Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 32

Θέμα: Hikvision ip camera

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω αν κ θεωρητικά το cd με τους οδηγούς που είχε μεσα η κάμερα,θα είχε το lite ή κ το lite.Για να πω την αλήθεια, αρχίζω να νιώθω κ λίγο χαζός πλέον που δεν μπορώ να δω μια κάμερα

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MAN0S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, αγόρασα μια κάμερα hikvision ip εξωτερικου χώρου,και έχω βρει τον μπελά μου στην εγκατάσταση. Δεν μπορώ με τίποτα να την δω,ούτε από τον υπολογιστή ούτε από το κινητό (καταγραφικό δεν εχω).Στο ivms4200 στις online device η κάμερα εμφανίζεται. Στο device for management στο net status την εμφανίζει offline. Έχω σβήσει κ περάσει ξανά τα προγράμματα σε υπολογιστή κ κινητό, έχω κάνει reset στην κάμερα, αλλά τίποτα.Καμια ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος;Ή μήπως να επιστρέψω την κάμερα καθώς είμαι μέσα στο doa;Οποιαδήποτε βοήθεια θα μου είναι πολύτιμη
    Ίσως κάποιο Firewall ή κάποιο πρόγραμμα Antivirus να μην σε αφήνει να τη δεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.354

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spnikol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια μοντέλα της HikVision
    Ο φίλος δεν μας λεει το μοντελο.. Μάλλον φοβάται μην την χακαρουμε



    Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Α όχι ,ούτε καν σκέφτηκα κάτι τέτοιο, εξωτερική σε γκαράζ είναι τι να μου χακαρουν,η μάρκα είναι hikvision,το μοντέλο dc-2cd2t47g1-L.Συγνωμη αν σας μπέρδεψα αλλά δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο,είναι η πρώτη μου κάμερα.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MAN0S : 08-02-21 στις 17:45

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον MAN0S για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (08-02-21)

  6. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Λοιπόν ευχαριστώ όσους θέλησαν να με βοηθήσουν,έχουν πλέον σπάσει εντελώς τα νεύρα μου από το Σάββατο που προσπαθώ ώρες επί ωρών να δω εικόνα.Ή εγώ είμαι εντελώς χαζός ή έχει θέμα ή κάμερα.Οποτε αφού με καλύπτει το doa,αύριο θα την πακετάρω,θα την στείλω πίσω στο μαγαζί κ οποίος με ρωτά θα του απαντω:ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ HIKVISION. Κ πάλι ευχαριστώ παιδιά.Κ μια ερώτηση να μου φύγει η απορια:Κρατάω πατημένο 10-15 δευτερόλεπτα το κουμπί reset. Δεν πρέπει να γυρίσουν σε εργοστασιακες οι ρυθμίσεις σε κωδικούς, ip κτλ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη spnikol
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    Μην αδικείς της Hik, κάτι άλλο παίζει, είσαι σίγουρα στο ίδιο δίκτυο; κάμερα και pc? anyway γύρνα την πίσω αλλά πάρε κάποια άλλη επώνυμη πχ Dahua, μην πας σε καμιά "κινεζιά"

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MAN0S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν ευχαριστώ όσους θέλησαν να με βοηθήσουν,έχουν πλέον σπάσει εντελώς τα νεύρα μου από το Σάββατο που προσπαθώ ώρες επί ωρών να δω εικόνα.Ή εγώ είμαι εντελώς χαζός ή έχει θέμα ή κάμερα.Οποτε αφού με καλύπτει το doa,αύριο θα την πακετάρω,θα την στείλω πίσω στο μαγαζί κ οποίος με ρωτά θα του απαντω:ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ HIKVISION. Κ πάλι ευχαριστώ παιδιά.Κ μια ερώτηση να μου φύγει η απορια:Κρατάω πατημένο 10-15 δευτερόλεπτα το κουμπί reset. Δεν πρέπει να γυρίσουν σε εργοστασιακες οι ρυθμίσεις σε κωδικούς, ip κτλ;
    Μάνο καλησπέρα,

    Κάνε μία προσπάθεια ακόμα.

    Απο το λινκ https://we.tl/t-YKD6SwED6j κατέβασε το προγραμματάκι HikvisionPasswordResetHelper.

    Με έχει σώσει πολλές φορές, αλλά δεν ξέρω αν παίζει με τα καινούργια firmware.

    Αφού το τρέξεις βάλε στο κουτάκι "camera Ip address" την IP της κάμερας π.χ. 192.168.0.200, το http port δεν το πειράζεις και πάτα το "Get User list"
    Θα εμφανισθεί στο κουτάκι με τους "users" το όνομα που εχει η κάμερα. Στο new password βάλε ότι θέλεις και πάτα το "set password for selected user"

    Δοκίμασε να μπείς στη κάμερα με τον internet explorer, δίνοντας την παραπάνω IP, και το νέο password και ενημερωσέ μας.

    Καλή επιτυχία.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    QUOTE=spnikol;907914]Μην αδικείς της Hik, κάτι άλλο παίζει, είσαι σίγουρα στο ίδιο δίκτυο; κάμερα και pc? anyway γύρνα την πίσω αλλά πάρε κάποια άλλη επώνυμη πχ Dahua, μην πας σε καμιά "κινεζιά"[/QUOTE]
    Το ξέρω ότι γίνομαι άδικος τώρα,λόγω του ότι μιλάνε τα νεύρα μου,αλλά 3 μέρες επί 8-10ωρες την ημέρα το παλευω,χώρια τα βίντεο που είδα στο YouTube.Το κακό είναι ότι αγόρασα μέσω ίντερνετ κ ουσιαστικά δεν έχω καποιο μαγαζί να το δούμε από κοντά.Κ βέβαια δεν θα είχα θεμα να πληρώσω κάποιον να τη σεταρει,αλλά ποιον να βρω τώρα με το κορονοιο για μια δουλειά "αγγαρεία". Όσο για το δίκτυο ναι δυστυχώς είναι το ίδιο.

    Γιώργο καλησπέρα,έκτος από τους συναγερμους που έχεις τόσες γνωσεις,ξέρεις κ από κάμερες;Σε ευχαριστώ,θα κάνω την προσπάθεια όπως μου λες κ θα ενημερώσω!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MAN0S : 09-02-21 στις 00:08

  10. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς Γιώργο, όπως είχες προβλέψει δεν παίζει με τα νέα firmware και μου βγάζει:Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τον απομακρυσμενο διακομιστή.Σε ευχαριστώ πάντως πολυ

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη diskjohn
    Όνομα
    ΓΙΑΝΝΗΣ
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ
    Μηνύματα
    432

    Προεπιλογή

    καλημερα κουμπι reset εχει ? καποιες τελευτεαις γινονται μονο απο αντιπρωσοπο εχουν καποιο αλλο τροπο , για να δω εγω της καμερες μεο του καταγραφικου με ip πχ 192.168.70.300 δεν παιζε σε chrome ,edge πρεπει να τρεξεις ενα plugin IE-tab και μέσου αυτού ανοίγει και εχω εικονα , το ποιο πιθανων ειναι να την κλειδωσες και να θελει αλλη διαδικασια

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Hikvision κάμερα
    By paulk in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-19, 09:20
  2. hikvision ip camera
    By toalex in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-19, 23:20
  3. hikvision ip camera κινέζικο μενου
    By toalex in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-19, 08:37
  4. Καταγραφικό NVR Hikvision Hikvision DS-7104NI
    By dimpet in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-18, 23:29
  5. IP camera και wifi camera
    By manolispentarakis in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-16, 20:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας