Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Θέμα: USB μικροσκόπιο σε windows 7

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    Καλημέρα...να σας δώσω μερικά συμπληρωματικά στοιχεία

    Το λαπτοπ τρεχει οπως είπα windows 7 ultimate 32bit. Αυτό που δουλεύω στο συγκεκριμένο λάπτοπ είναι. 5-6 φόρουμ που κυκλοφορώ, web email, arduino interface, python, c, κλπ προγραμματισμού, 4 βάσεις δεδομένων δικές μου που αφορούν εργαστήριο, απόθεμα, κυκλώματα, τρέχουσες εργασίες. Αυτές οι βάσεις αποθηκεύονται στο cloud ως backup μετά το πέρας των εργασιών... παλιότερα δούλευα σε linux Ubuntu 15 αλλά το άλλαξα και έβαλα τα παράθυρα. Όπως είπα το μικροσκόπιο δοκιμάστηκε αρχικά σε άλλο laptop σύγχρονο με i7 επεξεργαστή και 8GB μνήμη με παράθυρα 10 δουλεύει άψογα....το θέμα είναι να μπορώ να το λειτουργήσω στο λάπτοπ του εργαστηρίου που είναι ίσως p4 ή centrino κάτι τέτοιο. Δοκίμασα ένα windows codec pack δεν δουλεύει. κατέβασα και άλλα προγράμματα πχ ένα που δουλεύει με java runtime δεν έχω αποτέλεσμα....αναζήτησα στο google το πρόβλημα δεν είδα κάτι παρόμοιο. Επίσης ξέχασα τα σημαντικότερα, το λαπτοπ τρέχει κάποια script με σύνδεση με μηχάνημα εμφάνισης φωτογραφιών που έχω ως χόμπι, άνευ προβλήματος....διάλεξα τα 7αρια λόγω του CMD που μου λύνει τα χέρια.....

    συμειωτέων μόνο τα παραθυρα αλλαξαν η συνθεση δοκιμαστηκε στα 10 με το Ulead που εχει και τρεχει μια χαρά

    δώστε οτι συμβουλές νομίζετε....ακούω προτάσεις...θα δοκιμάσω και τα προγράμματα που λέτε...για μένα το πρόβλημα εντοπίζεται στο acquiring source!!! ενω ενα scanner το βλέπει κανονικά ως πηγή εδώ έχω θέμα...δεν εχω δοκιμάσει άλλη κάμερα και το λάπτοπ αυτό δεν διαθέτει δική του κάμερα!!!



    LAST UPDAΤΕ
    1.....το λαπτοπ είναι αρκετα παλιο satellite m70-122 με intel centrino M processor 740 με σχεδιασμό για ΧP αλλά εχει πανω αυτοκολλητο με windows 8 τεσπα ήρθε στα χέρια μου οτι δεν δουλευε το εφτιαξα και δεν ήρθε ποτε να το πάρει το παιδί οπότε τοκρατησα για το εργαστηριο αλλαζοντας δίσκο και μνημη....

    2...την καμερα την εχει βαλει στους εκτυπωτες και δουλευει σωστα ως hardware παραμένει θέμα με επισκόπηση

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agis68 : 10-11-20 στις 12:42
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

Παρόμοια Θέματα

  1. usb μικροσκόπιο
    By picdev in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 11:02
  2. Βάση για το κινέζικο USB μικροσκόπιο
    By SV1JRT in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-13, 00:16
  3. Windows XP δεν αναγνωριζει USB
    By mariosm in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-12, 18:21
  4. STK 500 ... μετατροπη USB? ... windows Vista ?
    By ΓΙΑΟΥΤΣ in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-11, 14:47
  5. Install Windows 7 from USB Flash disk !
    By KOKAR in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-09, 16:09

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας