Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: προβλημα με ασυρματο μπουτον SIEMENS IC 60

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    george
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    421

    Προεπιλογή προβλημα με ασυρματο μπουτον SIEMENS IC 60

    καλησπερα.εχω το εξης προβλημα.σε πελατη μου που εχει 5 ασυρματα μπουτον αλλαξε στο 5ο μπουτον μπαταρια και δεν κανει τις λειτουργιες που πρεπει( οπλισμο,αφοπλισμο,stay,πανικο).το σβηνω και το προγραμματιζω στην θεση του ασυρματου χρηστη 1 και βουαλα δουλευει.στην θεση 5 προγραμματιζω το μπουτον που ηταν στην θεση 1 και τιποτα παλι.ενω προγραμματιζω δεν δουλευει.
    να ενημερωσω οτι πριν αλλαχθει η μπαταρια δουλευε κανονικα

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    george
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    421

    Προεπιλογή

    κανεις δεν εχει προγραμματισει μοναδα συναγερμου siemens?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    δημητρης
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Home
    Μηνύματα
    94

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FMTRIKALA Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα.εχω το εξης προβλημα.σε πελατη μου που εχει 5 ασυρματα μπουτον αλλαξε στο 5ο μπουτον μπαταρια και δεν κανει τις λειτουργιες που πρεπει( οπλισμο,αφοπλισμο,stay,πανικο).το σβηνω και το προγραμματιζω στην θεση του ασυρματου χρηστη 1 και βουαλα δουλευει.στην θεση 5 προγραμματιζω το μπουτον που ηταν στην θεση 1 και τιποτα παλι.ενω προγραμματιζω δεν δουλευει.
    να ενημερωσω οτι πριν αλλαχθει η μπαταρια δουλευε κανονικα
    αφού στην θέση 1 δουλεύει άρα δεν υπάρχει πρόβλημα στο χειριστήριο αλλά στο πρόγραμμα των χρηστών. δεν ξέρω αν πρόσεξες αλλά στα siemens προγραμματίζεις κάθε εντολή σε διαφορετικό χρήστη. δηλαδή στον user 21 arm στον user 22 disarm και ούτω καθεξής, δηλαδή κάθε ασύρματο χειριστήριο καταλαμβάνει 5 users και ξεκινάνε από τον user 21. οπότε το 5ο χειριστήριο που θες πρέπει να το δηλώσεις στους users 41,42,43,44,45 και μετά να τσεκάρεις τι κάνει ο κάθε χρήστης. ο 41 να κάνει arm ο 42 disarm o 43 stay 0 44 ή 45 το δηλωνεις panic

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    george
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    421

    Προεπιλογή

    δημητρη καλησπερα.
    το ξερω οτι το μπουτον δουλευει σωστα .το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει απο την 41 και μετα.πριν αλλαξει μπαταρια στο ασυρματο δουλευε κανονικα!επομενος δεν ειναι κατι απο το προγραμμα.το μονο που δεν εχω κανεια ειναι να κοψω μια ταση και μπαταρια απο την μοναδα να κανει σαν reset γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου με τις siemens

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    δημητρης
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Home
    Μηνύματα
    94

    Προεπιλογή

    sorry για την καθυστερημένη απάντηση, θα επιμείνω λίγο να ξαναδείς τις ρυθμίσεις των user 41,42,43,44,45. αν είναι όλα καλά εκεί σίγουρα τότε υπάρχει μία πιθανότητα να έχει κλειδώσει στον user 21 που το προγραμμάτισες για δοκιμή. Για να είσαι σίγουρος κάνε απο το πληκτρολόγιο find pendant να δείς σε ποια θέση έχει δηλωθεί. κάντο για όλα τα πλήκτρα του χειριστηρίου. μ'αυτό τον τρόπο θα επιβεβαιώσεις ότι είναι στις σωστές θέσεις, όπως είπες και εσύ έχουν δει πολλά τα ματάκια μας με αυτές τις μονάδες, στα ασύρματα. γι' αυτό σου ξαναλέω να δεις τους users επείδή μου έτυχε, αν δεν παίξει πάλι στείλε μου mail (είναι στο προφιλ) γιατι θα το δώ πιο γρήγορα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με ασυρματο δικτυο
    By kokoblue in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-16, 15:52
  2. προβλημα με πληκτρολόγιο siemens ic60
    By mimis3610 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-14, 13:58
  3. προβλημα με siemens sintony ic60
    By nasosm in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-14, 13:33
  4. προβλημα στην εισοδο plc siemens
    By iordanhs in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-13, 10:35
  5. rev13 θερμοστατης siemens προβλημα με συνδεσμολογια
    By thespyros in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-12, 13:12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας