Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Εκπομπή web radio από το κνιητο τηλεφωνο.

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    107

    Προεπιλογή Εκπομπή web radio από το κνιητο τηλεφωνο.

    Γεια σας ζητώ ένα πρόγραμμα για κινητό τηλέφωνο που να κάνει web stream εκπομπή αλλά με δυνατότητα χρήσης μικροφώνου και ει δυνατόν και μίξης μουσικής.
    Με laptop και ενα μίκτη ήχου το χρησιμοποιώ, αλλά θα ήθελα για οικονομικά χώρου και ευκολία να το κάνω από κινητο με χρήση δεδομένων αν δεν υπάρχει εκεί internet ώστε να στέλνω τον ήχο σε έναν πχ σταθερο υπολογιστή.
    Πασα ιδέα ευπρόσδεκτη ,ευχαριστω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    107

    Προεπιλογή

    Είναι απίστευτο τόσοι φίλοι είδαν την ανάρτηση και δεν υπάρχει ούτε ένας να μας δώσει τα φώτα του.
    Απογοήτευση!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Αυτό που θες δεν είναι διαδεδομένο και ίσως και να μην υπάρχει καν εφαρμογή η να χρειάζεται μια μίξη εφαρμογών, πχ να χρησιμοποιείς κάποιο προγραμμα remote σαν το anydesk ώστε απλώς να χρησιμοποιείς απομακρυσμένα το λαπτοπ, και ΙΣΩΣ αυτή να είναι καλή λυση (ναι μπορείς να μεταδώσεις ήχο, οχι με τον τρόπο των προγραμματων που είναι για web radio βέβαια αλλά πιστευω πως μπορεί να γίνει παντρεμα).

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    107

    Προεπιλογή

    Τότε πες μου με την πολύτιμη βοήθεια σου,μπορω να συνδέσω σε μια ελευθερη ανοιχτή εισοδο κονσολας ήχου την ώρα που δεν θα υπάρχει ηχολήπτης εκεί,ενα κινητό που να απανταει αυτοματα και να βγαίνει στον αερα μόλις το καλούμε;

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    για να καταλαβω ,θες να μςταφερεις ηχο μεσω ίντερνετ απο android συσκευη σε windows;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από monoxromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε πες μου με την πολύτιμη βοήθεια σου,μπορω να συνδέσω σε μια ελευθερη ανοιχτή εισοδο κονσολας ήχου την ώρα που δεν θα υπάρχει ηχολήπτης εκεί,ενα κινητό που να απανταει αυτοματα και να βγαίνει στον αερα μόλις το καλούμε;
    κινητο δε χρειαζεται, αν ειναι στο ελαχιστο αξιοπρεπης ο υπολογιστης μπορει να τρεχει ενα bluestacks το οποιο επισεις μπορει να το χειριζεσαι με καποιο προγραμμα remote, αλλα για να γινουν ολα αυτα πρεπει να υπαρχει καταλληλη εφαρμογη.
    Νομιζω οσον αφορα τετοιες εφαρμογες τα windows ειναι η ιδανικοτερη λυση, τουλαχιστο απ οσο γνωριζω.
    Τωρα αν ολη η ιστορια ειναι για τις περιπτωσεις που δεν υπαρχει ιντερνετ και θες να χρησιμοποιεις το δικτυο του τηλεφωνου, αν βρεις τροπο να απανταει μονο του ναι γινεται (ειτε με φυσικο τηλεφωνο ειτε με bluestacks που θα χρησιμοποιει κανονικα την καρτα ηχου σου) αλλα δε γνωριζω πως γινεται να απανταει αυτοματα... πιθανοτατα να υπαρχει ομως καποιο σχετικο app η ρυθμιση

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Αχιλλέας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    107

    Προεπιλογή

    Θέλεις να με βοηθήσεις λίγο.
    Τι ειναι το bluestacks;
    κατι σαν προσομοίωση κινητού τηλέφωνου;
    Μπορει να πάρει αριθμο και να το καλώ απο το κινητο μου και να απανταει,να ανοιγει δηλαδη αυτόματα ωστε μιλωντας από το κινητο μου ο ηχος να πηγαινει στον υπολογιστη;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη monoxromos : 09-11-20 στις 19:37

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από monoxromos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να με βοηθήσεις λίγο.
    Τι ειναι το bluestacks;
    κατι σαν προσομοίωση κινητού τηλέφωνου;
    Μπορει να πάρει αριθμο και να το καλώ απο το κινητο μου και να απανταει,να ανοιγει δηλαδη αυτόματα ωστε μιλωντας από το κινητο μου ο ηχος να πηγαινει στον υπολογιστη;
    το bluestacks ειναι android emulator που τρεχει σαν αυτονομο προγραμμα χωρις να χρειαζεται να φτιαξεις virtual machine ουτε να εισαι expert στο virtualization, και ναι μπορεις να του βαλεις εφαρμογη τηλεφωνου. Τωρα για το πως θα παντρεψεις τον υπολογιστη με τη sim, ξερω πως γινεται, αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με κατι τετοιο, υπαρχουν ομως πληροφοριες στο forum του προγραμματος
    Ναι

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. WEB RADIO !
    By stavros414 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-12, 10:50
  2. Ηχογραφηση Web Radio
    By basilis_00 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-09, 20:31
  3. e-radio εκπομπή...
    By rf-akias in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 18:33
  4. web radio
    By johny16 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-07, 22:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας