Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: λέτε να δουλέψει::::

  1. #1
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη THEODOROS 1978
    Όνομα
    Θεόδωρος
    Εγγραφή
    Apr 2019
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    13

    Post λέτε να δουλέψει::::

    Καλησπέρα σε όλους

    έχω ένα θεματακι σε μια εγκατάσταση η οποία απαιτεί ολα τα χαρακτηριστρληκα που έχει μια εγκατασταση θυροτηλεόρασης αλλα η απόσταση η οποία πρεπει να καλυφθεί είναι πολύ μεγάλη 180 - 200 μέτρα.
    Οι θυροτηλεοράσεις του εμπορείου δεν καλύπτουν τόσο μεγάλες αποστάσεις, χρειάζονται ενδιάμεσους ενισχυτές όπου αυτοί δεν μπορούν να είναι αμφίδρομοι οπότε δεν θα έχω το αποτέλεσμα που θα πρέπει να έχω
    άλλη λύση είναι η ιντερνετική θυροτηλέόραση αλλά δεν μπορεί να ανέβει στο ιντερνετ ολες οι πληροφορίες του συστήματος ενδοεπικοινωνιας
    οπότε λέω να κάνω το γεναίο και να δοκιμάσω κάτι που σχεδίασα αλλά πριν αρχίσω να αγοράζω διάφορα για να κάνω δοκιμές.

    επίσης η όλη εγκατάσταση θα επικοινωνεί με καλώδιο UTP cat6 (αυτό εχουν περάσει από το υπόγειο δίκτυο)

    Επισυνάπτω ενα block διάγραμμα για να μπορέσει κάποιος να καταλάβει το τρόπο σκέψης μου

    ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τη βοήθειά σας

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη gsmaster
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    4.444

    Προεπιλογή

    Ψάξε για σύστημα της URMET. Η συμβατική την απόσταση αυτή την πάει εύκολα, αλλά με καλώδιο 1 ή 1,5mm^2 και έχει και έτοιμες λύσεις για 2πλή είσοδο που θέλεις. Το documentation της βέβαια είναι για τον πεοντα. Πριν πάς να το βάλεις δοκίμασε το στον πάγκο.

    Νομίζω η ίδια εταιρία έχει και IP σύστημα αλλά δεν το έχω δεί. Δεν χρειάζεται να βγει στο internet ένα τοπικό δίκτυο μόνο για το σύστημα αυτό θα κάνεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

Παρόμοια Θέματα

  1. ηλ. συσκευή από Αγγλία θα δουλέψει;
    By zoran in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-17, 01:13
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-13, 23:39
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-12, 13:56
  4. Τι λέτε για αυτό?
    By john-k in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-09, 23:42
  5. Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-06, 21:37

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας