Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 13 από 13

Θέμα: Ολοκληρωτική απενεργοποιηση

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiros p Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλα προβληματα ρε παιδια με τα 10 γιατι? εγω δουλευω σχεδον 8 χρονια 7 υπολογιστες laptop και desktop σε επαγγελματικο επιπεδο με καθε ειδους προγραματα απο djika μεχρι και πεντε καρτες ηχου διαφορετικες με προγραματα πολων ειδων απροβληματιστα...να σημειωσω οτι ολα τα pc ειναι dell και ακολουθω σχεδον παντα ολα τα updates και της dell και των 10.ισως εχει κι αυτο σημασια.
    Προφανώς εννοουν την αναβάθμιση του περασμενου μήνα που δώθηκε τόσο προχειρα και σε κάποιους υπολογιστές υπήρξε θέμα... Προσωπικά σε 6 μηχανήματα την έκανα day one χωρίς κανένα θέμα, αλλά ξέρω πως σε κάποιους συγγεκριμενους συνδυασμός υπήρξε θεμα. Γι αυτό καλό είναι οι αναβαθμίσεις να γίνονται με μια δυο βδομάδες καθυστέρηση, (αφου τέτοια θέματα συνήθως ακουγονται αμέσως και διορθώνονται πολυ γρήγορα)
    Τέτοια θέματα έχουν υπάρξει και στα xp και στα 7 και σε όλα τα windows που χουν κυκλοφορήσει (μου χε τυχει μια φορά να είμαι απ τους "τυχερους" εποχή xp).
    Τώρα αν μιλήσουμε για ασυμβατότητα, αυτό είναι ένα θέμα για ΕΛΑΧΙΣΤΑ παιχνίδια, και υπάρχει σχετική λίστα στο φόρουμ της ms. Αν κάποιος έχει κάποιο game που έχει τέτοιο θέμα και θέλει να το ξαναπαίξει η τεσπα να το έχει λειτουργικό στη συλλογή του επειδή πχ ανήκει σε συγκεκριμένη σειρά που είναι φαν τότε απλά φτιάχνει ένα partition με 7 η xp, και το τρέχει από κει, αλλά φυσικά δεν κάνει άλλες δουλειές με ένα λειτουργικό που δεν υποστηρίζεται και είναι πλεον επικινδυνο

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Andreas
    Εγγραφή
    Aug 2018
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    τελικα ομως μπορω νσ τις απενεργοποιησω τελειως;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    ΣΤΑΥΡΟΣ
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    76

    Προεπιλογή

    H λυση που δινουν παραπανω απο τα windowscentral, αν θυμαμαι καλα δεν δουλευει σε HOME αλλα μονο σε PRO.
    Στο Home μπορεις να κανεις μονο καθυστερηση για καποιες μερες.
    Υπαρχει μια λυση που τρεχει στο boot ενα script που σταματει 2 services (WUpdate & B.I.T. ) και δουλευει.
    Αν σταματησεις manual τα 2 services χωρις το script , μετα απο μερικα reboot ξαναξεκινανε και ξαναγινονται τα update...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Απενεργοποιηση κινητων???
    By gkouk in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-13, 19:13
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-11, 18:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας