Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: Χωρίς Σχόλια

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    αμα ψάξεις τα λινκ έχει πολύ ψωμί , ειδικά αυτά που βάζει κάτω κάτω , απορώ πως δεν τον μαζέψει , ίσως να είναι και δόλωμα για υποψήφιους τρομοκράτες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τεχνική pcb χωρις τρυπες στην πλακετα μου αρεσε πάντως,,, το κύκλωμα απεναντίας είναι άχρηστο,,

    σήμερα και μαχαίρι να έχεις μαζί σου θα σε ''μπουντρουμιασουν'' ποσο μαλλον να κυκλοφορείς με ''αδιευκρινιστης χρήσης ηλεκτρονικά κυκλώματα''

    μπορεί να το περάσουν για ανιχνευτη μεταλων αδήλωτο ή για CB ασύρματο χωρίς άδεια [πρόστιμο και στα δυο] και...... φαντασου οτι για να δικαιολογηθεις να τους πεις οτι ειναι ανοιχνευτης λειζερ..θα το συνδυάσουν με τα ραντάρ της ταχύτητας...
    υπάρχει λόγος που ειναι έτσι η πλακέτα, ειναι rf κύκλωμα τα πάντα παίζουν ρόλο

    2 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    130

    Προεπιλογή

    ε windows απ το pc σας μπηκατε στη συγκεκριμενη σελιδα?
    Μπραβο, τρεχτε ενα malwarebytes τωρα.
    (και οχι, το vulnerability που εχει ΔΕΝ ειναι ληγμενα πιστοποιητικα μονο)
    Περιεργο και αρα δεν την ανοιξες να την δεις ? καλυτερα μην την δεις αλλα να μην τρομοκρατεις τους αλλους , και εγω τωρα αν ανεβασω μια σελιδα απ το σπιτι μου το μπιτνετφεντερ θα στην βγαλει σκαρτη ! για την ιστορια σε windows pc εδω και χρονια χρησιμοποιω μονο microsoft essentials σε συνδυασμο με malwarebytes αν και τωρα γραφω απο linux mint ....

    αμα ψάξεις τα λινκ έχει πολύ ψωμί , ειδικά αυτά που βάζει κάτω κάτω , απορώ πως δεν τον μαζέψει
    Και γιατι να τον μαζεψουν ? αυτα παντοτε υπηρχαν με λιγο ψαξιμο , στο εδω φορουμ εχω διαβασει αναφορες του στυλ "αν εχεις δδε στον πινακα" βαλε τα δαχτυλα σου στην πριζα χωρις φοβο

    -1 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιεργο και αρα δεν την ανοιξες να την δεις ?
    Φυσικα και την ειδα, εχω τους τροπους μου και να δω οτι θελω χωρις να επηρρεαστει καθολου το συστημα μου, χωρις να καταγραφει οτιδηποτε, και το σημαντικοτερο και η οποια σελιδα να μη με δει ουτε σα συστημα ουτε σαν ip ουτε σαν τιποτα απολυτως. και φυσικα να μη μπορει να το δει ουτε ο παροχος ουτε κανεις.
    Ο μεσος χρηστης δεν εχει τετοιες δυνατοτητες (αυτο περιλαμβανει και εσενα φυσικα απο οσα εγραψες, η μαλλον κατα πολυ περισσοτερο εσενα γιατι η ημιμαθεια ειναι κατα πολυ χειροτερη απο την πληρη αμαθεια)
    καλυτερα μην την δεις αλλα να μην τρομοκρατεις τους αλλους ,
    Αν μια παρατηρηση σε ενα πολυ σοβαρο θεμα ηλεκτρονικης ασφαλειας για σενα ειναι προσπαθεια τομοκρατιας μαλλον κατι δεν εχεις καταλαβει καλα η η αντιληψη σου λειτουργει περιεργα
    και εγω τωρα αν ανεβασω μια σελιδα απ το σπιτι μου το μπιτνετφεντερ θα στην βγαλει σκαρτη !
    και παρα πολυ καλα θα κανει. το να βαλεις το browser σου στο pc ενος τυχαιου ξενου που δε γνωριζεις απολυτως τιποτα γι αυτον με ελαφρυα καρδια δειχνει απλα πληρη αγνοια. Ακομα και η συνηθεια που επικρατει να μπαινουμε σε free δικτυα απο καφετεριες, ξενοδοχεια κτλ εμπεριεχει καμποσους κινδυνους (και οχι απο τον ιδιοκτητη του wifi) που ο περισσοτερος κοσμος δε γνωριζει και θα το μαθει μονο στις απειροελαχιστες περιπτωσεις που θα πεσει θυμα, οποτε αν δε γνωριζει πως να προστατευεται ακομα κι αυτη η καθημερινη συνηθεια ειναι λιγακι φαουλ, αλλα το να μπαινεις στο ξενο pc ( !!!!!!!!!!!!!!!! ) ενος αγνωστου (ποσο μαλλον καποιου με τετοιες σελιδες) σα να μην τρεχει τιποτα ειναι αυτογκολ
    για την ιστορια σε windows pc εδω και χρονια χρησιμοποιω μονο microsoft essentials σε συνδυασμο με malwarebytes
    για την ιστορια τα θρησκευτικα και τη γυμναστικη δε χρειαζοταν καν να μας το πεις γιατι φαινοτανε.το microsof essentials τι σχεση εχει με οποιαδηποτε ολοκληρωμενη σουιτα προστασιας? κατ αρχας δε μιλησα καν για antivirus ουτε για ιους αλλα τοσα ξερεις τοσα λες.
    Επισεις δεν καταλαβαινω για ποιο λογο πιστευεις πως εισαι τοσο σημαντικος ειδημον οσον αφορα την ασφαλεια υπολογιστων ωστε να ειναι ιδιεταιρα σημαντικο να χρειαζεται να μαθει οποιοσδηποτε το τι κανεις και τι δεν κανεις. (και να γραφτει... ...στην ιστορια)
    αν και τωρα γραφω απο linux mint ....
    Α οκ, τωρα με εντυπωσιασες αντι για προτροπες για χαλαρη ηλεκτρονικη ασφαλεια, εφηβικες βλακειες και επαρση του στυλ "εγω χρησιμοποιω essentials και δεν εχω παθει τιποτα", τις περα απ τα ορια της βλακειας αρνητικες σε οποιον λεει κατι το οποιο αντικειμενικα ειναι το φυσιολογικο, και λοιπες μπουρδες καλυτερα ειτε κατσε διαβασε λιγακι πως λειτουργει η ηλεκτρονικη ασφαλεια και το ηλεκτρονικο εγκλημα, η κανε οτι θες αλλα σταματα να προτρεπεις τους αλλους να κανουν το ιδιο.Ο αλλος μπορει να μην γουσταρει να μπλεξει η να χασει οτιδηποτε και μπορει να χει πολυ σημαντικοτερα πραγματα στον υπολογιστη του απ τις 5 τσοντες που προφανως εχεις εσυ (γιατι αν ειχες τιποτα που να σε καιει θα το χες παρει πιο σοβαρα) η μπορει καθε μερα να κανει web banking και ηλεκτρονικες συναλλαγες και να μπαινει σε πραγματα τα οποια δε θελει ουτε να χασει ουτε να διαρρευσουν, και ΟΧΙ το "μπηκα με linux" ΔΕΝ ειναι ηλεκτρονικη ασφαλεια για να κοιμαται καποιος ησυχος. Ειναι απλως μια σχετικη τοπικη προστασια οσον αφορα το να μην κολλησεις καποιο ιο, τιποτα απολυτως παραπανω.Για οποιον ενδιαφερεται για 5 πολυ βασικα θεματακια (οχι για το jimnet, αυτος τα ξερει ολα και χρησιμοποιει και linux mint οποτε να παει να τον προσλαβουν σε καμια τραπεζα η καλυτερα σε καμια CIA) ας διαβασει εδω https://www.pcsteps.gr/37621-ηλεκτρονική-ασφάλεια/
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα ψάξεις τα λινκ έχει πολύ ψωμί , ειδικά αυτά που βάζει κάτω κάτω , απορώ πως δεν τον μαζέψει , ίσως να είναι και δόλωμα για υποψήφιους τρομοκράτες
    Η ιδια η interpol οταν καθαρισε σελιδα παιδικης πορνογραφιας εκατσε για 2 βδομαδες και την ετρεχε κανονικα για να βρει ποιοι μπαινουν εκει μεσα.btw ποτε δεν ξερεις ποιος η τι μπορει να κρυβεται πισω απο μια σελιδα και το αντικειμενο που ασχολειται μπορει να ειναι political incorrect αλλα θα μπορουσε ανετα να βρισκεται σε καποιο κανονικο server, η αν το θεωρει εντελως παρανομο θα μπορουσε να φτιαξει κατι σε .onion στο dark web.Τη στιγμη που το τρεχει στον υπολογιστη του με μια σταθερη ip και προσπαθει να μπασει εκει μεσα κοσμο απ τον επιφανειακο ιστο θα επρεπε τουλαχιστο να κινει υποψιες για πολλα πραγματα




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από selectronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φιλοσοφία του black-listing (βρήκαμε ότι αυτές οι σελίδες είναι "κακές" άρα απαγόρεψε την σύνδεση σε αυτές κτλ)
    μα εντελως καμια σχεση.
    το περιεχομενο ειναι αδιαφορο, το συγκεκριμενο εργαλειο εξεταζει ΤΕΧΝΙΚΑ αν ειναι ασφαλη η αν υπαρχουν κινδυνοι. (η συγκεκριμενη δε χρειαζεται καν να στο πει καποιος, και μονο που βλεπεις οτι τρεχει σε ενα υπολογιστη του σπιτιου του εκει τελειωνει το θεμα, αλλα ανεβασα και το warning για οσους δε γνωριζουν και νομιζουν οτι δεν καλυπτονται απ αυτο)
    Καποια εποχη μας εβγαζε το πολυαγαπημενο μας piratebay ως ανασφαλες και πολλοι γυρισαν και ειπαν οτι ...οι εταιριες πιεσαν να το βγαζει ετσι. Τελικα ηταν η εποχη που μετα η ιδια η σελιδα αποκαλυψε οτι ετρεχε cryptominer εν αγνοια των επισκεπτων προκειμενου να βγαλει χρηματα για τη συντηρηση της, και αν αναρωτιεσαι γιατι κατι τετοιο ειναι κακο, φυσικα και το να χρησιμοποιει την gpu σου σε φουλ φορτιο για να βγαλει χρηματα δεν ακουγεται και το οτι καλυτερο οταν γινεται εν αγνοια σου.
    Ενας cryptominer (κατα προτιμηση cpu εστω κι αν ειναι λιγοτερο αποδοτικος) μπορει να γινει ενα πολυ ωραιο εργαλειο για donations αλλα αρκει παντα ο επισκεπτης να το γνωριζει και να εχει τη δυνατοτητα με καποιο κουμπι να τον τρεξει η οχι, διαφορετικα αν γινεται εν αγνοια του ειναι ψιλοαπατη

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 14-05-19 στις 16:57

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    130

    Προεπιλογή

    Πω ρε φιλε τι τυπολατρια ειναι αυτη ? ναρκωτικα παιρνεις ? το ξεκινησες 10 πρωι και το τελειωσες 5 το απογευμα ρε μπας και εισαι ο ΦΙΛΜΑΝ (ελπιζω να επιστρεψει καποια στιγμη ουδεμια συγκριση μαζι σου! ) Ρε ντουβαρι γνωσεων... σου ειπε κανεις οτι ολα αυτα δεν τα γνωριζαμε εδω μεσα και περιμεναμε εσενα να μας(μου) τα πεις?η εχεις την εντυπωση οτι ολοι οσοι μιλαμε εδω μεσα ειναι απο τιποτα υπουργεια και πρεπει να κρυψουμε ευαισθητες πληροφοριες? Αν σου δωσω τωρα (για να μην χρειαστει να τους κλεψεις μεγαλε χακερα ) το εμπανκιν μου μαζι με τους κωδικους εισοδου απλα δεν θα καταφερεις κατι,περαν του να δεις τι χρηματα εχω, τα συγχαρητηρια μου και ΜΠΡΑΒΟ που εχεις την εντυπωση οτι μιλας σε ΧΑΖΟΥΣ σε ενα τετοιο φορουμ! Θα σου προτεινα να περιοριστεις στα θεματα του ΠΖ! εξαλλου εσυ μεχρι στιγμης δεν εχεις προσφερει και κατι χειροπιαστο στα υπολοιπα θεματα του φορα(μονο ειρωνεια και εξυπναδα σκουπιδιων) περαν του ΠΖ ... κανω λαθος ? εχεις μπλεξει τα μπουτια σου(και την σκεψη σου) ρε κακομοιρη ....το οτι μπλεκεις και σχετιζεις ενα τετοιο σαιτ ΑΣΧΕΤΟ με την παιδικη πορνογραφια το αφηνω απλα ασχολιαστο!! Επισης πουθενα δεν προτεινα ουτε προετρεψα τιποτα και για κανεναν !Περαν του τυπολατρη εισαι και παραμυθατζης !

    Α οκ, τωρα με εντυπωσιασες αντι για προτροπες για χαλαρη ηλεκτρονικη ασφαλεια, εφηβικες βλακειες και επαρση του στυλ "εγω χρησιμοποιω essentials και δεν εχω παθει τιποτα", τις περα απ τα ορια της βλακειας αρνητικες σε οποιον λεει κατι το οποιο αντικειμενικα ειναι το φυσιολογικο, και λοιπες μπουρδες καλυτερα ειτε κατσε διαβασε λιγακι πως λειτουργει η ηλεκτρονικη ασφαλεια και το ηλεκτρονικο εγκλημα, η κανε οτι θες αλλα σταματα να προτρεπεις τους αλλους να κανουν το ιδιο.Ο αλλος μπορει να μην γουσταρει να μπλεξει η να χασει οτιδηποτε και μπορει να χει πολυ σημαντικοτερα πραγματα στον υπολογιστη του απ τις 5 τσοντες που προφανως εχεις εσυ (γιατι αν ειχες τιποτα που να σε καιει θα το χες παρει πιο σοβαρα) η μπορει καθε μερα να κανει web banking και ηλεκτρονικες συναλλαγες και να μπαινει σε πραγματα τα οποια δε θελει ουτε να χασει ουτε να διαρρευσουν, και ΟΧΙ το "μπηκα με linux" ΔΕΝ ειναι ηλεκτρονικη ασφαλεια για να κοιμαται καποιος ησυχος. Ειναι απλως μια σχετικη τοπικη προστασια οσον αφορα το να μην κολλησεις καποιο ιο, τιποτα απολυτως παραπανω.Για οποιον ενδιαφερεται για 5 πολυ βασικα θεματακια (οχι για το jimnet, αυτος τα ξερει ολα και χρησιμοποιει και linux mint οποτε να παει να τον προσλαβουν σε καμια τραπεζα η καλυτερα σε καμια CIA) ας διαβασει εδω https://www.pcsteps.gr/37621-ηλεκτρονική-ασφάλεια/

    ΥΣ1 Το εχεις κανει λαστιχο σταματα οσο ειναι νωρις


    ΥΣ2 το σιτε που εβαλες παραπανω (pcsteps) παιρνει ποσοστα απ την προωθηση του μπιτντεφεντερ οπως και εγω μεσω αυτου!οπως γινετε και παγκοσμια στα αντιστοιχα σαιτ!Πουθενα ο ιδιος συντακτης (Κυριτσης) δεν ισχυριστηκε οτι ειναι το καλυτερο ! (οπως και σε κανενα αλλο του ειδους τετοιο σαιτ )


    Καλημερα

    -1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimnet : 16-05-19 στις 04:27

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΠΡΑΒΟ που εχεις την εντυπωση οτι μιλας σε ΧΑΖΟΥΣ
    Οχι σε χαζους, ΣΕ ΧΑΖΟ!
    Σε αντιθεση με το χαζο που λεγαμε, σε καμια περιπτωση δε θεωρησα χαζους τους υπολοιπους συμφορουμιτες.
    χαζος και ασχετος τσαρλατανισκος ειναι αυτος που πουλαει επιτηρητες τασης για αντικεραυνικη προστασια και τσακωνεται με ολους τους υπολοιπους (και πολυ εμπειρους ηλεκτρολογους συμφορουμιτες ) γιατι δεν κανουν το ιδιο αφου αυτος ξερει καλυτερα, και τωρα δινει συμβουλες υποβαθμισης ασφαλειας επειδη ως χαζος αυτο κανει ο ιδιος, δικαιολογοντας το μαλιστα οτι αφου ο ιδιος δεν μπαινει απο υπουργεια και δεν εχει τιποτα ευαισθητο να κρυψει -το χα μαντεψει ετσι κι αλλιως οτι εχει μονο τσοντες- υποθετει πως τα ιδια ισχυουν και για ολους τους υπολοιπους, και θεωρει βεβαια οπως ολοι οι χαζοι οτι πρεπει να αποτελει προτυπο προς μιμηση (ναι οταν καταλαβαινω πως μιλαω με καποιον που ειναι εντελως ufo ψαχνω λιγο το ποιος ειναι. Πολλες φορες, οπως και με σενα, βγαζει τρελο γελιο)και ναι εχω την κακη συνηθεια τους ηλιθιους, τους τσαρλατανους και τους απατεωνισκους να τους κολλαω στον τοιχο.
    Scipta manent
    καλημερα



    btw πριν οποιοσδηποτε παρει στα σοβαρα οποιαδηποτε "συμβουλη" του παραπανω ας τσεκαρει λιγο το "παρελθον" του (αξιζει τον κοπο αφου ριξει και πολυ γελιο ειδικα στο θεμα με τα αντικεραυνικα)
    https://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=76994
    ο jimnet και τα απομνημονευματα του


    επισεις να μην παραλειψω το

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΣ2 το σιτε που εβαλες παραπανω (pcsteps) παιρνει ποσοστα απ την προωθηση του μπιτντεφεντερ οπως και εγω μεσω αυτου!οπως γινετε και παγκοσμια στα αντιστοιχα σαιτ!Πουθενα ο ιδιος συντακτης (Κυριτσης) δεν ισχυριστηκε οτι ειναι το καλυτερο ! (οπως και σε κανενα αλλο του ειδους τετοιο σαιτ )
    αν και ως μπουρδα ειναι ΠΟΛΥΥΥΥ light σε σχεση με τις προτασεις σου για επιτηρητες τασης αντι αντικεραυνικου, η και της μειωσης ηλεκτρονικης ασφαλειας, δε μπορω να μην επισημανω πως ΜΟΝΟ ΕΣΥ θα καταφερνες να κανεις περισσοτερα λαθη απο λεξεις στην ιδια προταση. (φυσικο ταλεντο η μικρος χτυπησες στο κεφαλι? )
    ο Αγγελος φυσικα και παιρνει ποσοστα ΑΠΟ ΟΛΕΣ τις σουιτες ασφαλειας, και επισεις φυσικα και προτεινει το bitdefender ως καλυτερο ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ, μετα απο τα βραβεια που απεσπασε το συγκεκριμενο στους διαγωνισμους, και τελος, η σελιδα που εβαλα ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΟΥΤΕ ΤΟ bitdefender ουτε καποιο antivirus (αλλα ειπαμε, χτυπημα στο κεφαλι).



    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    -1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 16-05-19 στις 18:30

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    130

    Προεπιλογή

    Οχι σε χαζους, ΣΕ ΧΑΖΟ!
    Σε αντιθεση με το χαζο που λεγαμε, σε καμια περιπτωση δε θεωρησα χαζους τους υπολοιπους συμφορουμιτες.
    χαζος και ασχετος τσαρλατανισκος ειναι αυτος που πουλαει επιτηρητες τασης για αντικεραυνικη προστασια και τσακωνεται με ολους τους υπολοιπους (και πολυ εμπειρους ηλεκτρολογους συμφορουμιτες ) γιατι δεν κανουν το ιδιο αφου αυτος ξερει καλυτερα, και τωρα δινει συμβουλες υποβαθμισης ασφαλειας επειδη ως χαζος αυτο κανει ο ιδιος, δικαιολογοντας το μαλιστα οτι αφου ο ιδιος δεν μπαινει απο υπουργεια και δεν εχει τιποτα ευαισθητο να κρυψει -το χα μαντεψει ετσι κι αλλιως οτι εχει μονο τσοντες- υποθετει πως τα ιδια ισχυουν και για ολους τους υπολοιπους, και θεωρει βεβαια οπως ολοι οι χαζοι οτι πρεπει να αποτελει προτυπο προς μιμηση (ναι οταν καταλαβαινω πως μιλαω με καποιον που ειναι εντελως ufo ψαχνω λιγο το ποιος ειναι. Πολλες φορες, οπως και με σενα, βγαζει τρελο γελιο)και ναι εχω την κακη συνηθεια τους ηλιθιους, τους τσαρλατανους και τους απατεωνισκους να τους κολλαω στον τοιχο.
    Scipta manent
    Δεν εισαι απλος βλακας αλλα και με περικεφαλαια!εψαξες μηνυματα που γραφτηκαν πριν 5! χρονια και δεν σου περασε απ το αχυρενιο σου μυαλο οτι μετα απο τοσα χρονια μπορει να εχω αλλαξει αποψεις!περαν αυτου ουτε και τοτε ουτε και τωρα πουλαω κατι,στο εδω θεμα ΠΟΥΘΕΝΑ δεν εδωσα συμβουλη και ουτε παροτρυνα κανεναν για κατι αλλα τοσο στοκος που εισαι φυσικα και δεν περιμενω να το καταλαβεις περαν του να ωρυεσαι σα πιθηκος παλι κατασκευαζεις παραμυθια με την θολουρα που σε βαραει και ειναι λογικο οταν με ενα ποστ αποδεικνυεσαι τι εισαι και με ενα δευτερο βοηθας να το εμπεδωσουμε κιολας
    btw πριν οποιοσδηποτε παρει στα σοβαρα οποιαδηποτε "συμβουλη" του παραπανω ας τσεκαρει λιγο το "παρελθον" του (αξιζει τον κοπο αφου ριξει και πολυ γελιο ειδικα στο θεμα με τα αντικεραυνικα)
    https://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=76994
    ο jimnet και τα απομνημονευματα του
    Ειμαι σιγουρος οτι αν τσεκαρουμε και το δικο σου προσφατο παρελθον 2-3 μηνων θα βρεθουν πολλα περισσοτερα "απομνημονευματα" δικα σου αλλα δεν υπαρχει νοημα μιας και αποδεικνυεις περιτρανα στο παρον θεμα το ποσο ηλιθιος εισαι!
    Α οκ, τωρα με εντυπωσιασες αντι για προτροπες για χαλαρη ηλεκτρονικη ασφαλεια, εφηβικες βλακειες και επαρση του στυλ "εγω χρησιμοποιω essentials και δεν εχω παθει τιποτα", τις περα απ τα ορια της βλακειας αρνητικες σε οποιον λεει κατι το οποιο αντικειμενικα ειναι το φυσιολογικο, και λοιπες μπουρδες καλυτερα ειτε κατσε διαβασε λιγακι πως λειτουργει η ηλεκτρονικη ασφαλεια και το ηλεκτρονικο εγκλημα, η κανε οτι θες αλλα σταματα να προτρεπεις τους αλλους να κανουν το ιδιο.Ο αλλος μπορει να μην γουσταρει να μπλεξει η να χασει οτιδηποτε και μπορει να χει πολυ σημαντικοτερα πραγματα στον υπολογιστη του απ τις 5 τσοντες που προφανως εχεις εσυ (γιατι αν ειχες τιποτα που να σε καιει θα το χες παρει πιο σοβαρα) η μπορει καθε μερα να κανει web banking και ηλεκτρονικες συναλλαγες και να μπαινει σε πραγματα τα οποια δε θελει ουτε να χασει ουτε να διαρρευσουν, και ΟΧΙ το "μπηκα με linux" ΔΕΝ ειναι ηλεκτρονικη ασφαλεια για να κοιμαται καποιος ησυχος. Ειναι απλως μια σχετικη τοπικη προστασια οσον αφορα το να μην κολλησεις καποιο ιο, τιποτα απολυτως παραπανω.Για οποιον ενδιαφερεται για 5 πολυ βασικα θεματακια (οχι για το jimnet, αυτος τα ξερει ολα και χρησιμοποιει και linux mint οποτε να παει να τον προσλαβουν σε καμια τραπεζα η καλυτερα σε καμια CIA) ας διαβασει εδω https://www.pcsteps.gr/37621-ηλεκτρονική-ασφάλεια/
    Τραβα σε κανα ψυχιατρο και μαλιστα το συντομοτερο περαστικα

    -1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimnet : 17-05-19 στις 02:40

  8. #18
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    και άλλο ένα θέμα πάει προς διαγραφή αφού πρώτα κλειδώθηκε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Artec AR-64 γνώμες σχόλια
    By athenaum in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-19, 14:51
  2. ... και άλλα να φεύγουν
    By pas2007 in forum [Πωλούνται] Ηλεκτρονικά Εξαρτήματα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-18, 22:05
  3. λαστχάκια κασσετοφώνων
    By agis68 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-13, 11:25
  4. Χάλια τηλεοπτική λύψη
    By manos_3 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-13, 15:58
  5. Φόρμα με σχόλια...
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-04, 15:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας