Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Συναγερμός c&k system 236 ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    ανδρεας
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή Συναγερμός c&k system 236 ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ

    Έχω τον ίδιο συναγερμό. Προσπαθώ να αλλάξω κπ ρυθμίσεις. Ενώ είμαι σε διαδικασία προγραμματισμού με βάση το μανούαλ κ αναβοσβήνουν όλα τα led δεν δέχεται καμία εντολή. Ξέρει κπ πως μπορώ να εισάγω τις εντολές??? Επίσης αν δεν κν λάθος το μανούαλ περιγράφει πως να προγραμματίσειε τηλ αριθμούς. Ξέρει κπ πως μπορώ να τον ξεκλειδώσω??? Εισαγωγή στον προγραμματισμό κάνω με κωδικό χρήστη 4 ψηφίο και το δέχεται. Και όχι με 6ψηφιο installer combination.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μεγαρα Αττικης
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    Εάν μπαίνεις με τον κωδικό χρήστη, τότε μπαίνεις στο μενού του χρήστη και όχι στο μενού του εγκαταστάτη. Στο μενού του εγκαταστάτη καταχωρείς τα τηλέφωνα κλήσης.
    'Όπως θα ξέρεις, ο εργοστασιακός κωδικός εγκαταστάτη είναι 012345. Εάν δεν μπορείς να μπεις με αυτόν τότε έχει άλλο κωδικό εγκαταστάτη και δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις reset.
    Ο μόνος τρόπος ( το οποίο το έχω κάνει για λόγους ενδιαφέροντος ) είναι να βγάλεις την eeprom της ATMEL που έχει πάνω ο κεντρικός πίνακας και να την διαβάσεις σε έναν προγραμματιστή eeprom. Τα 6 πρώτα bytes εάν δεν κάνω λάθος είναι ο κωδικός εγκαταστάτη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    ανδρεας
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από saik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν μπαίνεις με τον κωδικό χρήστη, τότε μπαίνεις στο μενού του χρήστη και όχι στο μενού του εγκαταστάτη. Στο μενού του εγκαταστάτη καταχωρείς τα τηλέφωνα κλήσης.
    'Όπως θα ξέρεις, ο εργοστασιακός κωδικός εγκαταστάτη είναι 012345. Εάν δεν μπορείς να μπεις με αυτόν τότε έχει άλλο κωδικό εγκαταστάτη και δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις reset.
    Ο μόνος τρόπος ( το οποίο το έχω κάνει για λόγους ενδιαφέροντος ) είναι να βγάλεις την eeprom της ATMEL που έχει πάνω ο κεντρικός πίνακας και να την διαβάσεις σε έναν προγραμματιστή eeprom. Τα 6 πρώτα bytes εάν δεν κάνω λάθος είναι ο κωδικός εγκαταστάτη.
    To manual κάνει αναφορά για είσοδο στον προγραμματισμό με αυτόν τον 6ψηφιο αναβοσβηνοντας τα 3 led.δεν είδα καπου να γίνεται λόγος για κωδικό χρήστη κ τεχνικού. Εγώ μπαίνω με τον 4ηφιι κωδικό χρήστη.. Αλλαγή κωδικού χρήστη κάνω. Δεν δέχεται όμως άλλες εντολές.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μεγαρα Αττικης
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    Με τον κωδικό χρήστη σε αφήνει να αλλάξεις μόνο κάποιες παραμέτρους όπως η αλλαγή κωδικού χρήστη, ώρας εάν δεν κάνω λάθος. Δεν έχεις πρόσβαση σε όλο τον προγραμματισμό.
    Το manual δεν είναι και λεπτομερέστατο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πετρος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σας.
    Νοικιάζω ένα σπίτι το οποίο είχε ήδη τον συναγερμό: c&k system 236 αλλά ο προηγούμενος ενοικιαστής έχει αλλάξει τον κωδικό και δεν τον ξέρει ούτε ο ιδιοκτήτης.
    Το σπίτι δεν είχε ρεύμα για κανένα 2μηνο σίγουρα. Πώς μπορώ να το επαναφέρω σε ένα αρχικό στάδιο έτσι ώστε να βάλω νέο δικό μου κωδικό; Κι αν το επαναφέρω σε αυτό το αρχικό στάδιο, τι θα χαθεί από τις υπάρχουσες ρυθμίσεις;

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. c&k system 236
    By l.a in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 23:52
  2. συναγερμος C&K 236.
    By l.a in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-15, 22:57
  3. Συναγερμός c&k 236
    By JON567 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-15, 17:30
  4. Αγορά UPS | TV-Monitor & PC & Router & Laptop-if_possible
    By abstract3d in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-10, 23:44
  5. SMS-ARREC(Alarm system with SMS Report & SMS REmote Cont
    By jvourv in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-08, 15:35

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας