PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημιουργία ιστοσελίδας



monoxromos
25-05-21, 00:28
Θα ήθελα να συνεργαστώ με καποιο φίλο ή φίλη που γνωρίζει την δημιουργία μιας απλής ιστοσελίδας δεν θα ειναι εμπορική,δεν θα εχει έσοδα,δεν θα περιέχει διαφημισεις. Αρχικο μπάτζετ γύρω στα 100-150 ευρώ.

elektronio
25-05-21, 08:25
Θα έχεις δικό σου domain name; κάποια πλατφόρμα τύπου blogspot δεν σου κάνει;
Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες με τι ιστοσελίδα θέλεις και τι σκοπό θα έχει.

performer
25-05-21, 15:01
WWW. simplesite.com . Εδώ μπορείς να κάνεις την δική σου ιστοσελίδα

vasilllis
25-05-21, 15:45
Και την φτιαχνεις μονος απο οτι ειδα.το κοστος γνωριζουμε;σε καποιες που ειχα δει εχει 3€ η φιλοξενία και αν την φτιαξεις στο site τους την σελιδα πηγαινε 50€(ενδεικτικα νουμερα)

performer
25-05-21, 16:40
Και την φτιαχνεις μονος απο οτι ειδα.το κοστος γνωριζουμε;σε καποιες που ειχα δει εχει 3€ η φιλοξενία και αν την φτιαξεις στο site τους την σελιδα πηγαινε 50€(ενδεικτικα νουμερα)

Εγώ που έκανα πρίν από καιρό ήταν δωρεάν. Πιστεύω και τώρα
Το domain name θα είναι της μορφής: π.χ http://vasilios.simplesite.com

vasilllis
25-05-21, 18:22
Oτι πιο ξεφτιλικο σε εμπορικο site εχω δει.Πιο πολυ σε κομπινο-site μοιαζει (sorry performer).
Mιση ωρα περιηγηση και ακομα δεν εχω ανακαλυψει τιμολοκαταλογο ,περα απ οτο free pro plan 1€ για ενα μηνα με ληξη στις 15/6..

paulk
25-05-21, 18:57
Ρίξε μια ματιά εδώ, ένας φίλος έχει φτιάξει σελίδα εδώ και 3 χρόνια και είναι ικανοποιημένος.
https://www.webnode.gr/

Gaou
25-05-21, 20:27
.....ι την δημιουργία μιας απλής ιστοσελίδας ...

φιλε μου κοιτα joomla ή wordpress. εγω προτοχρησιμοποιησα το joomla αλλα τα τελευταια χρόνια φαινεται ότι εχασε πολύ . αμα εχεις λιγη υπομονή να διαβάσεις να το σεταρεις τοτε θα ανταμειφθεις απο την ευκολια και τις πολλές επιλογές όσο αφορα ελευθερα θέματα.

elektronio
26-05-21, 15:29
φιλε μου κοιτα joomla ή wordpress. εγω προτοχρησιμοποιησα το joomla αλλα τα τελευταια χρόνια φαινεται ότι εχασε πολύ . αμα εχεις λιγη υπομονή να διαβάσεις να το σεταρεις τοτε θα ανταμειφθεις απο την ευκολια και τις πολλές επιλογές όσο αφορα ελευθερα θέματα.

To joomla είναι η πιο χακαρισμένη πλατφόρμα για site, ever!!! Μάλλον γι'αυτό θα έχασε όπως λες.

Gaou
26-05-21, 16:25
To joomla είναι η πιο χακαρισμένη πλατφόρμα για site, ever!!! Μάλλον γι'αυτό θα έχασε όπως λες.


εχασε μαλλον γιατι κοιτούσε το περιτυλιγμα και όχι την ουσία. ενω το wordpress ειχε ξεκινησει με σωστό προγραμματισμο στο joomla πρεπει να μην διναν πολύ βάση, οποτε μαλλον αφήναν κενα πολλά και τους βγήκε οπως λες..... το wordpress φιλοξενει και ιστοσελίδες που δεν ειναι εμπορικές δωρεάν οποτε ειναι κατι και αυτο που παρέχει ευκολία.

jimk
28-05-21, 09:59
Δες εδω awardspace.com

performer
30-05-21, 12:16
Oτι πιο ξεφτιλικο σε εμπορικο site εχω δει.Πιο πολυ σε κομπινο-site μοιαζει (sorry performer).
Mιση ωρα περιηγηση και ακομα δεν εχω ανακαλυψει τιμολοκαταλογο ,περα απ οτο free pro plan 1€ για ενα μηνα με ληξη στις 15/6..

Φίλε μου ότι προσφέρεται δωρεάν δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους. Είναι αυτονόητο ότι κάποιο όφελος αποκομίζουν. Μη ζητάς συγνώμη . Δεν παίρνω ποσοστά, δεν διαφημίζω το εν λόγο site. Η απόφαση λοιπόν εναπόκειται στον καθένα από μας ανάλογα το τι θέλουμε να κάνουμε

vasilllis
30-05-21, 19:34
Φίλε μου ότι προσφέρεται δωρεάν δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους. Είναι αυτονόητο ότι κάποιο όφελος αποκομίζουν. Μη ζητάς συγνώμη . Δεν παίρνω ποσοστά, δεν διαφημίζω το εν λόγο site. Η απόφαση λοιπόν εναπόκειται στον καθένα από μας ανάλογα το τι θέλουμε να κάνουμε
Δεν κοιταζα κατι δωρεαν.Απλα μου φαινεται καπως δυσαναλογη η διαφορα hosting απο το hosting+κατασκευη σελιδας .στην δυετια-τριετια εφτανε στην τιμη την κατασκευη σελιδας σε επαγγελματια..