Σελίδα 1 από 11 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 102

Θέμα: Υπόγραψα Συμβόλαιο και δεν τηρήθηκε. ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΞΑΝΑ.

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή Υπόγραψα Συμβόλαιο και δεν τηρήθηκε. ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΞΑΝΑ.

    καλίσπερα ειμαι μαλάκας υποψραψά συμβολαίο χωρήσ να ξερω τι γινεταί στη αγορά και με τα συμβόλαια υπογραψά σε μια τεχνική εταιριά Α.Ε μεσα στη 20 μεγαλύτερες ελληνίκες αλλα απο της μικροτερές βιάστικα νομιζοντάς οτι δεν θα έβρισκα δουλειέ και εχάσα συμβολαιο με δουλειά της δεη σε πέρασμα γραμμών και σύμβαση με χοτ σποτ ανανέωση και έμεινα άνεργος ξανα, υπόγραψα συμβόλαιο με τεχνική αιτερια ηλεκτρολογικων εργασιών το συμβολαιο ελεγε αρχιζη να δουλευεισ 9 το πρωι και τελιωνης 15.40 αλλα δεν τελιωνα 15.40 ουτε αρχιζα 9.00 το ωραριων ητανε 6.30 και τελιωνα 19.00 το απογευμα 80 λεπτα ητανε η μεταφορα μου. Και μου πληρώνανε ξενοδοχειο φτηνό με συγκάτοικο αλλα οχι τρωφή και επερνα 33,5 ε το ένσυμο ητανε ακριβό λόγο επικυνδινώτητας γυρω στα 15 ε εχω αδεια βοηθου ηλεκτρολόγου δουλευα στη καρυστο στη κατασκευη ενωσ υποσταθμου η συνθηκεσ ητανε ασκημες φυσαγε σκονη και βαραγε ο ηλιος ολη την ωρα υμασταν σε υψομετρο πανω απο 800 μετρα ,εδωσα το 100% τη πρωτη μερα τραβιξα καπου 30 αγωγουσ 4-5 εκατοσα παχουσ συν χαμαλικη δευτερη μερα ητανε χειροτερα εφτιαξα καλωδια υπερυψηλησ με ενα εμπειρο που δεν μιλαγε ητανε μουγκόσ μεταφορικά χειριζοτανε το καλουπι ακροδεκτη και εγω παταγα την πρεσα φτιξαμε 7 καλωδια το καθε καλωδιο ηθελε 3 πρεσαρισματα στο πανω και 3 στο κατω ακροδεκτη καθε πρεσαυσμα ηθελε 130 πατηματα λασκαρε η πρέσα καπωσ και ο χειριστησ γερανοφορου μου ειπε να το πληρώσω νευριασα με κηταγε και καθότανε ειμουνα ετιμοσ να το δειρο μετα λιμαρα τουσ ακροδεκτεσ ο αλλοσ του τοποθετισε επιασα ο μαλακασ κουβεντα με το εργοδηγο ευχαριστω το θεο που τα επαθα ωστε να φυλαγομε καταλαβα οτι ο εργοδηγοσ ητανε ενα μοχθηρο ανθρωπακι δεν σεβοτανε κανενα ητανε χειροτεροσ απο ενα κλευτη υπεργολαβο που δηλωνε κουμουνιστης ητανε πονηροσ κουβεντιασαμε μετα μου ειπε μιλαω πολυ ενω δουλευα και μιλισαμε λιγο ωστε να μειωση την αξια τησ δουλειας μου εκανα το λαθος να σζητησουμε για το συμβολαιο του ειπα εχω υπερωρια 5 ε μου ειπε βγαζησ ποιο πολλα απο εμενα και αλλαξε σταση με πιεσε να βγαλω ποιο πολυ δουλεια το καθε καλωδιο ειθελε 800 πατηματα πρεσασ ειχα βγαλη 7 την επομενη μερα εβγαλλα αλλα 4 καλωδια πρεσαριστά και λιμαρισμένα και τα ειχα κοψη με το εναριτη που κραταγε το καλουπι του ειπα ειμαι λιωμα με εβαλε και καθαρισα 4 δωματια 60 τμ το καθε ενα σφουγκαρισμα σκουπισμα ,αυτο μετα τα 4 καλωδια πρεσαριστα μετα συναρμολογουσαμε γεφυρα μου ειπε βιδωσε , δεν ειχε αεροκληδο μπορουσαμε να το βιδωσουμε η με καστανια απο πανω η με γερμανικο κληδει απο κατω μου ειπέ δεν ξερήσ τι ειναι το "παξιμαδί" ενω ήξερα εκατσα στησ πετρεσ μου πονεσε ο χιαστος που εχω θεμα λερωσα το παντελονι σηκωθηκα και μου ειπε το μοχθηρο ανθρωπακι λερωσες απο πισω επιδη εκατσες και δεν δουλεψες ενω ειχα κατσει να βιδωσω τησ λαμές τησ γεφυρας νευριασα υποχωρισε δεν σας ειπα οτι δεν μου ειπε ο εργοδηγος οτι η εραιρια πληρωνη τα μεταφορικα του ζητησα τα ειδητηρια κτελ μου ζητησε αποδηξη αυτο τη 2' μερα φυγαμε 3' μερα τρελαθικα το πειρα τηλεφωνω υπολογισα οτι ειχα κανη καπου 8500 πατηματα πρεσας και βγηκε μια σειρα απο το υποσταθμο απο τησ 5-6 σειρεσ που ειχε το περνω τηλ δου λεω η θα αλλαξης τακτικη να ισώμηραστει η σκληρη δουλεια η παρετουμαι δεν σε εχω αναγκη λεφτα εχω και ο πατερα μου χωραφιά μου ειπε δεν αλλαζω τακτική και με εβριξε τον πειρα ξανα να επανωρθωσω μου λεέι δεν το συζητω θα μιλισουμέ μου λεεί το πρωί για την παρετησή .Το πρωι ήθελε να με βριση υποχωρισε επιδη καταλαβε οτι αν τσακωνομσταν θα μασ εβλεπαν η αλλη και θα εβριζαν αυτον μου ειπε αυτο το ανθρωπακι ζημιωσα την εταιρια επιδη πειρα και ρουχα εργασιας ενω αυτα ηθελα να τα αφισω μου ειπε παρτα ωστε να κλεψη την εταιρια και καλα αγοραζοντας καινούρια ενώ θα ειχε τα παλια ζυτησα απολυση μου ειπανε θελουμε τα ρουχα η εταιρια και ξεχασα να σας πω οτι του ειπα αν φυγω εγω θα φυγουνε και αλλη και θα εχεισ προβλημα με τη θεση σου αυτός ητανε μοχθηρός πονηρός αχαριστως τελιώνα κατι δυσκολό αλλα δεν εβαζέ αλλούς να μειραστούμε τη δουλεια με ειχε σαν δουλό εγω δεν ζημιωσα την εταιρια τους εβγαλα κερδός πολυ και της υπερωριές ισως δεν της παρώ δεν μπορεσά να φυγω για βορειο εύβοια δεν εχει λεωφορείο πειγα με κτελ μαρμαρί πληρωσά εισητηριο για πλοιο εμηνα ραφινά πειρα κτελ και εφτασα κεντρό αθηνας μετα ταξί μετα εφτασά κτελ για βορείο ευβοια και στο τελός πληρωσα ταξι για το σπιτή ξανα βγηκα και ζημιωμενός στο τελός εχασά 2 δουλείες και καθιστερησε και το ταμειο ανεργείας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169


    4 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή

    καλισπέρα Σα παρακαλώ βοηθηστέ με ειμαι σε δυκόλη θεση δεν θελώ εςιρωνικά σχολία περι δυσλεξείας ειναι αναγκή εχω προβλήμα ο καθε ένας θα μπορουσέ να ητανέ στη θεσή μου

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή

    ΘΕΛΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΗ ΑΘΕΤΙΘΙΚΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ 3 ΔΟΥΛΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΓΟΣ ΕΠΙΔΗ ΒΙΑΣΤΙΚΑ

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατσε να ριξω υποτιτλους γιατι που να το καταλαβει...Μεταφραση απο Ελληνικα σε Παναγιωτιστικα:"δοίακρηνο αινά αιπαναλβάνωμαινω μωτιβώ" Τουλαχιστο να καταλαβαινει ωστε να χει δικαιωμα απαντησης (τετοια ...Κλιγκον δεν εχει ουτσε στη μεταφραση του google)

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα Παναγιώτη.
    Τι ακριβώς ζητάς από το φόρουμ δεν έχω καταλάβει....
    Την παροιμία που λέει "Την υπογραφή μας και την πού##α μας προσέχουμε που την βάζουμε" ΔΕΝ την είχες ακούσει ποτέ ??
    Και καλά, είσαι δυσλεξικός και δεν το έχεις. ΓΙΑΤΙ δεν έδωσες 50 ευρώ σε έναν δικηγόρο να σου πει τι λέει το συμβόλαιο πριν το υπογράψεις ??
    Τώρα που έχουν την υπογραφή σου δεν γίνετε τίποτα !!!!!

    .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagiotis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΓΟΣ ΕΠΙΔΗ ΒΙΑΣΤΙΚΑ
    Επειδη βιαστηκες η μηπως εγραψες κατι -οτιδηποτε- και σε διωξαν?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή

    ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΓΟΣ ΕΠΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΛΛΕΣ 2 ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΦΙΣΑ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΣ 3'

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Συνονόματε.
    Κι υπογραφή σου ανορθόγραφη θα είναι οπότε άκυρη!
    Δεν έχεις υπογράψει τίποτα.
    Τους την έφερες!

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.034

    Προεπιλογή

    Ακόμα και τώρα, με την υπογραφή του, δεν σημαίνει ότι δεν έχει δικαιώματα ή δεν μπορεί να τα διεκδικήσει.

    Η λύση δυστυχώς όμως, πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι μόνο δικαστικά.

    Δικηγόρος, καλός στα εργατικά και καλή τύχη.

    1 Not allowed! Not allowed!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον 744 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (31-05-19)

Σελίδα 1 από 11 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-18, 00:00
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-11, 12:34
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-11, 19:39
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-11, 15:01
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-06, 16:28

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας