Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: Τ.Ε.Ι. : Ηλεκτρολόγος ή Ηλεκτρονικός;

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Πάρος
    Μηνύματα
    168

    Προεπιλογή

    ΠΡΟΣΟΧΗ!
    Το ΤΕΙ Ηλεκτρονικής Χανίων δεν νομίζω ότι έχει εργαστήριο Γεωφυσικής στο πρόγραμμα σπουδών του (τουλάχιστον δεν τον είδα εγώ)
    Μήπως το μπερδέψατε με το Τμήμα Μηχανικών Φυσικών Πόρων & Περιβάλλοντος, το οποίο συστεγάζεται με το Ηλεκτρονικής στα Χανιά;
    Για ξανακοιτάξτε το εδώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    Στάθης
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Ν.Ιωνία - Αθήνα
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από γάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΣΟΧΗ!
    Το ΤΕΙ Ηλεκτρονικής Χανίων δεν νομίζω ότι έχει εργαστήριο Γεωφυσικής στο πρόγραμμα σπουδών του (τουλάχιστον δεν τον είδα εγώ)
    Μήπως το μπερδέψατε με το Τμήμα Μηχανικών Φυσικών Πόρων & Περιβάλλοντος, το οποίο συστεγάζεται με το Ηλεκτρονικής στα Χανιά;
    Για ξανακοιτάξτε το εδώ.
    Ευχαριστώ φίλε μου για την επισήμανση. Κι εγώ στην αρχή μπερδεύτηκα, αλλά επικοινώνησα με το ΤΕΙ και μου το είπαν. Επίσης επικοινώνησα και με καθηγητή του τμήματος που και αυτός μου το επιβεβαίωσε. Το εργαστήριο είναι διατμηματικό http://gaia.chania.teicrete.gr/ . Πάντως με εντυπωσίασε το γεγονός ότι απαντούν άμεσα σε κάθε ερώτημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Πάρος
    Μηνύματα
    168

    Προεπιλογή

    Δηλαδή Στάθη (μου επιτρέπεις τον ενικό) ο γιος θα εγγραφεί στο Ηλεκτρονικής και θα μπορεί να παρακολουθήσει το Εργαστήριο Γεωφυσικής;
    Ή σαν συνεργασία του εργαστηρίου Μετρήσεων και Οργανολογίας, όπως αναφέρει το link που παρέθεσες;
    Αλλά και αν είναι όπως τα λες εσύ, αξίζει για το γιο, να εγγραφεί στο Ηλεκτρονικής για το ένα διατμηματικό εργαστήριο, που τον ενδιαφέρει;
    Μη με παρεξηγήσεις, αλλά προσπαθώ κι εγώ να αποσαφηνίσω τι ισχύει για το καλύτερο του παιδιού.
    Σπούδασα στο ΤΕΙ Ηλεκτρονικής Χανίων αλλά θα πρότεινα κι εγώ ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας για λίγο πιο σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Στάθης
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Ν.Ιωνία - Αθήνα
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Ακριβώς Γιάννη (μου επιτρέπεις τον ενικό κι εσύ φαντάζομαι ). Έτσι τουλάχιστον μου είπε καθηγητής του τμήματος, τα οποία συνεργάζονται στενά και καθηγητές του ενός τμήματος διδάσκουν και στο άλλο. Προτίμησε αυτό το τμήμα γιατί βρήκε τουλάχιστον αυτη την προοπτική ενδιαφέρουσα, γιατί δεν τον ενδιέφερε ούτε η ηλεκτρολογία ούτε η ηλεκτρονική (Αν και όταν ήταν μικρούλης, όποτε ανέβαινα στη ταράτσα να σηκώσω μια κεραία για δοκιμούλες στα FM που έκανα, τον έβαζα να μου διαβάζει τα στάσιμα απ το τηλέφωνο μήπως και κολλήσει το μικρόβιο αλλά δεν...).
    Στη πορεία βέβαια ποτέ δε ξέρεις, ίσως εκεί βρει κάτι που να τον ενδιαφέρει περισσότερο. Όσον αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση... ποτέ δε ξέρεις αν αυτό που σπουδάζεις θα το ασκήσεις και ως επάγγελμα.
    Το δύσκολο πάντως στα Χανιά είναι το θέμα της στέγασης. Μεγάλο πρόβλημα!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Πάρος
    Μηνύματα
    168

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ σε όλα μαζί σου! Έπρεπε όμως να τον έχεις στη ταράτσα να εισχωρεί η RF μέσα του!
    Η στέγαση είναι πρόβλημα, αφού είναι τόσο ωραία πόλη (αναπολώ και ζηλεύω)!!!
    Θα έχει τέλεια φοιτητική ζωή, όχι όλο διάβασμα!!!
    Για τη στέγαση θα κάνω μια ερώτηση σε κάτι γνωστούς (χωρίς να υπόσχομαι τίποτα).
    Οπότε καλές σπουδές και καλό πτυχίο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Στάθης
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Ν.Ιωνία - Αθήνα
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Σ ευχαριστώ πολύ για όλσ φίλε μου!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-19, 17:58
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-18, 10:45
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-17, 00:41
  4. ηλεκτρονικός και ηλεκτρολόγος
    By vagkalpan in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-10, 21:09
  5. Ηλεκτρολόγος Ηλεκτρονικός Μηχανικός
    By geomanjo in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-06, 23:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας