Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 21

Θέμα: Πρόβλημα με γκαραζόπορτα. Ανοίγει μονή της .

  1. #11
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    στεφανοσ
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΗΝ1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτή είναι η εταιρία που την κατασκευάζει (είναι ελληνική πλακέτα) στο περιστέρι. Σίγουρα ξέρουν να σου πουν τι μπορεί να συμβαίνει και πως αντιμετωπίζεται.

    https://www.autotech.gr/

    Συνημμένο Αρχείο 83343
    εχω την εντυπωση οτι την πρωτη φορα που μου εγινε τους πηρα τηλ. και αυτο που μου προτειναν ηταν να σβησω τα κοντρολακια και να τα ξανα προγραμματισω , το οποιο το ειχα κανει τοτε αυτο το βημα , αλλα επειδη μετα απο πολυ καιρο ξανα εμφανιστηκε το προβλημα δεν τους ξανα πηρα , τωρα ομως που εγινε πιο εντονο θα τους παρω παλι αυριο ενα τηλ να δουμε τι θα μου πουν .

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    vagelis
    Εγγραφή
    Nov 2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    οποτε αφαιρεσε μονοκλονο καλωδιο κεραιας και δουλεψε το ετσι , για τσεκαρισμα
    αν δεν το κανει, πιθανοτατα ανοιγει απο αλλο σημα.
    Μετα ρωτα αντιπροσωπο οπως ειπε και ο hn1984 .

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    στεφανοσ
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vagelis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποτε αφαιρεσε μονοκλονο καλωδιο κεραιας και δουλεψε το ετσι , για τσεκαρισμα
    αν δεν το κανει, πιθανοτατα ανοιγει απο αλλο σημα.
    Μετα ρωτα αντιπροσωπο οπως ειπε και ο hn1984 .
    αμα αφαιρεσω το μονοκλονο καλωδιο τησ κεραιας , μετα εμενα θα πιανει το κοντρολακι μου για να ανοιξω την πορτα η θα χρειαζεται να βγω απο το αμαξι να παω πανω στον πινακα και να πατησω να ανοιξει η πορτα ?
    οταν λες απο αλλο σημα εννοεις απο καποια γκαραζοπορτα καποιου γειτονα ? ευχαριστω για την βοηθεια σας

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos8 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα αφαιρεσω το μονοκλονο καλωδιο τησ κεραιας , μετα εμενα θα πιανει το κοντρολακι μου για να ανοιξω την πορτα η θα χρειαζεται να βγω απο το αμαξι να παω πανω στον πινακα και να πατησω να ανοιξει η πορτα ?
    οταν λες απο αλλο σημα εννοεις απο καποια γκαραζοπορτα καποιου γειτονα ? ευχαριστω για την βοηθεια σας
    Ναι αυτό λένε τα παιδιά πιο πάνω. Αν αφαιρέσεις το καλώδιο κεραίας θα χαθεί η μεγάλη εμβέλεια του τηλεχειρισμού σου οπότε αν συμπέσει ίδιος κωδικός με άλλου γείτονα τότε να μην γίνει ενεργοποίηση.Οσο για την εμβέλεια (μία δοκιμή δεν έχει κόστος). Προσωπικά δεν μπορώ να δεχτώ κυλιόμενος κωδικός να ταιριάξει με κάποιου γείτονα τον κυλιόμενο κωδικό στο τηλεχειρισμό και μάλιστα τόσο γειτονικό με την δική σου πόρτα, αλλά όταν σου έγραψα να διαγράψεις και να επαναπρογραμματίσεις τα 3 κοντρόλ στην πραγματικότητα κάτι τέτοιο σκέφτηκα κι εγώ. Οπότε μία καθαρή νέα ενεργοποίηση των τριών κοντρόλ είναι ένα καλό βήμα και χωρίς κάποιο κόστος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    vagelis
    Εγγραφή
    Nov 2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    δεν ξερω χωρο , εγω που εβγαλα κεραιακι (συρμα μονοκλονο ηταν) απο παλι δεκτη με 2 chanels επιανε μιση αποσταση .
    Απλως μαυτον τον τροπο τσεκαρεις αν επηριαζεται απο αλλη μακρυνη συχνοτητα.
    Αν δεν στο ξανακανει "την τρωει απεξω".

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    vagelis
    Εγγραφή
    Nov 2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    316

    Προεπιλογή

    ΚΑΙ γιαααα "χυπα" το καπακι του ρελαι ανοιγματος με πισω μερος δοκιμαστικου μπας και παιζει η επαφη του, αν δεν τοχεις κανει ηδη.
    Ο "Εξ απο δω"..... εχει πολλα ποδαρια.
    Δεν παει αλλου το μυαλο μου , συγνωμη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    στεφανοσ
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chipakos-original Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτό λένε τα παιδιά πιο πάνω. Αν αφαιρέσεις το καλώδιο κεραίας θα χαθεί η μεγάλη εμβέλεια του τηλεχειρισμού σου οπότε αν συμπέσει ίδιος κωδικός με άλλου γείτονα τότε να μην γίνει ενεργοποίηση.Οσο για την εμβέλεια (μία δοκιμή δεν έχει κόστος). Προσωπικά δεν μπορώ να δεχτώ κυλιόμενος κωδικός να ταιριάξει με κάποιου γείτονα τον κυλιόμενο κωδικό στο τηλεχειρισμό και μάλιστα τόσο γειτονικό με την δική σου πόρτα, αλλά όταν σου έγραψα να διαγράψεις και να επαναπρογραμματίσεις τα 3 κοντρόλ στην πραγματικότητα κάτι τέτοιο σκέφτηκα κι εγώ. Οπότε μία καθαρή νέα ενεργοποίηση των τριών κοντρόλ είναι ένα καλό βήμα και χωρίς κάποιο κόστος.
    δηλαφη παταει ο γειτονασ να ανοιξει την πορτα και ανοιγει και η δικια μου ; αμα ηταν ετσι θα ειχαμε ολοι προβλημα , θα παιναμε ενα κοντρολ και ανοιγαμε τα ξενα γκαραζ εαν γινεται αυτο τοτε υπαρχει μεγαλο και ασφαλειας στα κοντρολακια . για αυτο το λογω εβαλα καμερα για να δω εαν γινεται κατι τετοιο με τον γειτονα , απο οτι ειδα δεν εγινε κατι τετοιο, εκτος εαν η πλακετα μου εχει τοσο μεγαλη εμβελεια και πιανει κοντρολακια απο αλλη γειτονια , τι να πω . ξερεισ καποιοσ πωσ δουλευουν τα κοντρολακια ; δηλαδη εχουν αμφιδρομη επικοινωνια ; και πως δουλευει η αμφιδρομη ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    στεφανοσ
    Εγγραφή
    May 2020
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vagelis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΙ γιαααα "χυπα" το καπακι του ρελαι ανοιγματος με πισω μερος δοκιμαστικου μπας και παιζει η επαφη του, αν δεν τοχεις κανει ηδη.
    Ο "Εξ απο δω"..... εχει πολλα ποδαρια.
    Δεν παει αλλου το μυαλο μου , συγνωμη.
    σωστη παρατηρηση , οχι δεν το εχω δοκιμασει , θα το δοκιμασω αυριο , αλλα 4 φορεσ σε ενα τετραμηνο να εχει παιξει η επαφη του ; θα το δουμε

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    629

    Προεπιλογή

    Σπάνια αλλά συμβαίνει...κάποιες πόρτες να ανοίγουν από στιγμιαία διακοπη ρεύματος,δεν την αντιλαμβανόμαστε σε άλλες συσκευές αλλά η πόρτα την "πιάνει"...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Γιατι δεν την αλλαζετε την πλακετα;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-16, 11:49
  2. Πρόβλημα με τα flash της μηχανής
    By ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-14, 01:20
  3. Πρόβλημα με γκαραζόπορτα
    By Stalker in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-14, 00:26
  4. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-12, 20:16
  5. Πρόβλημα με Συναγερμό της SmartKit
    By AlexandrosManson in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-11, 12:49

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας