Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 46

Θέμα: Αν έχετε κάποια λεφτούλια, από πότε, μέχρι πότε, και πού σκοπεύετε να πάτε διακοπές;

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή Αν έχετε κάποια λεφτούλια, από πότε, μέχρι πότε, και πού σκοπεύετε να πάτε διακοπές;

    Γνωρίζοντας ότι οι καιροί είναι χαλεπέστατοι, παρ' όλα αυτά τολμάω να ρίξω το ζήτημα αυτό.
    Παιδιά το υβρεολόγιο σας, για το θράσος μου, ας έχει μία κάποια αξιοπρέπεια .

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
    Όνομα
    Νεκταριος
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    ΑΙΓΙΝΑ
    Μηνύματα
    859

    Προεπιλογή

    ευορια ενφια δεη νερο ΔΕΝ ΝΩΜΙΖΩ ΤΑΚΗ

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.960

    Προεπιλογή

    εμένα γενικά δεν μου αρέσουν τα ταξίδια και οι διακοπές... οπότε θα τα χαλάσω σε ηλεκτρονικά... το πιθανότερο.... γύρω στα 10-15 ευρώ...
    βέβαια αν και μισώ τα ταξίδια θα θελα κάποτε να πάω shenzhen (κίνα)

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.951

    Προεπιλογή

    εμενα μου κανουνε τα εισιτηρια και τη διαμονη για pattaya μονο και μονο να κανω το μεταφραστη...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Εγω πριν 2 βδομαδες ημουν ισραηλ, πιο πριν ντουμπαι, πιο πριν... ...ουτε και θυμαμαι που... και στο καπακι ηρθα βραζιλια και με το που θα επιστρεψω μεθαυριο καπακια με βλεπω η μαυροβουνιο η τουρκια οποτε μαλλον πιο ενδιαφερον ειναι να ξεκλεψω χρονο να κατσω ελλαδα -ισως μετα τις 15- παρα να παω καπου

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.459

    Προεπιλογή

    Οταν υπάρχει ο χρόνος και μπορεί να συντονιστεί το μπυρα-τικο πλήρωμα μια βδομαδούλα με ιστιοπλοικό. Συνήθως βγαίνει φθηνότερα από νησι (πλοιο + διαμονη + φαγητο+καφεδες+ μπαρακια). Αλλιώς γυναικοχώρι, στην "μικρή" Λεμεσσό με μπάνια στο UK teritori (Ακρωτηρι)

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    ομολογουμένως... προκλητική ερώτηση
    στην Λευκάδα και φέτος, ως συνήθως

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Nίκος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    786

    Προεπιλογή

    Αν και μικρός και πρόσφατα άνεργος δυστυχώς το χωριό είναι καλύτερη λύση για μένα φτηνά την βγάζεις αλλάζεις και παραστάσεις! ��

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    Λοιπόν φίλοι η οικονομία και οι φόροι μας έχουν πνίξει. Οπότε χρήματα για διακοπές σε εξοχικά, ξεονοδοχεία κλπ ούτε για λόγος.
    αρα λύσεις να καλοπεράσεις

    1. Πάω για ψάρεμα 1-2 φορές την εβδομάδα με το παπί στο φάληρο (περιοχή Αβέρωφ)....μιλάμε για τρελλό ψάρεμα!!! Ψαρεύω με καβουράκια που πιάνω μόνος μου. Κοστος ~1 λίτρο βενζίνη.


    2. Εχω πάρει μια πισίνα 2χ2 φουσκωτή και κατόπιν χοηγούμενης αδείας από τους λιγοστους ενοίκους (6 διαμέρισματα) μετέτρεψα κομμάτι της ταράτσας σε Hawaiian tropical resort (λέμε τώρα) Πισινούλα, 3 γλάστρες με 2 κυπαρίσάκια και γιούτα, φωτάκια κλπ free drinks ΧΛΙΔΑ!!! κόστος 45 ευρώ η πισίνα και καμιά 10 τα snaps. Ολα τα άλλα τα έχω. Επίσης η ταράτσα διαθέτει δωμάτιο με πλησταρίο αρα παίρνω νερό από εκεί. (εχει και θερμοσίφωνο) Καρέκλες και ποτά φυλάσσονται εκεί και έχω mini bar ψυγείο. (δωρο φίλου)

    3. Φουσκωτή βάρκα με κουπιά (παίρνει και μηχανή) τριών ατόμων κόστος 45 ευρώ. Τύπος BlackHawk.Είναι μαζεμένη σε ένα βολικό σάκο τύπου benetton. και άλλος ένας για αγκυρούλα,σημαδουρίτσα, ανέμη., σχοινιά. Βάρος περίπου 20 κιλά. Τη μεταφέρω με το παπί όπου γουστάρω τη ρίχνω και ψαρεύω. Πολύ αποτελεσματική. Κόστος συνολικό 60 ευρώ. Xωρίς χαρτιά, εφορίες, τέλη, σκοτούρες. Χλίδα

    Αυτά είναι τα αντίμετρα μου ενάντια στη καθημερινή φτωχοποίηση.

    8 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agis68 : 29-07-18 στις 12:52
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  10. #10
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Ιουλιο και Αυγουστο διακοπες ; Ποτέ ,δεν σφαξανε, εξάλλου καποιος πρεπει να εργαζεται για να παραθεριζουν οι λοιποι.
    Τον Σεπτεμβριο σκεφτομαστε μετα τις 10 που ανοιγουν τα σχολεια , επισης τον ιουνιο κατι προλαβαμε.
    Με 15-20 το δικλινο διαμερισμα με κουζινα , διοτι με ταβερνα καθε μερα θα πεσει εξω ο προυπολογισμος ,
    με το παπακι φυσικα και ευρεση της σουπερ προσφορας των πλοιων , η σουμα βγαινει ανεκτη και για τα χαμηλα βαλαντια.
    Για πιο high καταστασεις ,για μεγαλες οικογενειες -παρεες , υπαρχουν και οι Βιλλαρες μεσω AirBnb ,με πισινα ,τζακουζι , ψησταρια
    απλετες βεραντες , ιδιωτικη πλαζ κτλπ η προσιτη χλιδη με ενα κατοσταρικο ,εκτος high season .

    Οπου και να ταξιδεψω η Ελλαδα με εκπλησσει , φατσα -καρτα στη προκυμαια στη Σαμο ,φιγουραρει γραφειο των ψωραλεων.
    Δηλ πηγαινεις τις διακοπες σου , χρεωνεσαι , και ατακα και ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ,επισκεπτεσαι γραφειο του Ψωρα και σβηνει το χρεος.
    psoras.jpg

    ΧΩΡΙΣ να δωσεις μια.Τρως απο τα τα ετοιμα τα 600 δις.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εχετε κάποια ιδέα?
    By ίσως iron man :p in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-16, 21:21
  2. Προστασία καταγραφικού και καμερών από διακοπές ρεύματος
    By xristosmetal in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-14, 12:04
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-12, 18:38
  4. Πότε καηκε η ασφαλεια; δεν ξερω!!!!
    By toykaki in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-07, 21:02

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας