Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 89

Θέμα: ΞΑΝΑ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ! Πάλι περι κεραιών τα ίδια! Ειναι ΤΡΕΛΛΟΙ!

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από performer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως δεν μπορεί να έχουμε και μνήμη χρυσόψαρου.
    Στην προηγούμενη διαβούλευση πολύ βουλευτές της τότε αντιπολίτευσης υπόσχονταν ότι θα βοηθούσαν το αίτημα των ραδιοερασιτεχνών.
    ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΨΑΤΕ!!!!!!

    Παιδια για πολιτικους μιλαμε, προκειμενου να παρουν κανενα ψηφαλακι θα ταξουν μεχρι να σας κανουν και παιδια.

    Ακομα κι εδω, σ αυτο το θεμα που ειστε 100%στην εδρα σας παλι κερδανε, αφου ακομα και με την απουσια τους, αφου καταφερνουν αντι να ασχοληθειτε με το θεμα που σας καιει να τσακωνεστε για το αν οι πρωην ηταν καλυτεροι η χειροτεροι και για το ποιοι κακομοιροι ειναι απλα αφελεις και χαζοι!!! (οι τυποι που καταφερνουν να πλανεψουν χιλιδες κοσμο για να τους ψηφισει, που παιρνουν θεσεις, που εξουσιαζουν λαους και παιρνουν αποφασεις για το πως θα ζησουν οι αλλοι, που παιρνουν επισημα 7 χιλιαρικα το μηνα και ανεπισημα καμποσα μυρια ειναι αφελεις!!!! )
    Το να στραφειτε στους ετσι κι αλλιως κομματικοποιημενους προεδρους των συλλογων σας και σε οσα στελεχη σας ταζαν προεκλογικα λαγους με πετραχειλια δεν παιζει ε?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από performer Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Η απορία μου είναι η εξής: Σε τι στοχεύει αυτό το νομοσχέδιο; Στην εξυγίανση του θεσμού; Στην συρρίκνωση του ραδιοερασιτεχνισμού ή σε εισπρακτικά μέτρα;
    σε οτι στοχευει οτιδηποτε, στο να παρουσιασουν οτι εχουν να λαμβανουν κι απο μια ακομη πηγη μερικα τρισεκατομμυρια ασχετα αν θα παρουν απ τα τρια το μακρυτερο



    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 14-09-19 στις 13:57

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Το θέμα είναι καθαρά ελεγκτικό και εισπρακτικό, αντιδημοκρατικό και ενάντια σε κάθε έννοια ελευθερίας του εραστή της τέχνης.
    Η μεθοδολογία αποκαλύπτει την δυσκαμψία και κάθε πιθανή έλλειψη στελέχωσης επιστημονικής και ελεγκτικής επάρκειας των δημοσίων υπηρεσιών που εμπλέκονται.
    Κατά την γνώμη μου δεν είναι ελαφρύ θέμα πολιτικής συζήτησης, είναι κάτι πολύ χειρότερο περιορισμός όπως έγραψα της ελευθερίας του ερασιτέχνη ερευνητή που τον εξισώνει με τον κάθε επαγγελματία όπου κάνει χρήση των συχνοτήτων ασχέτου επάρκειας και νομικών υποχρεώσεων...
    Αφού λοιπόν έχουν καταλήξει εκεί γιατί δεν υποχρεώνουν και τα κρατικά και μη πανεπιστημιακά και ερευνητικά ιδρύματα σε χαράτσι και μελέτη χρήσης κάθε παλαιάς και νέας εγκατάστασης κεραιοσυστημάτων, τους cb-ers της εταιρείες τηλεφωνίας κοκ?
    Σκεφτείτε το σενάριο κατασκευαστής κεραιών εκπομπής και λήψης κάθε φορά που δοκιμάζει νέα κεραία να πρέπει να πληρώνει 200 ευρώ και να εκπονεί μελέτη εγκατάστασης!
    Υ.Γ. Οσο γράφω το link της opengov διαβούλευσης είναι νεκρό και την μόνη πληροφόρηση την έχω από το νήμα εδώ.

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.506

    Προεπιλογή

    Εξακολουθούν όσοι έσκουζαν πέρσι να μην παίρνουν θέση.
    Το θέμα είναι πολιτικό και μεταξύ μας τα πολιτικά πιράνχας των συλλόγων λειτουργούν ως δούρειος ίππος. Να έρθουν οι νέοι να μας φτιάξουν το θέμα με τις κεραίες, διότι οι παλιοί ήταν εναντίον μας. Τους ήθελαν τους παλιούς εναντίον μας και δήλωναν κομματικά προσκυνημένοι. Δεν τους έννοιαζαν οι κεραίας αλλά το πολιτικό κόστος των προηγούμενων. Τώρα που ήρθαν οι δικοί τους μούγκα. Αυτό συμβαίνει διότι πρόκειται για άτομα που προσβλέπουν στο προσωπικό όφελος και όχι στο γενικό καλό.
    Σε συζήτηση που είχα μου είπαν, αυτοί (της ΝΔ) θα μας βοηθήσουν στο θέμα των κεραιών, πρέπει όλοι να τους στηρίξουμε για το γενικό καλό. Εμένα προσωπικά, σε αυτούς τους σκουπιδο-συλόγους δεν θα με δουν ποτέ μέλος.
    Ποιος περιμένετε να μπει μπροστά και να φωνάξει, οι κορώνες; Θα τους τραβήξει το αυτί ο κομματικός μηχανισμός. Έχω άδικο;

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον john_b για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    performer (15-09-19)

  5. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη matthew
    Όνομα
    Ματθαίος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από performer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην προηγούμενη διαβούλευση πολύ βουλευτές της τότε αντιπολίτευσης υπόσχονταν ότι θα βοηθούσαν το αίτημα των ραδιοερασιτεχνών. Σήμερα έρχονται και επαναφέρουν με τόση βιασύνη τον ίδιο νόμο.
    Να δούμε τι θα κάνουν γι' αυτό το θέμα τώρα που έγιναν κυβέρνηση. Υπόψιν ότι ένας υπουργός της νέας κυβέρνησης είναι ραδιοερασιτέχνης...
    Όντως το θέμα είναι καθαρά πολιτικό και καλύτερα να μεταφερθεί εδώ: https://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=76255

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη matthew : 14-09-19 στις 15:57

  6. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matthew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόψιν ότι ένας υπουργός της νέας κυβέρνησης είναι ραδιοερασιτέχνης...

    Αυτο δε σημαινει απολυτως τιποτα, εκτος κι αν ειναι ο ιδιος αρμοδιος υπουργος (που δεν ειναι).
    Και στην προηγουμενη κυβερνηση υπηρχαν υπουργοι που ηταν ατμιστες αλλα δε συγκινησε τον υπουργο υγειας οταν του ζητηθηκε απ την ευρωπη να συμπεριλαβει ειδικο φορο καταναλωσης στα υγρα ατμισματος.
    Γενικα, αν δεν οργανωθειτε να κινητοποιηθουν οι συλλογοι (τα ηγετικα στελεχη εννωω ) μην περιμενετε απ τους πολιτικους να συγκινηθουν για οτιδηποτε. ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ οποιασδηποτε κυβερνησης και οποιουδηποτε χρωμματος.
    Αν θελουν να εμφανισουν οτι περιμενουν εσοδα θα μεινει ως εχει. Αν τωρα θελουν οντως να παρουν εσοδα, εκαναν την ανακοινωση και μετα θα ανακοινωσουν κατι διαφορετικο, που ναι μεν θα ειναι αλητεια αλλα θα φανταζει πολυ καλο σε σχεση με αυτο το οποιο σας πανικοβαλε (ας πουμε μια εφ απαξ εισφορα η μια πολυ χαμηλη τιμη μιας μελλετης η κατι τετοιο... ειναι γνωστη τακτικη απ την εποχη του Μακιαβελι απλα ξεχναω το ονομα της, και ειδικα οι Ελληνες πολιτικοι των τελευταιων ετων την εφαρμοζουν οπου μπορει να εφαρμοστει)

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.870

    Προεπιλογή

    Παίδες σόρι αν ακουστώ τελείως άσχετος (είναι επειδή είμαι ) αλλά γιατί κάποιος να γίνει ραδιοερασιτέχνης;
    (πριν τριάντα χρόνια το καταλαβαίνω, έβγαζες καμιά γκόμενα (Κούλα μ' ακούς; ), κάνα λεφτό ίσως, γινόσουνα και διάσημος άμα λάχει. Αλλά σήμερα; )
    Κι αν θέλει σώνει και καλά να γίνει, γιατί να μην κάνει ένα web radio; (αντί για κλασσικό)
    Αυτά, ευχαριστώ, συνεχίστε.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  8. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες σόρι αν ακουστώ τελείως άσχετος (είναι επειδή είμαι ) αλλά γιατί κάποιος να γίνει ραδιοερασιτέχνης;
    (πριν τριάντα χρόνια το καταλαβαίνω, έβγαζες καμιά γκόμενα (Κούλα μ' ακούς; ), κάνα λεφτό ίσως, γινόσουνα και διάσημος άμα λάχει. Αλλά σήμερα; )
    Κι αν θέλει σώνει και καλά να γίνει, γιατί να μην κάνει ένα web radio; (αντί για κλασσικό)
    Αυτά, ευχαριστώ, συνεχίστε.
    εχεις max-αρει vitality? παρε και κανα buff γιατι τωρα θα tankαρεις ολα τα πυρα του πλανητη (τι μονο εγω θα τα τρωω που αρνουμαι την υψηστη σημασια της ραδιοφωνιας των μεσαιων κυμματων? )

    btw ο ραδιοερασιτεχνισμος ειναι αλλο πραγμα και δεν εχει σχεση με τη ραδιοφωνια. Ας πουμε ειναι σαν chat μεσω ραδιοκυμματων...
    Τωρα αν η απορρια σου ειναι γιατι να το κανει καποιος εν ετη 2019 αυτο, και εγω παρολο που πριν 2 δεκαετιες ημουν καμμενος με την rf πλεον θεωρω οτι αυτα ανηκουν σε αλλες περασμενες εποχες, ομως απ τη στιγμη που αρεσει σε κοσμο και ραδιοερασιτεχνισμος υπαρχει παντου στον πλανητη ειναι αλητεια αυτο που πανε να τους κανουν οι πολιτικαντηδες προκειμενου να τους παρουν κανα φραγγο

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 14-09-19 στις 20:04

  9. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.870

    Προεπιλογή

    Άρα γίνεσαι ραδιοερασιτέχνης για να κάνεις τσατ μέσω των ραδιοκυμάτων;
    Σοβαρά, αυτό είναι ή κάνεις πλάκα;

    (εγώ νόμιζα ότι είναι κάτι τέτοιο):


    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  10. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα γίνεσαι ραδιοερασιτέχνης για να κάνεις τσατ μέσω των ραδιοκυμάτων;
    Σοβαρά, αυτό είναι ή κάνεις πλάκα;

    ναι, συνομιλιες ειναι... δεν κανω πλακα...
    Επειδη εχω την ταση οταν σταματησω να ασχολουμε με κατι να μην εχω καμια επαφη δε γνωριζω αν υπαρχουν ακομα, αλλα παλια γινοταν για καθε συνομιλια ανταλλαγη καρτων (qsl καρτες τις ελεγαν και τις στελναν με το ταχυδρομιο. Για να παρεις απο σπανιες περιοχες εβαζες και χρηματα του γραμματοσημου και κατι παραπανω για να εισαι σιγουρος πως θα σου στειλει). Δε ξερω αν υπαρχουν ακομα, αλλα αυτο ειναι κατι σαν συλλογη (απο τροιπαια).
    btw ειτε μας ενδιαφερει ειτε οχι αυτο το χομπυ, το συγκεκριμενο θεμα ειναι φλεγον για μια μεριδα συμπολιτων μας (οχι οι καρτες, το νομοσχεδιο) οποτε μαλλον καλυτερα να ανοιγες αλλο για τετοιες αποριες.
    Δεν ειναι οτι απλα τους ζητανε μια εφ απαξ εισφορα, (ας πουμε καποιο χαρτοσημο η μια τετοια βλακεια) αλλα αν περασει ειναι ρεζιλικι γιατι ενας ερασιτεχνης προφανως και θα αλλαξει καμποσες κεραιες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 14-09-19 στις 20:06

  11. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Με συγχωρείτε πολύ για την επέμβασή μου! Όπως πολλές φορές, και κυρίως σε ευχές, έχω χαρακτηρίσει φίλο μου τον οποιονδήποτε στον οποίον απευθύνω τις ευχές μου. Κανέναν εδώ-μέσα δεν αισθάνομαι ως εχθρό μου!!! ......Ασχέτως αν κάποτε/κάποτε παρεξηγούμαι. Είχα, πριν από λίγο καιρό, ανοίξει ένα θεματάκι με θέμα τους Ένστολους συμπατριώτες μας. Σε ταχύτατο χρόνο κομματικοποιήθηκε... Αρχίσαν κομματικές κόντρες διαφόρων εντάσεων, με αποτέλεσμα...Λουκέτο.
    Ζητώντας συγγνώμη από τον dragonborn, εγώ αποχωρώ, προκειμένου να μην παρεξηγηθώ και πάλι.
    Έχετε πάντως κατά νου, ότι οι Συντονιστές δεν χρειάζονται την οποιαδήποτε αναφορά, ρουφιανιά, 'η' όπως αλλιώς θέλετε πείτε το, από εμένα! Διαβάζουν από μόνοι τους όλα τα Θέματα και κρίνουν!
    Να είσαστε καλά, και καλή συνέχεια!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-19, 10:28
  2. Oι anonymous ξαναχτυπησαν
    By aris285 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-12, 13:43
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-11, 15:43
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-10, 12:16
  5. Βοηθεια ξανα
    By nodaskoyrtis in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-07, 19:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας