Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Αποσύνδεση και Ανέβασμα αρχείων.

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη innova
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    240

    Προεπιλογή Αποσύνδεση και Ανέβασμα αρχείων.

    Γειά σας!

    1) Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μη με αποσυνδέει αυτόματα (και πολύ σύντομα...!) και να πρέπει να ξαναγράφω τα μηνύματα;

    (εντάξει, τώρα είμαι υποψιασμένος και τα αντιγράφω πρώτα, αλλά δεν είναι δουλειά αυτή, χάνεται πολύς χρόνος!)

    2) Επίσης, αν μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για ανέβασμα μιας σελίδας από pdf ή μιας φωτογραφίας μέσα από αρχείο PDF.


    Συγχαρητήρια σε όλη την κοινότητα!

    Με έχετε βοηθήσει πάρα πολλές φορές!

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!

    Κώστας

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    όταν κάνεις login πατάς την <<απομνημόνευση >> ?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  klik klik.jpg Εμφανίσεις:  130 Μέγεθος:  23,5 KB

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από innova Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, αν μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για ανέβασμα μιας σελίδας από pdf ή μιας φωτογραφίας μέσα από αρχείο PDF.
    Θα υποθέσω ότι έχεις λειτουργικό Microsoft Windows ( οποιαδήποτε έκδοση πάνω από 98 ). Τότε μπορείς να κάνεις το εξής:


    1. Ανοίγεις το PDF αρχείο στην σελίδα που είναι η εικόνα που θες.
    2. Πατάς το πλήκτρο PrintScreen ή PRT SC μπορεί να το γράφει κάπως διαφορετικά στο δικό σου πληκτρολόγιο. Είναι ένα από τα τρία πλήκτρα που είναι πάνω από τα Insert - Home - PageUp Ενδεικτικές εικόνες:
    3. Πηγαίνεις σε οποιοδήποτε πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας και κάνεις επικόληση σε ένα νέο αρχείο. Τα Windows έχουν ενσωματωμένο το Paint. Το ξεκινάς δημιουργείς ένα νέο αρχείο και κάνεις εκεί: Επεξεργασία ( Edit ) - Επικόληση ( Paste ).
    4. Αποθηκεύεις την εικόνα στο αρχείο που θες. Υποθέτω το έκανες με το Paint. Αρχείο ( File ) - Αποθήκευση ως... ( Save As... ).


    Εκτός από το παραπάνω που δουλεύει εξ' ορισμού σε όλες τις εκδόσεις των Windows μπορείς να κατεβάσεις και ένα δωρεάν πρόγραμμα που "βγάζει" φωτογραφίες ( screenshots ) την επιφάνεια εργασίας. Για Windows πάντα έχω να σου προτείνω το δωρεάν ( open source ) και πολύ καλό: Greenshot ( http://getgreenshot.org/ ).
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  use-print-screen-button-800x800.jpg Εμφανίσεις:  190 Μέγεθος:  13,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  main-qimg-9de7690819d7d609d21c630df45a3c24-c.jpg Εμφανίσεις:  182 Μέγεθος:  52,7 KB  

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    innova (11-07-18)

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη innova
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν κάνεις login πατάς την <<απομνημόνευση >> ?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  klik klik.jpg Εμφανίσεις:  130 Μέγεθος:  23,5 KB
    όχι!
    Αν φταίει αυτό,
    και το κάνω για να γλυτώσω τις αποσυνδέσεις θα πρέπει να κάνω και αποσύνδεση πριν φύγω για να μην με "θυμάται" όταν μπεί ο επόμενος χρήστης στον Η/Υ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη innova
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    240

    Προεπιλογή

    Φίλε FreeEnergy,
    με τίποτα!
    Παιδεύομαι ώρα!
    Ακόμη και με το Picture Manager προσπάθησα αλλά φτιάχνει τεράστιο αρχείο 12ΜΒ και δεν κατάφερα να το κάνω resize !
    Me to paint έφτιαξα εικόνα jpg 40 ΚΒ που όταν πήγα να την ανεβάσω μου έγραψε "null".
    Δε μπορεί να είναι τόσο δύσκολο τα ανέβασμα μιας φωτο από έγγραφο!
    Με τη φωτ. μηχανή μου (με μικρά αρχεία χαμηλής ανάλυσης ανέβηκαν αμέσως, μου φαίνεται το ίδιο θα κάνω...)

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από innova Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι!
    Αν φταίει αυτό,
    και το κάνω για να γλυτώσω τις αποσυνδέσεις θα πρέπει να κάνω και αποσύνδεση πριν φύγω για να μην με "θυμάται" όταν μπεί ο επόμενος χρήστης στον Η/Υ;
    ναι θα πρέπει να κάνεις αποσύνδεση για να μην πατήσει να συνδεθεί στο σαιτ και συνδεθεί με τους δικού σου κωδικούς αυτόματα.
    νωμίζω ότι υπάρχει δυνατότητα σε όλους τους περιηγητές όταν τους κλείνεις να διαγράφουν όπου είχες συνδεθεί. αλλά θα στο πούνε τα παιδιά αυτό.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από innova Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε FreeEnergy,
    με τίποτα!
    Παιδεύομαι ώρα!
    Ακόμη και με το Picture Manager προσπάθησα αλλά φτιάχνει τεράστιο αρχείο 12ΜΒ και δεν κατάφερα να το κάνω resize !
    Me to paint έφτιαξα εικόνα jpg 40 ΚΒ που όταν πήγα να την ανεβάσω μου έγραψε "null".
    Δε μπορεί να είναι τόσο δύσκολο τα ανέβασμα μιας φωτο από έγγραφο!
    Με τη φωτ. μηχανή μου (με μικρά αρχεία χαμηλής ανάλυσης ανέβηκαν αμέσως, μου φαίνεται το ίδιο θα κάνω...)
    δεν ξέρω αν το έχουν και άλλοι browsers αυτό αλλά πχ ο firefox που χρησιμοποιώ έχει μια λειτουργία να παίρνεις στιγμιότυπο από ότι θες και στο κατεβάζει έτοιμο jpg κλπ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  κικ κικ.jpg Εμφανίσεις:  107 Μέγεθος:  46,6 KB

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    innova (11-07-18)

  9. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    ολοι -φανταζομαι- οι browsers εχουν παραθυρο ανωνυμης περιηγησης.Μολις κλεισει δεν εχει κρατησει τιποτα αποθηκευμενο.Οτι πιο ασφαλες για περιηγηση σε ξενους υπολογιστες.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    innova (11-07-18)

Παρόμοια Θέματα

  1. Ταιριασμα ηχείων και ενισχυτή
    By mitsos00 in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-18, 23:22
  2. Καλώδιο ηχείων και διατομή.
    By Dare-Devil in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-16, 16:34
  3. Πρόβλημα με ανέβασμα κώδικα σε Arduino mega
    By NIKPAPAZOGLOU in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-16, 19:56
  4. Αποσύνδεση air-condition
    By gRooV in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-13, 15:55
  5. αποσύνδεση χρήστη σε XP
    By antonis_p in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-09, 18:50

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας