Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: καθολικό backup της τρεχουσας rom/εφαρμογών για επαναφορά /no root

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    828

    Προεπιλογή Smartphone backup της τρεχουσας rom/εφαρμογών για επαναφορά /no root

    Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση γιατί στο φόρουμ της εταιρίας η συμμετοχή ειναι μικρή και δε νομίζω να πάρω απάντηση.
    Εχω ένα κινητό πρόσφατα αγορασμένο meizu m6t 3/32 και γενικά παιζω μαζί του...Χθες καταφερα να καταστρεψω το Google play services εβαλα ενα που δεν δουλευε σωστα και δε με αφηνε να βαλω αλλο. Ειχα κρατησει ενα ολικο αρχειο επαναφοράς με την εφαρμογή του κινητου η οποια ηταν 380ΜΒ και για κακη μου τυχη το προβλημα μετά παρέμενε συνεχισε να μην λειτουργει το google play services.
    Εκανα φυσικά ακολούθως την επομενη σκληροπυρηνικη λύση, ολική επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων με επανεκιννηση, περασα μετα το ιδιο backup και το προβλημα φυσικα διορθωθηκε, περαστηκαν ολες οι εφαρμογες μου εκτος απο μια δυο που για καποιο λογο εβγαλαν σφαλμα αλλα δεν εμεινε καμια παραμετροποιηση ουτε θεματα ουτε διαφορες επιλογες προγραμματιστων που ειχα κανει οταν εκανα το εν λογω backup.
    Επισης 3 εφαρμογες δεν επανηλθαν και το viber ηθελε απο την αρχη ενεργοποιηση και δεν εχω ορεξη να παιρνουν καθε μερα ειδοποιηση οι φιλοι μου οτι επανηλθα στο viber
    Αυτο ειναι το προβλημα λοιπον. Ψαχνω κατι που να μου κραταει ενα image, καθολικο της ρομ οπως καναμε με τους υπολογιστες. Δεν εχω ρουτ οποτε δεν μπορω νομιζω οτι εκανα παλιοτερα αν θυμαμαι με το TWRP recovery που κρατουσε αυτο αντιγραφο της ρομ.
    Δεν εχω ρουτ γιατι το κινητο ειναι πολυ προβληματικο στο ξερουταρισμα. Δηλαδη αν το ρουταρεις δεν ξερουταρεται λενε με τιποτα με το γνωστο προγραμμα και χανεις εγγυηση. Επισης αν εχει καποιος το εν λογω κινητο και ρουταρε και το ξερουταρε ευπροσδεκτες οι συμβουλες του. Προς το παρόν εγω ουτε να το ρουταρω δεν καταφερα με τους τροπους που περιγραφονται στο φορουμ τη εταιριας. Ισως αναφερονται σε αλλη ρομ, αλλα τωρα δεν πιανουν. Καλυτερα ισως γιατι σας ειπα το προβλημα που αντιμετωπισαν πολλοι οτι κολλησαν σε ρουταρισμενο κινητο.
    Σας ευχαριστω.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eleCtroAsxetos : 19-01-20 στις 09:14

Παρόμοια Θέματα

  1. Μπαταρία backup για το shack
    By Γαληνίτης in forum Παρουσίαση Πρόχειρων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-19, 15:13
  2. ROM Firmware για ELEPHONE P10C
    By PaulEngineer in forum [Ζητούνται]
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-18, 22:32
  3. Πρόγραμμα για Backup 2 δίσκων σε 1
    By elektronio in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-17, 08:24
  4. root σε κινητό
    By yianni99 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-14, 13:28
  5. Προγραμμα για backup αρχειων
    By katmadas in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-12, 16:53

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας