Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 68

Θέμα: Θέλω να πέσω θύμα απάτης και δεν με αφήνουν

  1. #21
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε στη χειρότερη περίπτωση να χάσω 13,5 € Τι λέτε εσείς ρε παιδιά? Το τυρί το είδα, τη φάκα δεν την είδα ?
    Mην μας απασχολείς για 13,5 ευρο,, αφού ούτε εσενα σε νοιάζει, γιατι να νοιάζει εμάς.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βάλεις αγγελία πωλείται στο αμάξι σου με τιμή 5€ και μαζευτούν 500 άτομα για να το αγοράσουν, θα είναι απατεώνες????????????? ΡΕ ΠΑΣ ΚΑΛΑ ???????????????????????????????
    Ναι, και λιγο πολυ ΟΛΟΙ εχουμε δοκιμασει καποιες φορες την τυχη μας μηπως κι εγινε λαθος τιμολογηση σε καποια πραγματα, γνωριζοντας εκ των πρωτερων οτι 99% απλα πεταμε σε καποιον απατεωνα μερικα χρηματα (μικροποσα σε σχεση με την αξια του προιοντος... σε καποιες απειροελαχιστες περιπτωσεις εχει τυχει).
    Δε το λες και την πιο εντιμη κινηση, κι ουτε το να στο πει καποιος σε θιγει σε κατι (αναλογα βεβαια πως το βλεπει κανεις, αλλα μια και μιλαμε για εμπορικη συναλλαγη και το ριξιμο μεσα στο παιχνιδι ειναι. Δεν ειναι αγαθοεργια, αλλα ουτε και εγκλημα, ειναι απλα αυτο που ειναι).
    Το να δεχτεις οτι ο Κινεζακος ηταν μαγκας και σου εφαγε ενα μικροποσο ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ?
    Αν θεωρεις τον εαυτο σου εξυπνο απλα πιες μια μπυρα στην υγεια του που σε κοροιδεψε, γιατι το οτι βγαζεις τοση κλαψα για ενα τετοιο θεμα, συγνωμη αλλα δε δειχνει και τοοοοσο μεγαλο αυτοσεβασμο.
    Οσο για το αν ειχες δικηγορους κτλ οτι θα παιρνες και καλα αυτα που αγορασες, αυτο ειναι το ανεκδοτο του αιωνα, εκτος κι αν πιστευεις οτι πισω απ αυτη την πωληση υπηρχε ο Κωτσοβολος

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.873

    Προεπιλογή

    Δεν του τα ΄φαγε ο κινέζος, του τα επέστρεψε το ebay.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν του τα ΄φαγε ο κινέζος, του τα επέστρεψε το ebay.

    αλλα ηθελε και τη χρονομηχανη που αγορασε νομιμα και κανονικα και για την οποια πληρωσε

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    168

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, και λιγο πολυ ΟΛΟΙ εχουμε δοκιμασει καποιες φορες την τυχη μας μηπως κι εγινε λαθος τιμολογηση σε καποια πραγματα, γνωριζοντας εκ των πρωτερων οτι 99% απλα πεταμε σε καποιον απατεωνα μερικα χρηματα (μικροποσα σε σχεση με την αξια του προιοντος... σε καποιες απειροελαχιστες περιπτωσεις εχει τυχει).
    Δε το λες και την πιο εντιμη κινηση, κι ουτε το να στο πει καποιος σε θιγει σε κατι (αναλογα βεβαια πως το βλεπει κανεις, αλλα μια και μιλαμε για εμπορικη συναλλαγη και το ριξιμο μεσα στο παιχνιδι ειναι. Δεν ειναι αγαθοεργια, αλλα ουτε και εγκλημα, ειναι απλα αυτο που ειναι).
    Το να δεχτεις οτι ο Κινεζακος ηταν μαγκας και σου εφαγε ενα μικροποσο ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ?
    Αν θεωρεις τον εαυτο σου εξυπνο απλα πιες μια μπυρα στην υγεια του που σε κοροιδεψε, γιατι το οτι βγαζεις τοση κλαψα για ενα τετοιο θεμα, συγνωμη αλλα δε δειχνει και τοοοοσο μεγαλο αυτοσεβασμο.
    Οσο για το αν ειχες δικηγορους κτλ οτι θα παιρνες και καλα αυτα που αγορασες, αυτο ειναι το ανεκδοτο του αιωνα, εκτος κι αν πιστευεις οτι πισω απ αυτη την πωληση υπηρχε ο Κωτσοβολος
    Φίλε Νίκο. Δεν υπάρχει πουθενά κλάψα. Το ποσό που έδωσα και να χαθεί, που δεν πρόκειται με τίποτα να χαθεί, είναι μικρό. Πως να στο πω, δεν ασχολούμαι καθόλου μ αυτό, όχι πως τρέχουν τα ευρώ απ τα μπατζάκια μου, αλλά πραγματικά δεν δικαιολογεί καμία στεναχώρια. Το να χαρακτηρίζομαι όμως ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ και μάλιστα από συντονιστή του sait, ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ. Τώρα για το θέμα των δικηγόρων είμαι σίγουρος ότι θα έπαιρνα τουλάχιστον αποζημίωση αν όχι το ίδιο προϊόν. Ο νόμος προστατεύει τον καταναλωτή σε όλες τις αγορές.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα για το θέμα των δικηγόρων είμαι σίγουρος ότι θα έπαιρνα τουλάχιστον αποζημίωση αν όχι το ίδιο προϊόν. Ο νόμος προστατεύει τον καταναλωτή σε όλες τις αγορές.

    ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ?


    Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marder Εμφάνιση μηνυμάτων
    είμαι σίγουρος ότι θα έπαιρνα τουλάχιστον αποζημίωση αν όχι το ίδιο προϊόν. Ο νόμος προστατεύει τον καταναλωτή σε όλες τις αγορές.
    Στο εξωτερικο οι νομοι που εφαρμόζονται τωρα στην ελλαδα εχουν εφαρμοστεί επι 20ετοιας και βαλε, και
    οι εκει επιχειρηματιες δεν εχουν τιποτα στο ονομα τους,, ολα τα εχουν με λιζινγκ ,αυτοκινητα-σπιτια-ολα.

    ακομη και να επιχειρούσες να παρεις αποζημίωση οχι για 13 ευρο αλλα ακομη και για 130,000 ευρο θα ηταν δυσκολο να την πάρεις.

    ουκ εν λαβεις εκ του μη εχωντος
    και οπως λενε και στην δημοτικη=
    παρτε αγγελοι την ψυχη μου και εσεις καλοι μου ανθρωποι πάρτε το k@yli μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο νόμος προστατεύει τον καταναλωτή σε όλες τις αγορές.
    Λέει και αστειάκια...

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουκ εν λαβεις εκ του μη εχωντος
    και οπως λενε και στην δημοτικη=
    παρτε αγγελοι την ψυχη μου και εσεις καλοι μου ανθρωποι πάρτε το k@yli μου.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  10. #30
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει εκατοντάδες αγορές από e-bay. Δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Μια φορά που το προϊόν που παρέλαβα είχε μικρές αποκλίσεις από τις προδιαγραφές, ο πωλητής το δέχθηκε πίσω χωρίς καμία επιβάρυνση δική μου και έβαλε τα χρήματα στο λογαριασμό μου. Εγώ πονηρά σκεπτόμενος ως Έλληνας λέω 1)Έχω την απόδειξη κατάθεσης χρημάτων, 2)Έχω την παραγγελία και το απαντητικό του πωλητή που με ευχαριστεί για την αγορά. Είναι σαν να λέμε ότι μπήκες σε ένα κατάστημα που στη βιτρίνα είχε μία τηλεόραση παράδειγμα, με τιμή 5€ και τους λες ότι την αγοράζεις. Αν δεν σου τη δώσουν, δεν μπορείς να το κυνηγήσεις δικαστικά και να το κερδίσεις ? ( Λέμε τώρα, κουβέντα να γίνεται). Τα χρήματά μου πάντως είναι βέβαιο ότι θα τα πάρω πίσω, απλά εγώ θέλω να έχω αυτό που παρήγγειλα.
    αυτή σου η φράση πως λες να σε χαρακτηρίζει?

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ExtraPC....η εξαπάτηση της απάτης
    By agis68 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-16, 00:42
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-15, 22:13
  3. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 01:01
  4. ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ (αν και είναι λίγο παλιό το θέμα)
    By moutoulos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-06, 12:59

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας