Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 46

Θέμα: Αν έχετε κάποια λεφτούλια, από πότε, μέχρι πότε, και πού σκοπεύετε να πάτε διακοπές;

  1. #31
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.367

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gaou Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιο φθηνό μερος φίλε μου για εμάς εδώ ειναι η ευβοια. εχει λιγα διοδια λίγες βενζίνες πολλές θάλαττες και πολλά ψάρια ( για χαζεμα). υπάρχει ενα φθηνό καμπιγκ στην αγιά αννα ( όχι το γνωστο) παλιά στην βλάχια (ελευθερο με πολύ κόσμο) το οργώσαν και φυτεψαν πετρες, και επισης πριν τις ροβιές υπάρχει πολύς κοσμος που κάνει ελευθερο ( μεταξύ αυτών και η κωλοφάρα με τροχοσπιτα) .

    εμεις κατασκηνουμε σε οργανωμενα και εξορμουμε αναλογα που φυσάει σε θάλαττες μεχρι μισή ώρα. τι ηλικίες τα παιδιά??
    -Ευχαριστώ Παύλο για εκεί (Ευβοια) σκέπτομαι αν και αυτή την εποχή δύσκολα βρίσκεις κάτι και είναι ακριβά, τα παιδιά είναι μικρά 6 χρονών.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.869

    Προεπιλογή

    Γιάλτρα (Εύβοια) πολύ καλά και φτηνά μου έχουνε πει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  3. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Ευχαριστώ Παύλο για εκεί (Ευβοια) σκέπτομαι αν και αυτή την εποχή δύσκολα βρίσκεις κάτι και είναι ακριβά, τα παιδιά είναι μικρά 6 χρονών.
    Στην παραλία της Αγίας Άννας πάντως δεν έχει και πολύ κόσμο συγκριτικά με άλλες χρονιές , και το κάμπινγκ το βλέπω ψιλο άδειο (μιας και μένω δίπλα), ίσος όμως αυτή τη βδομάδα να γεμίσει δεν ξέρω , πάντως όποιο καλό παιδί έρθει από εδώ ας επικοινωνήσει νά βρεθούμε

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #34
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην παραλία της Αγίας Άννας πάντως δεν έχει και πολύ κόσμο συγκριτικά με άλλες χρονιές , και το κάμπινγκ το βλέπω ψιλο άδειο (μιας και μένω δίπλα), ίσος όμως αυτή τη βδομάδα να γεμίσει δεν ξέρω , πάντως όποιο καλό παιδί έρθει από εδώ ας επικοινωνήσει νά βρεθούμε
    και έλεγα. δεν θα εμφανιστεί αυτό το παλικάρι?
    κανόνισε. για διακοπές ήρθες. μην πλακώσεις πάλι τις επισκέψεις.... στο μεγάλο κτήριο......

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. #35
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    και έλεγα. δεν θα εμφανιστεί αυτό το παλικάρι?
    κανόνισε. για διακοπές ήρθες. μην πλακώσεις πάλι τις επισκέψεις.... στο μεγάλο κτήριο......
    Γιαννούκο... που είσαι αγόρι μου ? Στα νότια η στα βόρεια... Λέω να κατέβω Αθήνα ... να βρεθούμε έτσι?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #36
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    αν είναι μέχρι την πέμπτη οκ. γιατί μετά φεύγω.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  7. #37
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είναι μέχρι την πέμπτη οκ. γιατί μετά φεύγω.
    Δευτέρα πάω Ελευσίνα , δε ξέρω πότε θα τελειώσει η δουλειά μου..... θα σε ενημερώσω

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον alpha uk για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    thespyros (04-08-18)

  9. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη thespyros
    Όνομα
    K
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    489

    Προεπιλογή

    διακοπες και φετος γιοκ λογου μωρου του χρονου να ειμαστε καλα να παμε./

    0 Not allowed! Not allowed!
    θελει υπομονη για να βρεις την βλαβη ,,,,

  10. #39
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agis68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τη βάρκα τη πήρα περίπου προ κρίσης ( όλοι με κοροιδευαν που ψαρευα από εκεέι και με τη κρίση γέμισε ο τόπος). Την πήρα από Σκλαβενίτη κανά 45άρη. Συνοδεύεται από κουπιά, δύο φουσκωτά μαξιλάρια, θήκη για μπαταρία (για χρήση μοτέρ) και θήκη για ευαίσθητα αντικείμενα. Είναι 3,20 εξβτερικκα και μέσα έχει μήκος 2,70. Δυο μεσαία άτομα 1,70 καθονται μια χαρά όχι στα μαξιλάρια αλλά μέσα ξαπλωμένη στον πάτο και ανάποδα (τα πόδια του ενός ακουμπούνε τη μέση του άλλου). Αν καθήσουν στα μαξιλάρια τότε άνετα κάθονται 3 άτομα ενήλικες. Πλάτος εξωτερικό 80 εκ και εσωτερικό 40εκ. Εχει τρεις θαλάμους με διαμερισματοποίηση που άμα τρυπήσει ένα σημείο δεν ξεφουσκώνει ολόκληρη. Παιρνει ηλεκτρικό μοτέρ 1,3 ίππων που είναι ικανό να κάνεις συρτή σε ήρεμα νερά, ή απλά να τη χρειαστείς μόνο για ανάγκη. Με τη μπαταριά αυτοκινήτου 70Αh κρατάει πάνω από 3 ώρες συνεχους λειτουργίας. Κοστίζει περίπου πάνω από 380 μια αποδοτική. Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. όπως είπα την έχω από το 2004 και την έχω ευχαριστηθεί. Μπορέις να βάλεις και τεντα μια και έχει ειδικές θήκες για τη δουλειά αυτή. Είναι πανάλαφρη λιγότερο από 20 κιλά. Οταν μαζεύεται χωράει σε μια τσάντα benetton (Φλασκί). Εχει δύο τρυπουλες που τις έχω μπαλώσει με μπάλωμα ποδηλάτου. Για τον πάτο επειδή είναι φουσκωτός και όταν είμαι μόνος μου αναπηδάω όταν πάω από πίσω που ψαρευω και κάνω κουπί, μποροστά για σημαδούρα, ή την άγκυρα έβαλα δάπεδο πτυσόμενο από πλέξιγκλας πάχους 1 εκατοστό. Είναι πολύ πιο σταθερή έτσι. Την πάω παντού και πάω αρκετά μακριά από την ακτή μέχρι και 200 μέτρα σε καλή θάλασσα. Στο Γαλαξείδι εχει κοντινά νησάκια και πάω σε αυτά. Πέρυσι έβαλα και φωτάκια ιδιοκατασκευή και πάντα έχω 3 φωτοβολίδες μαζί μου και σωσίβιο με CO2.

    H μαρκα είναι Sea Hawk Αμερικής (εννοεέιται από Κινα), με 3 θαλάμους ανεξάρτητους και διαμερισματοποιημένους. Εχει το χαρακτηριστικό πράσινο (Military green) που έχουν όλα τα μοντέλα αυτής της εταιρείας.Φετεινή τιμή 100 ευρώ η 3θεσια και περίπου 60 η διθέσια. Αλλά και πάλι είναι φθηνή και πίστεψε με θα τα βγάλει τα λεφτά της από την πρώτη βόλτα. Νομίζω την έχει και το Jumbo. Μην πάρεις τη φθηνή κίτρινη εκδοχή καθώς είναι παιδική.

    https://www.bestprice.gr/item/215424...k-3-68349.html

    Άγι εγώ κάνω αυτή την περίοδο διακοπές στην Μεθώνη (Μεσσηνίας). Πήρα και εγώ μια αντίστοιχη ... την Intex Chalenger 3 (2,95m).
    Είναι ίδια με την δικιά σου, τριών ατόμων, με την μόνη διαφορά οτι είναι 25 πόντους μικρότερη. Την πήρα απο Jumbo 60€.

    Έχε υπόψιν σου οτι θέλει άδεια, χαρτιά κοινώς. Το κόστος περίπου κάνα 70άρι. Συν τρία σωσίβια. Όλα αυτά απο τηλεφωνική επικοινωνία
    που είχα με το λιμεναρχείο Πύλου. Οτιδήποτε είναι πάνω απο 2,50μ ... θέλει άδεια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον moutoulos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Gaou (05-08-18)

  12. #40
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωσταντίνος
    Εγγραφή
    Dec 2018
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Μετα κοπων και βασανων καταφερα να βαλω καποια λεφτα στην ακρη και θα παμε Κωνσταντινουπολη με την WorldVentures με την παρεα.Ως τωρα εχω γυρισει αρκετα την Ελλαδα κυριως με ελευθερο καμπινγκ αλλα εξωτερικο δεν εχω ξαναβγει ποτε.Οσοι εχετε ξαναπαει τι πιστευετε οτι δεν πρεπει να χασω με τιποτα εκτος απο τα χανουμακια εννοειται

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εχετε κάποια ιδέα?
    By ίσως iron man :p in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-16, 21:21
  2. Προστασία καταγραφικού και καμερών από διακοπές ρεύματος
    By xristosmetal in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-14, 12:04
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-12, 18:38
  4. Πότε καηκε η ασφαλεια; δεν ξερω!!!!
    By toykaki in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-07, 21:02

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας