PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδεση μετρητη ραγας



Xristosstef21
21-01-23, 21:23
Καλησπερα θελω να συνδεσω εναν μετρητη ραγας geyer. Και προβληματιζομαι με τις φασεις εισοδος εξοδος απο που να δωσω οπως επισης και τον ουδετερο

mikemtb
21-01-23, 22:20
θες να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος για να βοηθηθεις καλυτερα? (τυπο συσκευης εννοω)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xristosstef21
21-01-23, 23:11
θες να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος για να βοηθηθεις καλυτερα? (τυπο συσκευης εννοω)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Geyer ER001E monofasikos

mikemtb
22-01-23, 01:05
δυστυχώς δεν βρισκω το εγχειρίδιο εγκατάστασης και δεν μπορω να σε βοηθησω [emoji17]

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xristosstef21
22-01-23, 01:32
Εχει 4 κλεμες L in L out N in N out . Το προβλημα μου ειναι οτι απο που να δωσω εισοδο L in και εξοδο L out στο μετρητη επισης το ιδιο και για τον ουδετερο

SRF
22-01-23, 02:42
Φωναξε εναν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ηλεκτρολόγο... γιατι από τις απίστευτες απορίες σου ειναι αποδεδειγμένο ότι κινδυνεύεις όσο έστω και το σκέφτεσαι να το κάνεις εσύ!

XPHSTOS29
22-01-23, 08:38
Και ενημερωσε τον ηλεκτρολόγο τι θελεις να μετράει ο μετρητής.
Ολη την εγκατάσταση η ενα μερος αυτης πχ. Θερμοσυφωνα, κουζινα ή κατι αλλο.

Xristosstef21
22-01-23, 23:32
Φωναξε εναν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ηλεκτρολόγο... γιατι από τις απίστευτες απορίες σου ειναι αποδεδειγμένο ότι κινδυνεύεις όσο έστω και το σκέφτεσαι να το κάνεις εσύ!

Θα με κανεις να σκισω τα πτυχια μου μαστορα.ζητησα εισοδο εξοδο το σχεδιο διοτι δεν το ειχα δεν ζητησα ηλεκτρολογο.αλλα λογο εμπειριας και λογο της εξυπναδας σου τελικα παιζει ο μετρητης.υπαρχει ζητηση ηλεκτρολογων να ξερεις.διοτι με την εξυπναδα σου φυγανε ολοι εξω επειδη υπαρχεις εσυ !!

XPHSTOS29
23-01-23, 03:32
Θα με κανεις να σκισω τα πτυχια μου μαστορα.ζητησα εισοδο εξοδο το σχεδιο διοτι δεν το ειχα δεν ζητησα ηλεκτρολογο.αλλα λογο εμπειριας και λογο της εξυπναδας σου τελικα παιζει ο μετρητης.υπαρχει ζητηση ηλεκτρολογων να ξερεις.διοτι με την εξυπναδα σου φυγανε ολοι εξω επειδη υπαρχεις εσυ !!
Σκισε τα πτυχια σου φιλε μου γιατι εγω που τελικα δεν τα πηρα ξερω οτι ο μετρητής ενεργειας παει σε σειρα με τη καταναλωση που θελεις να μετρησεις.
Και πες μου τι πτυχια εχεις παρει.και δεν το εχεις μαθει αυτο ακομα.
Και χλευάζεις οσους προσπαθουν να σε προστατευσουν αποθαρρύνοντας σε.

mikemtb
23-01-23, 08:01
...προβληματιζομαι με τις φασεις...σε μονοφασικο μετρητή ενεργειας, η απορια σου ειναι αξιο αποριας... λογικο να θεωρουν οι συναδελφοι περιορισμενες τις γνωσεις σου στο αντικειμενο..
φιλικά...


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xristosstef21
23-01-23, 09:22
Δεν ειχα το σχεδιο για να δω πια ειναι η εισοδος και εξοδος στον συγκεκριμενο μετρητη.δεν εχουν την ιδια συνδεσμολογια ολοι οι μετρητες γιαυτο προβληματιζομουν σε ποια κλεμα να δωσω τελικα βρηκα το σχεδιο.και λυθηκε το θεμα.σε ευχαριστω.καποιος να κλεισει το topic .

XPHSTOS29
23-01-23, 12:18
Δεν ειχα το σχεδιο για να δω πια ειναι η εισοδος και εξοδος στον συγκεκριμενο μετρητη.δεν εχουν την ιδια συνδεσμολογια ολοι οι μετρητες γιαυτο προβληματιζομουν σε ποια κλεμα να δωσω τελικα βρηκα το σχεδιο.και λυθηκε το θεμα.σε ευχαριστω.καποιος να κλεισει το topic .

Αφου βρηκες το σχεδιο γιατι δεν βαζεις το λινκ για να μη το ψαχνει και ο επομενος;

SRF
25-01-23, 18:32
Δεν ειχα το σχεδιο για να δω πια ειναι η εισοδος και εξοδος στον συγκεκριμενο μετρητη.δεν εχουν την ιδια συνδεσμολογια ολοι οι μετρητες γιαυτο προβληματιζομουν σε ποια κλεμα να δωσω τελικα βρηκα το σχεδιο.και λυθηκε το θεμα.σε ευχαριστω.καποιος να κλεισει το topic .

Είσαι ειλικρινεστατα ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ άσχετος! Δυστυχώς... όσο και να μην σου "αρέσει" ότι δεν σε "βαυκαλίζουμε" κιόλας!