Σελίδα 1 από 6 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 59

Θέμα: fm jammer (?)

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Apr 2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή fm jammer (?)

    Καλησπέρα, ψαχνοντας στο internet για λυσεις σχετικα με fm jammers επεσα σε ενα παλιο θεμα που ειχε ανοιξει καποιος στο forum με θεμα παρομοιο με το δικο μου (https://www.hlektronika.gr/forum/arc...p/t-38772.html). Φτιαχνω καινουργιο θεμα γιατι αυτο ειναι του 06 απ οσο βλεπω και δε ξερω αν ειχε νοημα να το συνεχισω.
    Ουσιαστικα αυτο που θελω να κανω ειναι να μπορεσω να απαλαχθω απο το ραδιοφωνο του κακου γειτονα (απο κατω μου συγκεκριμενα), μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω ή και να μου κατασκευασει καποιος κατι που να του μπλοκαρει το ραδιοφωνο του; Εχω δοκιμασει και γω οτι προβλεπεται νομικα αλλα δεν νιωθει το ατομο.. οποτε λεω να παω σε πιο δραστικες λυσεις...


    ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη tzitzikas
    Όνομα
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    2.288

    Προεπιλογή

    ρίχτου ένα αδιαμόρφωτο μερικά βατ να στρώσει χαρακτήρα

    3 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    Σε τι απόσταση βρίσκεται η κεραία από εσένα; είναι χώρος που υπάρχει οπτική επαφή ; ή παρεμβάλεται τοίχος; Το κακό είναι ότι αν του κάνεις παράσιτα με δεκάδες τροπους που μπορούν να σου πουν κάποιοι μπορεί ο γείτονας να αρχίσει να ακούει μόνο CD ή από φλασάκια. Και τότε τι γίνεται;
    Σε αντίστοιχη περίπτωση είχα κάτι φοιτήτριες που άκουγαν μουσική στο τέρμα από τις 3 το βράδυ ώς τις 6 το πρωί; αντε να παω στη δουλειά στις 6 μετά;Τι αστυνομία έφερε η πολυκατοικία τίποτα, ούτε ανοιγαν.Ο ιδιοκτήτης δεν σήκωνε τηλ να δώσει τα στοιχεία τους.
    Στις 9 το πρωί τους έβαλα ενα δισκοπρίονο ξυλου για τρεις μερες επί δεκα λεπτά και όλα εντάξει το πηραν το μηνυμα, αυτές ξυπνούσαν συνήθως στις 3 το μεσημέρι και το 9 το πρωί τους φάνηκε βαρβαρο, μετά την χαμήλωσαν τη μουσική.

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzitzikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρίχτου ένα αδιαμόρφωτο μερικά βατ να στρώσει χαρακτήρα
    Δωσε κανενα πολύ απλό σχεδιάγραμμα ενδιαφέρομαι και εγώ.Κάποτε είχα κάνει ένα αυτοταλάντωτο χωρίς ανόρθωση και ελάχιστα στοιχεία με 2Χ PL504 push pull αλλά δεν μελέτησα τις επιδράσεις του σε ραδιοφωνα ήταν μόνο για τη μελέτη των ταλαντωτών

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Apr 2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Καταρχην να πω οτι ειμαι ασχετος, οποτε θα χρειαστω καποιον να με βοηθησει, αλλα αυτο αφου καταληξουμε στην καταλληλη λυση (με οτι συνεπαγεται αυτο).

    Οποτε tzitzikas να το κανω με χαρα αυτο που λες, αλλα δε ξερω πως :P

    IRF το διαμερισμα απο κατω μου ακριβως, και παιζει να ειναι και το ιδιο δωματιο με το δικο μου. Σκεψου δηλαδη οτι μπορει να με ξυπνησει οταν κοιμαμαι στο διπλα δωματιο... οποτε δεν ειναι πολλα τα μετρα, να πω 3 με 5? οπως καταλαβαινεις δεν ειναι χωρος που εχω οπτικη επαφη, παρεμβαλεται το πατωμα (ξυλο). CD η φλασακια δεν θα παιξουν γιατι ειναι μεγαλοι σε ηλικια και ακουν ραδιοφωνο με εκπομπες τυπου Βελοπουλος, Λιακοπουλος κλπ στα τερματα. Να σου πω την αληθεια σκεφτηκα μια μερα να κολλησω ηχειο στο πατωμα και να βρω στο youtube τπτ video με εργατες που χτιζουν να παιζει στο repeat, αλλα θελω να ειμαι ενταξει με τους υπολοιπους γειτονες...γιαυτο και ψανχω κατι να τους "χαλασει" το ραδιο. Ο μονος φοβος μου μετα ειναι η τηλεοραση... αλλα ας καταφερουμε το ραδιο πρωτα και μετα βλεπουμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    ΩΩΩΩΧ Αμα είναι γέροι, το βάζουν δυνατα γιατί δεν ακούνε. Κάνε τους δώρο ακουστικά απαλά και μεγάλα για τα αυτιά.Λιακόπουλος και βελόπουλος στην τηλεόραση δεν είναι;Δεν έχει άλλη λύση.Συνήθως αυτοί καταλαβαίνουν.Κάποιοι φοιτητές είναι μεγάλο πρόβλημα ότι σε οτι και να κάνεις σε γράφουν σταΣυνημμένο Αρχείο 83456τους.Σε περίπτωση στη γειτονιά μας ήρθε τρεις φορές η αστυνομία και στο τέλος πήρε τα στοιχεία τους απλώς γιατί έιχαν επαγγελματικό εξοπλισμό ηχείων μέσα σε διαμέρισμα.Είχαν πάρει καμια δεκαριά γείτονες τηλ.Εγώ έχω πλέον κουτί με ωτοασπίδες σε συσκευασία των 50.Είναι η καλύτερη λύση με όλα τα άλλα συγχίζεσαι και δεν πετυχαίνει τίποτα.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IRF : 04-04-21 στις 21:45

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον IRF για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (05-04-21)

  8. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    κατά την άποψη μου, έχεις 2 επιλογές:
    1.
    ακολουθείς τη νομική οδό
    (καλείς αστυνομία, βεβαιώνει, μήνυση, εισαγγελέας υπηρεσίας για ασφ. μέτρα,καλείς αστυνομία και επιβάλλονται πρόστιμα με την επίδειξη των ασφ. μέτρων) - αν καταφέρεις και σε απειλήσει κιόλας, ακόμη καλύτερα. Εννοείται οτί με αυτά χαλάς εντελώς τη σχέση με το "φιλικό γείτονα".
    2.
    ακολουθείς "εκδικητική" μέθοδο.
    κάνεις θόρυβο (έντονο) για 1-2 εβδομάδες σε ακανόνιστες ώρες και ώρες που ενοχλούν. - ΔΕΝ προτείνεται γιατί μπορεί να ακολουθήσουν τη νομική οδό και να βρεθείς υπόλογος χωρίς κέρδος.

    Εναλλακτικά, αν μπορείς, μετακομίζεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exop : 04-04-21 στις 22:17

  9. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Apr 2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    IRF Δε νομιζω οτι αν τους εδινα ακουστικα θα τα φορουσαν. Ειναι σιγουρα ραδιοφωνο γιατι οπως ειπα εχω μιλησει μαζι τους και τους εχω πει οτι ακουγεται. Ωτοασπιδες φοραω εδω και ενα χρονο, αλλα δεν ειναι ενοχλητικο μονο στον υπνο, ουσιαστικα δεν εχεις εναν χωρο να ηρεμησεις μεσα στη μερα σου...δε γινεται να εξαρτασαι απο τον καθε περιεργο.

    exop
    δε νομιζω οτι το να καλεσω αστυνομια θα λυσει την κατασταση γιατι ξερω (απο προηγουμενη εμπειρια) οτι θα τους κανουν απλα μια συσταση και επισης δεν νομιζω να ξεπερνανε καποιο νομικο οριο.. το 2ο οπως ειπες και εσυ να κανω αντιποινα δε πολυεπιασε γιατι εχω κολλησει ηχειο στο πατωμα, εβαζα δυνατα μουσικες κλπ δεν ειπανε τιποτα, μια φορα μονο που εκανα δουλειες και καρφωνα ενα καρφι στον τοιχο οταν πρωτομπηκα στο σπιτι η απλα αμα χτυπαω το πατωμα που τους ακουω να ενοχλουνται αλλα καμια αλλαγη. Οπως και να χει πιστευω οτι και μια τετοιου ειδους λυση θα ειναι προσωρινη..θα ξεχαστουν και μετα παλι τα ιδια.
    Για αυτο σκεφτηκα να εχω κατι να τους ταπωνω οταν θα θελω ησυχια και να μην ασχολουμαι

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    358

    Προεπιλογή

    Αν καταλαβαίνω καλά δεν μιλάς απαραίτητα για ώρες κοινής ησυχίας. Αν ναι, αδυνατίζει νομικά η θέση σου. ΑΠό την άλλη, αν ενεργοποιήσεις ένα jammer, δεν θα εμποδίσεις τη λήψη μόνο του συγκεκριμένου, αλλά και όλης της γειτονιάς, οπότε μπορεί να μπλέξεις άσχημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σακης
    Εγγραφή
    Apr 2021
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    nyannaco Ναι δεν ειναι απαραιτητα ωρες κοινης ησυχιας, ενα jammer εχει τοσο μεγαλη εμβελεια; δεν υπαρχει κατι σε πιο μικρο ευρος;

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 6 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εντοπισμος UHF Jammer
    By ziki in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-18, 10:20
  2. Jammer και τρόποι προστασίας
    By skipper1 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-17, 13:27
  3. Ερώτηση σχετικά me jammer - άκι
    By kwstasn74xx in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-16, 10:04
  4. Πως φτιαχνουμε gsm jammer?
    By herctrap in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-10, 23:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας