Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 60

Θέμα: Βοήθεια για συγκεκριμένη ιδιαίτερη κατασκευή για γνώστες !!

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη classic
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Καρδιτσα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_b Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ένας τέταρτος αναζητά την ραδιενέργεια που βγάζει ο χρυσός καθώς βομβαρδίζεται από την κοσμική ακτινοβολία.
    Και πάει λέγοντας.

    Καλο ειναι να λες την αποψη σου αλλα μην ισχυριζεσαι κατι για το οποιο εχεις ΠΛΗΡΗ αγνοια.
    Και για να σε βγαλω απο αυτη (εφοσον φυσικα ενδιαφερεσαι να μαθεις και οχι να το παιζεις απλα ξερολας....) Βρες το βιβλιο
    ΜΕΘΟΔΟΙ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΑ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗς ΠΥΡΗΝΙΚΩΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΩΝ του Δ.Ι. ΛΕΩΝΙΔΟΥ και διαβασε την σελιδα 386... 387 κλπ.
    Θα δεις και αλλα ενδιαφεροντα.
    Φιλικα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή

    Λες πολλά, αλλά δεν μας είπες ότι πουλάς τέτοια μπουζούκια στους αφελείς, ούτε ότι διαφήμιζες κάποτε το Ίκονος με τρόπο που έτρεξαν οι αφελείς και έσκασαν τα λεφτουδάκια τους και μετά κλαίγανε. Καλό είναι να σε μάθουν και εδώ τα παιδιά, εγώ ξέρω χρόνια τώρα τι ρόλο βαράς και είναι κρίμα γιατί κατ αρχήν μοιάζεις με σοβαρό άνθρωπο, αλλά όχι ιστορίες σε μένα.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη john_b : 03-08-18 στις 08:14

  3. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη classic
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Καρδιτσα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_b Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες πολλά, αλλά δεν μας είπες ότι πουλάς τέτοια μπουζούκια στους αφελείς, ούτε ότι διαφήμιζες κάποτε το Ίκονος με τρόπο που έτρεξαν οι αφελείς και έσκασαν τα λεφτουδάκια τους και μετά κλαίγανε. Καλό είναι να σε μάθουν και εδώ τα παιδιά, εγώ ξέρω χρόνια τώρα τι ρόλο βαράς και είναι κρίμα γιατί κατ αρχήν μοιάζεις με σοβαρό άνθρωπο, αλλά όχι ιστορίες σε μένα.

    Μαλλον τα εχεις μπερδεμενα.
    Ουτε κατασκευαζω ουτε πουλαω ουτε διαφημιζω γιαυτο και δεν κρυβω τιποτα.
    Σου δειχνω ενα αρθρο να διαβασεις να δεις τι γινεται και εσυ αρχιζεις την λασπη.
    Ετσι δεν γινεται διαλογος. Το οτι εχω ασχοληθει με τους ανιχνευτες δεν σημαινει και οτι κατασκευαζω και πουλαω. Αλλοι εχουν αυτο το χαρισμα και τα κονομανε πουλοντας αχρηστα μηχανηματα.
    Προσωπικα διαλεξα τον δρομο της σκληρης εργασιας στα χωραφια αντι του ξεζουμισματος αυτων με παθος για γρηγορο πλουτισμο.
    Αφηνοντας αυτα θα σου ξαναπω να βρεις το βιβλιο και να μελετησεις τουλαχιστον αυτα που εγραψα. Δεν θα χασεις...... και μαλλον θα αναθεωρησεις πολλα.
    Εαν φυσικα το θελεις και δεν θελεις να παραμεινεις ορκισμενος σκεπτικιστης.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.349

    Προεπιλογή

    επειδή πήρε το μάτι μου το νήμα ήθελα να ρωτήσω τον εμπνευστή να μου πέι αν ψάχνει δικά του οικογενειακά κειμήλια ή άλλων. γιατι εγώ ακούσει ότι τα τελευταία χρονια διάφοροι επιτήδειοι έχουν την ικανότητα να βρίσκουν πολύτιμα μέταλλα σε σπίτια αλλων με κάτι πονηρα μηχανηματακια..

    αν και να μου πεις αν επαιζει κάτι τετοιο δεν θα ρωτουσες εδω....!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gaou Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή πήρε το μάτι μου το νήμα ήθελα να ρωτήσω τον εμπνευστή να μου πέι αν ψάχνει δικά του οικογενειακά κειμήλια ή άλλων. γιατι εγώ ακούσει ότι τα τελευταία χρονια διάφοροι επιτήδειοι έχουν την ικανότητα να βρίσκουν πολύτιμα μέταλλα σε σπίτια αλλων με κάτι πονηρα μηχανηματακια..

    αν και να μου πεις αν επαιζει κάτι τετοιο δεν θα ρωτουσες εδω....!
    Τα πονηρά μηχανήματα δεν δουλεύουν. Οπότε είναι απλές κλοπές αυτές που αναφέρεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #36
    Banned
    Όνομα
    Jumaru
    Εγγραφή
    Jul 2018
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gaou Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή πήρε το μάτι μου το νήμα ήθελα να ρωτήσω τον εμπνευστή να μου πέι αν ψάχνει δικά του οικογενειακά κειμήλια ή άλλων. γιατι εγώ ακούσει ότι τα τελευταία χρονια διάφοροι επιτήδειοι έχουν την ικανότητα να βρίσκουν πολύτιμα μέταλλα σε σπίτια αλλων με κάτι πονηρα μηχανηματακια..

    αν και να μου πεις αν επαιζει κάτι τετοιο δεν θα ρωτουσες εδω....!
    Η ερωτηση που εκανες δεν εχει καμια σημασια γιατι και ετσι να ηταν κανεις δεν θα σου απαντουσε ναι! Ειναι δυνατον;
    Παρ ολα αυτα οχι φυσικα, ψαχνω πολυ συγκεκριμενα πραγματα που τα εχω δει και με τα ματια μου στο παρελθον αλλα λογο αιφνιδιου θανατου εμειναν εκει που τα ειχε.
    Πραγματικα δεν εχω παρει ουτε ενα inbox, μου κανει εντυπωση που κανεις δεν εχει τις γνωσεις να κατασκευασει κατι εστω κοντα σε αυτο που θελω.
    Αν καποιος μπορει να φτιαξει εστω κατι κοντα σε αυτο ας στειλει και θα τα πουμε και απο κοντα και θα καταλαβει πολλα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #37
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bull Εμφάνιση μηνυμάτων
    , μου κανει εντυπωση που κανεις δεν εχει τις γνωσεις να κατασκευασει κατι εστω κοντα σε αυτο που θελω.
    .
    με όλα αυτά που σου είπανε εσύ αυτό κατάλαβες? το ενδεχόμενο να μην θέλουν να ασχοληθούν με αυτό που ζητάς σου πέρασε από το μυαλό?
    τράβα και νοίκιασε ένα να τελειώνεις.
    ακόμα και να σου έλεγε κάποιος να στο φτιάξει θα σου ζήταγε λιγότερα από το να νοικιάσεις ένα?
    και στο κάτω κάτω αν δεν εμπιστεύεσαι ποιο τελικά να νοικιάσεις κάνε συμφωνία (αν την δεχτεί) σε όποιον νοικιάζει ότι θα πάρει τα διπλά τριπλά αν δουλέψει και βρεθούν. αλλιώς τίποτα.

