Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: Ορθοδοντικος

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή Ορθοδοντικος

    Παιδια υπαρχει κανεις καλος ορθοδοντικος με λογικες τιμες να παω τον μικρο μου.Αργολιδα,τριπολη,κορινθια η αθηνα

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια υπαρχει κανεις καλος ορθοδοντικος με λογικες τιμες να παω τον μικρο μου.Αργολιδα,τριπολη,κορινθια η αθηνα
    Από πού είσαι; Θέλει πολλές επισκέψεις και δεν βολεύει αν δεν είσαι κοντά

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    chip (06-06-19)

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη rama
    Όνομα
    Αγγελος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Είμαι "στα τελειώματα" με τις δύο κόρες μου που έφτιαξαν τα δόντια τους. Η διαφορά μεταξύ "φτηνών" και "ακριβών" ορθοδοντικών είναι μάλλον ανεπαίσθητη στα λεφτά, αλλά τεράστια στο αποτέλεσμα και στην ποιότητα ζωής όσο διαρκεί η διαδικασία.
    Πήγα σε έναν γνωστό ορθοδοντικό, της Κηφισιάς. Dental Kids, http://dentalkidscare.gr, Δρ Εμμανουήλ
    Το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό. Υπολόγιζε μία επίσκεψη το μήνα, και 2-3 χιλιάρικα σύνολο. Πληρώνεις ανά επίσκεψη.

    1 Not allowed! Not allowed!
    The Ramans do everything in threes...
    Arthur C. Clarke

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Ναυπλιο ειμαι.Εδω παιζει κοντα στα 3χιλ

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι "στα τελειώματα" με τις δύο κόρες μου που έφτιαξαν τα δόντια τους. Η διαφορά μεταξύ "φτηνών" και "ακριβών" ορθοδοντικών είναι μάλλον ανεπαίσθητη στα λεφτά, αλλά τεράστια στο αποτέλεσμα και στην ποιότητα ζωής όσο διαρκεί η διαδικασία.
    Πήγα σε έναν γνωστό ορθοδοντικό, της Κηφισιάς. Dental Kids, http://dentalkidscare.gr, Δρ Εμμανουήλ
    Το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό. Υπολόγιζε μία επίσκεψη το μήνα, και 2-3 χιλιάρικα σύνολο. Πληρώνεις ανά επίσκεψη.
    Ποσο παει η επισκεψη;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη rama
    Όνομα
    Αγγελος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Λάθος μου, δεν το έθεσα σωστά. Το συνολικό ποσό συμφωνείται εκ των προτέρων, ανάλογα με την απαραίτητη θεραπεία (δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες). Και απλώς μοιράζεις το σύνολο σε δόσεις ανάλογα με τον προβλεπόμενο αριθμό επισκέψεων, χωρίς απαραίτητα να τηρείται ευλαβικά αυτό. Υπάρχουν φορές που δεν δίνεις τίποτα, μετά δίνεις παραπάνω κλπ. Και αν πας στο ενδιάμεσο για κάποια διόρθωση, ή κάποιο πρόβλημα, δεν χρεώνεται πρόσθετα. Υπάρχει ευελιξία γενικά. Και το σύνολο περιλαμβάνει και τα μασελάκια που φοράνε τα παιδιά για κάποια χρόνια όταν τελειώσουν με τα σιδεράκια.
    Από Ναύπλιο είναι μπελάς να έρχεσαι Αθήνα. Πάρε γνώμες για τον γιατρό που είναι εκεί. Αμα είσαι τυχερός, μπορεί να γίνει καλή δουλειά και να γλυτώσεις τα ταξίδια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    The Ramans do everything in threes...
    Arthur C. Clarke

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον rama για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (07-06-19)

  9. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Παρένθεση.....[οδοντο-φορουμ δεν υπάρχουν να τα πείτε οι συνάδελφοι... έλεος πια με τα άσχετα θέματα!!!!!'

    Μη δίνετε σημασία στο off topic

    3 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  10. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    Δημήτρη παρε με τηλ...
    αν δε το εχεις στειλε μου πμ...
    Ντινος

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SeAfasia : 07-06-19 στις 09:04

  11. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.951

    Προεπιλογή

    Αν ειναι απλο το προβλημα ολοι οι ορθοδοντικοι θα σου κανουνε δουλεια εξισου καλα. Αν ειναι δυσκολο περιστατικο πρεπει να πας σε καλο. Αν σου πουνε για εξαγωγες μονιμων δοντιων φυγε μακρια.. και παρε αλλες γνωμες. Τα σιδερακια κατακρατανε τροφες οποτε θελει αψογο καθαρισμα των δοντιων.. οποτε τι να τα κανεις τα ισια δοντια αμα τερηδονιστουνε..

    1 Not allowed! Not allowed!

  12. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    σε παιδί στην οικογένεια είχαν να του βγάλουν δύο δόντια! Έγινε ερώτηση σε γναθοχειρούργο και ο γναθοχειρούργος απαγόρευσε δια ροπάλου να βγουν δόντια γιατί θα οδηγούσε σε αλλοίωση των χαρακτηριστικών του προσώπου...
    Ζητήθηκε από τον οδοντίατρο να προχωρήσει χωρίς αφαίρεση των δοντιών γιατί διαφορετικά δεν θα προχωρούσαν στα σιδεράκια (προφανώς θα κοιτούσαν να βρουν άλλο οδοντίατρο).
    Πλέον έχει τελειώσει η θεραπεία και το αποτέλεσμα είναι τέλειο!
    Εννοείτε ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Σε άλλες περιπτώσεις φυσικά και χρειάζεται να γίνει αφαίρεση δοντιών (πχ ο αδερφός μου που είχε βάλει σιδεράκια πριν 35 χρόνια είχε τέλειο αποτέλεσμα με αφαίρεση δοντιών)! Απλά πιστεύω ότι όταν προτείνεται για αφαίρεση δοντιών καλό είναι παίρνει κανείς και άλλες γνώμες όπως γράφει και πιο πάνω ο Μάνος!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας