Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: 2,5 mh rf tsok ανοδου,

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από B-B Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε θυμηθηκα εχουμε ξαναμιλησει εισαι απ αυτους που κανουν μονο κριτικη , δεν σ εχω δει να ανεβαζεις κατι, καποια κατασκευη , θεωρητικος με κατασκευες επι χαρτου και αμφισβητεις την πραξη. δεν ξερω αν εχεις καν κολλητηρι.

    ναι, τωρα θα παρω τη χρονομηχανη μου να σου δειξω πομπους...
    οχι δεν εχω κολλητηρι, θα μου δωσεις ενα?
    Ξερεις για βαρεμενους "πρακτικους" υπαρχουν αλλα ωραιοτατα φορουμ. Εδω ως επι τω πλειστον ειμαστε ηλεκτρονικοι η εστω και ηλεκτρολογοι, κατα βαση οι περισσοτεροι επαγγελματιες. Οι κουβεντες του καφενειου με "τους πρακτικους πομπους" γινοταν στα "καφενεια" του pop και του βασιλη και του μαρσαλ στα 80s αντε και early 90s

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    ειχαμε συζητηση για ενισχυτες ντουμπλεξ και εξεφρασες πολλες γνωμες. τελικα απο τη συζητηση προεκυψε οτι ποτε δεν ειχες τετοιο ενισχυτη ουτε καν εχεις δει "ζωντανο". οσο για κολλητηρι πολυ ευχαριστως να σου δωσω για να μαθεις να κολλας η νεα γεννια ηλεκτρονικοι εισαστε του κατσαβιδιου της κλεμας και των κουμπωτών επαφων

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    εισαι και μακρυα βλέπω, να φερω το κολλητηρι και να "χτυπησω" κανα δυο πιτογυρα

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από B-B Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχαμε συζητηση για ενισχυτες ντουμπλεξ και εξεφρασες πολλες γνωμες. τελικα απο τη συζητηση προεκυψε οτι ποτε δεν ειχες τετοιο ενισχυτη ουτε καν εχεις δει "ζωντανο". οσο για κολλητηρι πολυ ευχαριστως να σου δωσω για να μαθεις να κολλας η νεα γεννια ηλεκτρονικοι εισαστε του κατσαβιδιου της κλεμας και των κουμπωτών επαφων

    η δικη σου επαφη με τα ηλεκτρονικα ειναι οι πρακτικες μαλακιες του τραπαλη οποτε αν θες ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ 5 πραματα, ΒΛΕΠΕ, ΑΚΟΥ ΣΩΠΑ. (η μαλλον μιλα, αλλα μιλα σαν ανθρωπος, οχι σα γελοιος ξερολας ειδικα τη στιγμη που δεν ειναι καν ημιμαθης) Αν ηρθες εδω να προσφερεις τις τεραστιες ...πρακτικες γνωσεις σου μαλλον σε λαιθος φορουμ εισαι. Υπαρχουν κατι φορουμακια με πρακτικους (δε θα κατονομασω αλλα ειναι γνωστα) που ολη μερα συζητανε τις παλιες καλες εποχες των "πρακτικων πομπων" και των ντουμπλεξ, οπου εκει θα μεγαλουργουσες.
    Αυτο συμβουλευτικα βεβαια, ελευθερη κοινοτητα ειναι, αλλα ειναι κριμα να θες να δειχτεις πως κατι ξερεις και να βρισκεσαι αναμεσα σε ανθρωπους που εχουν πραγματικες γνωσεις... ...και φυσικα δε ξερεις ΠΟΣΟ γελοιος δειχνεις οταν προσπαθεις και καλα να ...."τους μειωσεις" ωστε να δειξεις και καλα πως κατι εισαι κι εσυ (αυτο στην ψυχολογια καπως λεγεται... νομιζω συνδρομο κατωτεροτητας? )
    Λοιπον πρακτικε, πως το βλεπεις? θα το γαμισουμε το θεμα του ανθρωπου που θελει να παρει μια πληροφορια με τις αρλουμπες σου?
    Παρεπιπτοντως, η GΥ81 πριν καταλληξει στα χερια σου ηταν σε ασυρματο marine (Viking 1500) και το τσοκακι της ηταν 1mH Για τους 500KHz και 400μΗ για το 2182. ο οποιος ειχε ΚΑΙ διαμορφωση ανοδου για τονικο CW

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 02-07-20 στις 10:38

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    δεν ξερω τις γνωσεις σου αλλά απο πραξη δεν εχω δει κατι απο σενα. αυτο παντα το προσπερνας οταν γινεται λογος . δειξε επιτελους κατι που εχεις κατασκευασει. ωστε γνωριζεις και την ΓΥ81. την εχεις δουλεψει ή εστω την εχεις δει απο κοντά, την εχεις πιασει στα χερια σου ή την εχεις δει κι αυτή μονο σε φωτογραφια. μαζι με το κολλητητρι να σου στειλω μια να τη δεις κι απο κοντα πως ειναι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη B-B : 02-07-20 στις 11:05

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    να υποθεσω οτι 1974 απο το ψευδώνυμό σου ειναι η χρονολογια γεννησης σου οπως συνηθιζεται; το 1974 οταν εσυ επινες γαλα απο το μπιμπερο εγω εφτιαχνα πομπους και ενισχυτες και εκανα εκπομπες

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Αν θες να μάθεις την πραγματικη πρακτικη, κι οχι τις αρλουμπες του τραπαλη προσφερω κι εργασία με μισθό αναλόγως προσοντων
    Στα τετοια μου τι έκανες το 74. Όπως στα τέτοια του ζουγκεμπεργκ αν εγώ έπαιζα το πουλι μου μπροστά σε μια amiga όταν γεννήθηκε αυτος.
    Λίγο γνώθις εαυτον δεν έβλαψε ποτε κανεναν



    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 02-07-20 στις 11:12

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    παλι ο τραπαλης στη συζητηση, παλι θα πω οτιι ειμαι απο αυτούς που εχουν μιλήσει εναντιον των συγγραμμάτων του, του τα εγραψα και απο δω όταν πηρε μερος ο ιδιος σε μια συζητηση. παλι προσπερνας το θεμα της πρακτικής σου ικανοτητας και των κατασκευων αν εχεις κατασκευασει ποτε κατι. εχεις ερθει σε αδιεξοδο και αυτο σου εφερε εκνευρισμο και παρεκτράπεις φραστικα. εχεις εκτεθει εδω στο hlektronika και τα μελη του. μη πουλας μαγκια και μη βριζεις κρυμενος πισω απο εναν υπολογιστή ή ενα κινητο

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Ότι να ναι... Εκεί εσυ να προσπαθείς να... "αποδείξεις"? ΤΙ?


    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    ποιο ειναι τελικα "το στιγμα σου" τι εισαι;

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-13, 19:55
  2. Ballast αντί για tsok σε πομπό FM με 6146Β
    By apog in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-12, 18:58
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 08:27
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-06, 10:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας