PDA

Επιστροφή στο Forum : αλουμινιο



spiros p
11-01-23, 17:24
προσφατα αγορασα δυο επαγγελματικα μεγαφωνα μεταχειρισμενα.το ενα εχει σε δυο τρεις μεριες ψωριαση επανω στο σασι αλουμινιου.εχει φυγει το χρωμα και εχει αυτη την ασπριλα.τι λυση (υλικο) υπαρχει να το ξανα βαψω τοπικα και να καταπολεμησω προηγουμενως την οξειδωση του αλουμινιου.ευχαριστω για καθε βοηθεια.

chipakos-original
11-01-23, 19:47
προσφατα αγορασα δυο επαγγελματικα μεγαφωνα μεταχειρισμενα.το ενα εχει σε δυο τρεις μεριες ψωριαση επανω στο σασι αλουμινιου.εχει φυγει το χρωμα και εχει αυτη την ασπριλα.τι λυση (υλικο) υπαρχει να το ξανα βαψω τοπικα και να καταπολεμησω προηγουμενως την οξειδωση του αλουμινιου.ευχαριστω για καθε βοηθεια.
Σπρέυ για ζάντες αλουμινίου μακάρι να το βρεις σε χρώμα γκρι ανοιχτό που είναι το χρώμα των ζαντών. Μπορεί να το χρησιμοποιήσεις μελλοντικά και σε άλλες χρήσεις. Εγώ κάθε τέσσ
ερα χρόνια που αλλάζω λάστιχα στο αυτοκίνητο βάφω με αυτό το σπρέυ το χειλάκι γύρω - γύρω από την ζάντα. Δεν θυμάμαι αν είναι ασημί σκούρο . Θα δω και θα ενημερώσω αν είναι ασημί το χρώμα ......... https://www.skroutz.gr/s/20146479/Motip-Dupli-Σπρέι-Ζάντας-Σκούρο-Ασημί-500ml.html

Gaou
11-01-23, 20:40
υπάρχει αστάρι αλουμνίου , το οποίο ειναι και για γαλβανιζε. θα σου ελεγα καλό καθάρισμα μετα αστάρι και μετά χρώμα. εινα λιγο τσουχτερό σε σχέση με τα αστάρια μετάλλου αλλα θα κάνει δουλειά...

spiros p
12-01-23, 05:02
ευχαριστω για τις απαντησεις.γενικα τα ξερω ολα τα χρωματα λογο δουλειας και κατασκευων ρωταω ομως μηπως μου εχει ξεφυγει κατι και παντα υπαρχει καποιος που ξερει κατι που δεν ξερεις.ασταρι αλουμινιου πρεπει να εχω στην αποθηκη εχω χαλασει πολλα πολλα κιλα.σπρευ εχω κι απο αυτα αλλα αλουμινιου οχι θα το ψαξω δεν το ειχα σκεφτει.ευχαριστω και παλι.