    2 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bull Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερωτηση που εκανες δεν εχει καμια σημασια γιατι και ετσι να ηταν κανεις δεν θα σου απαντουσε ναι! Ειναι δυνατον;
    Παρ ολα αυτα οχι φυσικα, ψαχνω πολυ συγκεκριμενα πραγματα που τα εχω δει και με τα ματια μου στο παρελθον αλλα λογο αιφνιδιου θανατου εμειναν εκει που τα ειχε.
    Πραγματικα δεν εχω παρει ουτε ενα inbox, μου κανει εντυπωση που κανεις δεν εχει τις γνωσεις να κατασκευασει κατι εστω κοντα σε αυτο που θελω.
    Αν καποιος μπορει να φτιαξει εστω κατι κοντα σε αυτο ας στειλει και θα τα πουμε και απο κοντα και θα καταλαβει πολλα.

    Εμένα αντιθέτως θα μου έκανε εντύπωση αν είχες λάβει κάτι, για ένα αντικείμενο που αντί να το φτιάξεις μπορείς να το αγοράσεις έτοιμο! Αλλά θα είναι "δίσκος" ΜΑΡΚΑΣ και όχι "κεραίες - μαστίγια - ράβδοι - πιάτα - μαχιροπήρουνα κουτάλια και κιλίμια χαλιά" κλπ! Ούτε θα στα "λέει" έστω από >1μ που θες!
    Προσωπικά γνωρίζω τον "χώρο" και τα σχετικά "επιτεύγματα" σε αυτόν... και σου προτείνω να ΜΗΝ ψάχνεις "μαγικά κουτιά" !
    Το τι ΠΑΡΑΜΥΘΙ κυκλοφορεί δεν λέγεται!΄

    2 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  9. #39
    Banned
    Όνομα
    Jumaru
    Εγγραφή
    Jul 2018
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    με όλα αυτά που σου είπανε εσύ αυτό κατάλαβες? το ενδεχόμενο να μην θέλουν να ασχοληθούν με αυτό που ζητάς σου πέρασε από το μυαλό?
    τράβα και νοίκιασε ένα να τελειώνεις.
    ακόμα και να σου έλεγε κάποιος να στο φτιάξει θα σου ζήταγε λιγότερα από το να νοικιάσεις ένα?
    και στο κάτω κάτω αν δεν εμπιστεύεσαι ποιο τελικά να νοικιάσεις κάνε συμφωνία (αν την δεχτεί) σε όποιον νοικιάζει ότι θα πάρει τα διπλά τριπλά αν δουλέψει και βρεθούν. αλλιώς τίποτα.
    Εχω δοκιμασει καποια του εμποριου γιατι με ετρωγε να κανω δουλεια, αλλα και μεσα απο κουβεντα 1-2 γνωστων αλλα τιποτα. Το να υπαρχουν εκει και να μην πιανει μηχανημα ειναι φοβερο.χα
    Οσο για τον δισκο δεν παιζει κατι τετοιο γιατι αν εχει μεταλλικα σκουπιδια δεν μπορω να καθαρισω ολη την περιοχη κομματι κομματι.
    Και γιατι να μην θελει να φτιαξει κανεις κατι τετοιο, ας κλεισει τη δυναμη αν φοβαται και ας το κανει να πιανει 3-5μ μονο. Επισης τον βαζω και μεσα κανονικα εχω δηλωσει, κανεις δεν χανει!

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #40
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή

    Εδώ είναι το θέμα.
    Δέχεται ότι εδώ οι ηλεκτρονικοί ξέρουν τι τους γίνεται, αλλά δεν μπορεί να δεχτεί ότι δεν υπάρχουν "αποστατικά"· είναι πεπεισμένος ότι υπάρχουν και κάνουν θαύματα.
    Οπότε, δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα οικογενειακών κειμηλίων, αλλά θέμα κατασκευής κάποιου νέου μηχανήματος που θα κάνει δουλίτσα στα όρη στ' αγρια βουνά.

    Υ.Γ.: Έχω υπ όψην μου θησαυροθήρες που θα πούλαγαν και την μάνα τους για κάτι που να πιάνει 3 με 5 μέτρα, αλλά να τα πιάνει στα σίγουρα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-18, 09:05
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-14, 12:57
  3. Βοήθεια για κατασκευή
    By petrokol in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-09, 21:00
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-06, 09:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας