Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13

Θέμα: Ρελεδακι

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MAN0S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν κάποια θεματάκια,όχι συχνά αλλά υπάρχουν,κυρίως λόγω των σέρβερ των sonoff που είναι στην Κίνα.
    Αν καταλαβαίνω σωστά συναγερμό έχεις,οπότε ένα πλεονέκτημα που θα έχεις σε περίπτωση συναγερμου ειναι οτι οι καμέρες θα καταγραφούν πολύ πιο καθαρα αφού τα φώτα θα είναι ανοιχτά.
    οχι δεν εχω συναγερμο, καμερες εχω οι οποιες γραφουν και στελνουν αλαρμ αλλα ειναι ετσι κι ετσι...
    σκεφτηκα σα δικλειδα ενα σοννοφφ με ενα ρανταρακι ωστε να εχω λιγοτερα ακυρα αλαρμ

    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Οπως λεει και ο μανος δεν θα το επιχειρουσα.Στελνει οποτε του καπνισει(βασικα θεωρω υπαιτιο το android os) και τις αυστηρες ρυθμισεις διακοπης των εφαρμογων,αλλα και παλι μην το εμπιστευεσαι.Για τα λεφτα που εχει παντως αν δεν βαριεσαι επιχειρησε το να δουμε τι ψαρια πιανει.

    Manos
    το απλο sonnoff εχει το μπουτονακι,δυσκολο να το χειριστει το pgm.(δυσκολο να κολησεις και καλωδια) Δες πως το κανει https://www.youtube.com/watch?v=oUFuuoNfvyc
    απλα το προβλημα ειναι στην ρυθμιση της pgm να ενεργει σαν button(ενεργοποιησει για μερικα δευτ.-Εχει βεβαια το inching relay,αλλα δεν μπορω να απαντησω με βεβαιοτητα για την συμπεριφορα του)

    Ο διακοπτης sonnoff απο την αλλη ειναι πιο ευκολος στην χρηση,ομως δεν εχει button αλλα touch επαφη και θελει λιγο ψαξιμο το κυκλωμα του.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Βασιλη το απλό το έχω κολλήσει πριν καιρό,που ήθελα να φτιάξω αλε ρετουρ σε sonoff,με ταλαιπώρησε η κοληση αλλά δουλεύει οκ.Εγώ δεν το έκανα όπως ο τύπος στο βίντεο,εγώ αφαίρεσα τελείως το μπουτονακι για να έχω λίγο παραπάνω χώρο.
    Τελικά όμως,η συγκεκριμένη μετατροπή βολευει να γίνεται με πρίζα sonoff, έχει πολύ περισσότερο χώρο.Μονο αρνητικό η τιμή.
    Στο συναγερμο ,επειδη θελω την πιο ασφαλη λυση,λεω να το φτιάξω με το ρελε όπως το περιγράφω παραπάνω.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MAN0S : 10-09-19 στις 00:20

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Ρελεδακι θερμοστατη
    By lamogio in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-18, 09:46
  2. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-11, 11:25

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας