεριφέρονταν ασκήμα
    Τι σου έκαναν δηλαδή και σου συμπεριφέρονταν άσχημα;
    Μόνο εσύ τους έφταιγες ή όλη η τάξη;
    Γιατί σου έδιναν αποβολές;
    Εσύ αγγελούδι φαντάζομαι; με τον πληθυντικό ευγενείας σου, «καλημέρα σας κύριε καθηγητά»
    Αυτοί συνέχεια σε είχαν στην μπούκα;Τώρα οι ίδιοι καθηγητές έγιναν εργοδηγοί
    Οι τιποτένιοι... οι τυχάρπαστοι... οι αναλφάβητοι... οι απαίδευτοι...!
    https://www.youtube.com/watch?v=-cY5Jz58UaQ

    3 Not allowed! Not allowed!

  5. #34
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    δεν σου άρεσε που έσβησα το σχόλιό σου χωρίς να δώσω συνέχεια και συνεχίζεις να προκαλείς . λοιπόν από εμένα έχεις ένα μήνα αδειούλα να το σκεφτείς έξω από το φόρουμ (αν και ξέρω ότι όταν γυρίσεις θα αρχίσεις να ζητάς διαγραφές κλπ κλπ)
    να ξεκαθαρισω οτι δεν ειμαι καθολου ρατσιστης ! ειμαι απλα δικαιος και προτιμω αυτους που εχουν γνωση!!
    κακως καθομαι και απολογουμαι σε ενα φορα που λεγετε ηλεκτρονικα σε καποιον ηλεκτρολογο που εγινε αντμιν προσφεροντας σουβλακια και γουρνοπουλες και γνωριζοντας απλως να διαβαζει το γουγλε!
    μιας και ειμαστε ηλεκτρονικο φορα επομενως θα επρεπε να κρινουμε και δουλεις ηλεκτρολογων σωστα ? ανετα !
    δεν θα το κανω , η μπορει και ναι, αλλα με πειραξε το παρακατω !
    (αν και ξέρω ότι όταν γυρίσεις θα αρχίσεις να ζητάς διαγραφές κλπ κλπ)
    ΕΥΓΕ!! θα το ηθελες πολυ ε ? αρε κακομοιρη ... μπα ρε φιλε δεν θα σε κανω την χαρη !
    Aναρωτιεμαι γιατι στο μηχανικος δεν μας τα λες αυτα ! βρηκες πατημα εδω ε ?
    για μενα το θεμα τελειωνει εδω .... αν φαω μπαν η διαγραφη μηνυματος και μετα δω απαντησεις μπορω να απαντησω και αλλου !
    δεν θα μπω καν στο τρυπακι (το εχω πει) να υπενθυμισω πιο ειναι το χαρτι μου απο σεβασμο και μονο στο ηλεκτρονικα ! τις απαντησεις μεσο γουγλε χαιρω πολυ μητσος !

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #35
    Μέλος
    Όνομα
    Παντελής
    Εγγραφή
    Apr 2017
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    95

    Προεπιλογή

    Θα πω και εγώ την άποψή μου. Στο πανεπιστήμιο είχαμε έναν Μαθηματικό, μεγάλο κεφάλι, ο οποίος είχε γράψει φοβερά βιβλία, είχε σπουδάσει Αμερική, ήταν φοβερός επιστήμονας αλλά είχε μηδέν μεταδοτικότητα. Τα γράμματά του στον πίνακα ήταν κουτσουλιές και δεν μπορούσες να καταλάβεις τί έλεγε. Τον παρακολουθούσαν ελάχιστοι φοιτητές το πολύ 5-6 άτομα γιατί κανένας δεν καταλάβαινε με τον τρόπο που δίδασκε. Προφανώς ο άνθρωπος δεν έκανε για δάσκαλος δεν μπορούσε να μεταδώσει τις γνώσεις του, αλλά ήταν φοβερός επιστήμονας. Έχω γνωρίσει πολλά δυνατά μυαλά που έχουν περίεργους τρόπους έκφρασης και γραφής.
    Μην κατακρίνετε τον Παναγιώτη. Δεν φταίει αυτός. Απλά δεν το έχει με την γραφή και ας μην το καταλαβαίνουμε εμείς οι υπόλοιποι οι "φυσιολογικοί". Δεν είναι εξωγήινος αλλά "διαφορετικός" σε αυτόν τον τομέα. Πολλοί άνθρωποι είναι διαφορετικοί σε πολλά πράγματα αλλά δεν τους απορρίπτουμε ποτέ. Ο καθένας απλά πρέπει να βρει τρόπους να υπερνικήσει την δυσκολία του αυτή και να μπορέσει να επιβιώσει κάνοντας πράγματα στα οποία είναι καλός και καλό είναι να προσπαθεί να βελτιώσει τις αδυναμίες του. Δεν χρειάζεται όλοι οι άλλοι να μας μοιάζουν σε όλα.
    Ότι θέλει μπορεί να είναι ο Παναγιώτης. Δεν μας νοιάζει και δεν μας πειράζει. Απλά θα πρέπει να καταλάβει ο ίδιος ότι ο γραπτός του λόγος δεν είναι καλός. Ίσως θα πρέπει μια και είναι νεότατος να κάνει κάτι για αυτό και σίγουρα θα μπορέσει να γίνει καλύτερος. Για αρχή ας χρησιμοποιεί το Word ή κάποιο άλλο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου και να διορθώνει τα ορθογραφικά του λάθη πριν γράψει κάτι στο φόρουμ. Ας δώσουμε στον Παναγιώτη και στον κάθε "Παναγιώτη" χώρο για να εκφράζεται ελεύθερα και εφόσον χρειάζεται μια συμβουλή όποιος τον καταλαβαίνει ας του απαντά.

    4 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raitelis : 03-09-18 στις 01:13

  7. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη finos
    Όνομα
    Βαγγελης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.775

    Προεπιλογή

    ρε παιδιά ... αυτός ειναι χειροτερος κι από μένα ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #37
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή



    Βάγγο, πλέον, μετά απ' τον συνονόματο...στα μάτια μου φαντάζεις θεός.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  9. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    Τον ίδιο δασκαλο με τον Γεωργίου και τον Αλέφαντο θα είχε...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #39
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aναρωτιεμαι γιατι στο μηχανικος δεν μας τα λες αυτα ! βρηκες πατημα εδω ε ?
    Πωωωω πόσο μπροστά είσαι που με κατάλαβες. τελικά είσαι τόσο μπροστά που ούτε εγώ δεν το ήξερα ότι είμαι στο μηχανικός(ποιο είναι αυτό?).

    για τα υπόλοιπα (κάτι γουρνοπουλες και κάτι κακομοίρη) δεν θα ασχοληθώ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  11. #40
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    Πωωωω πόσο μπροστά είσαι που με κατάλαβες. τελικά είσαι τόσο μπροστά που ούτε εγώ δεν το ήξερα ότι είμαι στο μηχανικός(ποιο είναι αυτό?).

    για τα υπόλοιπα (κάτι γουρνοπουλες και κάτι κακομοίρη) δεν θα ασχοληθώ.
    Αστο φιλε ολα στην ωρα τους , μην στεναχωριεσαι !δεν υπαρχει λογος να απασχοληθεις , ειπαμε τελος για το εδω νημα ...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-13, 02:08
  2. η πρωτη μου φωτοευαίσθητη
    By snapster in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-12, 01:46
  3. η πρωτη μου κατασκευη
    By kinderdl in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-12, 22:35
  4. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-12, 18:47
  5. To πρωτο μου πανελ (15w 18v) και η πρωτη μου απορια
    By makis129 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-11, 17:49

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας