Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Φορτιστης ανυψωτικου

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη giannis.serres
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Σερρες
    Μηνύματα
    190

    Προεπιλογή Φορτιστης ανυψωτικου

    Χαιρετω την παρεα
    Εχει λιγο καιρο που δουλευω σε εταιρια που είναι φουλ με ανυψωτικα μηχανήματα δουλεύω και εγω με τετοιο μηχανημα και παρατηρησα οτι ο φορτιστης και η μπαταρία εχει ενα σωληνάκι.
    Απο οτι φαινεται δεν εχει κατι μεσα μονο αερα.
    Δεν λεω για το σωληνακι που βαζεις νερο.
    Τι μπορει να ειναι αυτο το σωληνάκι γιατι χρειαζεται να συνδεθει και αυτο με τον φορτιστη;
    Δεν μπορω να βγάλω φωτο απαγορεύονται τα κινητά εκει μεσα.


    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Το λογικό είναι για τη συλλογή των παραγόμενων αερίων, όπως το Η2.

    -Εγώ σε άλλο θα μείνω. Αν σου κάνει στο FB κανένας comment πότε θα του κάνεις εσύ like, μετά από 10 ώρες;
    -Αυτά είναι ανεπίτρεπτα και αντιδημοκρατικά. Συνδικάτο δεν υπάρχει να κατεβείτε σε πορεία;
    -Μας βρήκαν σε ανάγκη και το εκμεταλλεύονται. Τελικά, οι Γερμανοί ποτέ δεν ήταν φίλοι μας.

    Αφού γνωρίζεις και τη γλώσσα:


    0 Not allowed! Not allowed!

  3. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον MacGyver για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aktis (22-12-20), giannis.serres (22-12-20)

  4. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.952

    Προεπιλογή

    Αν λες αυτο που ειναι αναμεσα στα καλωδια του + και - στον κονεκτορα anderson σε αυτο το video
    https://www.youtube.com/watch?v=RSbPtmMulAg
    τοτε ειναι για το νερο το H2 & O που βγαινει απο τις μπαταριες κατα τη φορτιση δε παει σε κανενα σωληνακι φευγει στην ατμοσφαιρα.


    Πολυ σωστα το κανουνε και απαγορευουνε τα κινητα... 1 και μονο φωτογραφια απο το εργοστασιο μπορει να δωσει στον ανταγωνιστη συγκριτικο πλεονεκτημα.
    Εχουνε καταστραφει ολοκληρα εργοστασια μονο και μονο γιατι καποιος ανταγωνιστης εψαξε στα σκουπιδια τους και βρηκε πολυτιμες πληροφοριες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Χειριστες ανυψωτικων , βαρεων - βαρων και με κινητο στο χερι να απαντανε ατακα κι επιτοπου σε τυχον προκλησεις στο φ/β ...
    σ'ενα χωρο σκετη κολαση ,οπου σε χρονο dt πρεπει να φορτωθουν οι νταλικες ,γιατι οι καταναλωτες δεν κρατιουνται κτλπ , κτλπ ..
    Τα περι ανταγωνιστων των κλαρκ κτλπ .. χμ .. το μυαλο μου παει στα αυτονομα - ρομποτοποιημενα , τεσπα χωρις χειριστη ...,
    που αναγκαστικα θα ειναι φουλ στις καμερες και ετσι και τις χακαρουν οι ανταγωνιστες , θα βλεπουν τι φορτωνουν σε real time.
    Προς το παρον βολευονται με σπιουνους κυριως στα γραφεια .
    Οσο για τους Γερμανους φαινεται να τα πηγαινουν καλυτερα με τους ΒορειοΕλλαδιτες , γι αυτο και τα κεντρικα λοτζιστικς εδρευουν στον Βορα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη giannis.serres
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Σερρες
    Μηνύματα
    190

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για τις απαντησεις
    Εγω ειμαι νοικιασμένος εργατης για 9 μηνες και για ψιλου πήδημα μπορουν να με διωξουν χωρις να δωσουν λογο σε κανεναν.
    Αυτοι που ειναι μονιμοι μεσα τους βλεπω βγαζουν τα κινητα μιλανε κλπ κλπ
    Παλι ψιλο κρυφα το κανουν αλλα δεν φοβουνται να μην τους διωξουν.
    Προσεξα πιο πολυ τις μπαταριες και ειδα οτι το σωληνακι παει στην μπαταρια σε διαφορετικο σημειο απο εκει που παει η σωληνα για το νερο.
    Όταν βαζεις να φορτισει η μπαταρια ακουγεται σαν να δουλεύει τρομπα μεσα στον φορτιστή.
    Ειναι πολυ ευκολο να βάλεις καποιον απο μεσα να βγαλει φωτο βιντεο και οτι θελεις.
    Για να σας δωσω να καταλάβετε εγω βγαζω καθαρα περιπου 1300 και οι μονιμοι βγαζουν 2500 σαν εμενα ειναι κανα 35αρια ατομα σε καθε βάρδια πολλοι ειναι απο αραβικες χωρες.
    Αν καθισεις απο εξω απο την Εταιρία και σταματήσεις εναν που φεύγει με το ποδηλατο λογω οτι κανει οικονομία και τον πεις βγαλε φωτο και θα σε δωσω 200 ευρω βγαλε βίντεο θα σε δωσω 500 ευρω θα το κανει πολυ άνετα και μπορει να μην τον παρουν χαμπαρι.
    Ολοι εχουμε ημερομηνία λήξεως εδω είμαστε για 9 μηνες μετα μας διωχνουν και αν θέλουν να μας ξαναπάρουν για αλλους 9 μηνες.
    Αν εισαι στην ιδια Εταιρία νοικιασμενος πανω απο 9 μηνες πρεπει να σε κανει μόνιμο.
    Ετσι το αποφεύγουν αυτο.
    Λογω γλωσσας δουλευω εδω δεν την γνωριζω καλα αλλιώς δεν θα καθομουν σε τέτοιες συνθήκες άγχους αν κάνεις ενα λάθος να μπορούν να σε διωξουν.
    Ξεφυγε λιγο το θεμα απλα ηταν μια διευκρίνηση για τα κινητα.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Όλα αυτά είναι πολύ ποιο χρήσιμα από το σωληνάκι για όσους νοιώθουν αδικημένοι!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MacGyver : 22-12-20 στις 21:51

  8. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis.serres Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντησεις
    Εγω ειμαι νοικιασμένος εργατης για 9 μηνες και για ψιλου πήδημα μπορουν να με διωξουν χωρις να δωσουν λογο σε κανεναν.
    Αυτοι που ειναι μονιμοι μεσα τους βλεπω βγαζουν τα κινητα μιλανε κλπ κλπ
    Παλι ψιλο κρυφα το κανουν αλλα δεν φοβουνται να μην τους διωξουν.
    Προσεξα πιο πολυ τις μπαταριες και ειδα οτι το σωληνακι παει στην μπαταρια σε διαφορετικο σημειο απο εκει που παει η σωληνα για το νερο.
    Όταν βαζεις να φορτισει η μπαταρια ακουγεται σαν να δουλεύει τρομπα μεσα στον φορτιστή.
    Ειναι πολυ ευκολο να βάλεις καποιον απο μεσα να βγαλει φωτο βιντεο και οτι θελεις.
    Για να σας δωσω να καταλάβετε εγω βγαζω καθαρα περιπου 1300 και οι μονιμοι βγαζουν 2500 σαν εμενα ειναι κανα 35αρια ατομα σε καθε βάρδια πολλοι ειναι απο αραβικες χωρες.
    Αν καθισεις απο εξω απο την Εταιρία και σταματήσεις εναν που φεύγει με το ποδηλατο λογω οτι κανει οικονομία και τον πεις βγαλε φωτο και θα σε δωσω 200 ευρω βγαλε βίντεο θα σε δωσω 500 ευρω θα το κανει πολυ άνετα και μπορει να μην τον παρουν χαμπαρι.
    Ολοι εχουμε ημερομηνία λήξεως εδω είμαστε για 9 μηνες μετα μας διωχνουν και αν θέλουν να μας ξαναπάρουν για αλλους 9 μηνες.
    Αν εισαι στην ιδια Εταιρία νοικιασμενος πανω απο 9 μηνες πρεπει να σε κανει μόνιμο.
    Ετσι το αποφεύγουν αυτο.
    Λογω γλωσσας δουλευω εδω δεν την γνωριζω καλα αλλιώς δεν θα καθομουν σε τέτοιες συνθήκες άγχους αν κάνεις ενα λάθος να μπορούν να σε διωξουν.
    Ξεφυγε λιγο το θεμα απλα ηταν μια διευκρίνηση για τα κινητα.

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    πάντα έτσι ηταν η γερμανία, εργαζόμενοι 2 ταχυτήτων , ειδικά τα τελευταία χρόνια και προ κρίσης εχω ακούσει να γινεται πολύ ,
    μάλιστα και για άλλες ειδικότητες , πχ τεχνικός δικτύων, υπαρχει εταιρεία στην ελλάδα που πληρώνονται σαν να ειναι ελλάδα και γερμανια δεν έχουν κανενα δικαίωμα

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. φορτιστης αυτοκινητου
    By personaldrummer in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-13, 15:53
  2. ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΚΟΝΒΕΡΤΕΡ
    By galileos in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-12, 23:26
  3. φορτιστης
    By panagism9 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-12, 23:12
  4. ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ
    By ntinos_88 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-10, 19:44
  5. ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ ΑΑ
    By tzitzikas in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-05, 12:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας