PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά φωτό από κιν τηλέφωνο προς η/υ



Ηλιας Α
04-09-23, 07:18
Καλήμερα, καλή εβδομάδα.
Μπορεί; κάποιος να μου πει (βήμα-βήμα) πως μπορώ να κάνω μεταφορά φωτό, που έχω στη συλλογή του κιν τηλέφωνο προς η/υ.
Το κινητό είναι:Xiaomi communications.
Ευχαριστώ!

mikemtb
04-09-23, 08:18
άπειροι τροποι...
μεσω bluetooth , wifi, καλωδιο usb, cloud
εξαρταται τι σε βολευει.. εγω εκανα share ενα φάκελο στα Windows, και απο το κινητό, στελνω οτι θελω στο pc.
για σενα μαλλον κανα καλωδιο προτείνω σα πιο εύκολο....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mtzag
05-09-23, 00:41
βαλε το file manager++ στο android και κανε ενα φακελο share στα windows και απο το file manager++ μεσω wifi στελνεις

Panoss
05-09-23, 11:50
1, Φτιάχνεις ένα λογαριασμό Google, αν δεν έχει ήδη (έχεις Gmail; Πολύ πιθανό να έχεις).
2. Ανεβάζεις τις φωτό από το κινητό σου στο 'Φωτογραφίες' (ή 'Photos' στα αγγλικά) του Google.
3. Τελείωσες.

Gaou
05-09-23, 14:25
νιμίζω ότι ο πιο ευκολος τρόπος εινια το γιου-ες-βγεί. μολις το συνδέσεις ο ιππολογιστής σου θα δει το κινητό σου και με αντιγραφή/αποκοπή - επικολληση τελειώσες σε αρκετά μεγάλες ταχύτητες ( ότι φτάνει το usb σου τουλαχιστον).

IXHEM
06-09-23, 10:25
εγω παντως τα στελνω απο το email μου στο email μου μεσω κινητου. επειτα οταν παω στον υπολογιστη τα κατεβαζω απο το email μου. αν ειναι μερικες φωτογραφιες.. αλλιως τα ανεβαζω google drive στο οποιο εχεις δωρεαν 15gb αν θυμαμαι καλα

IXHEM
06-09-23, 10:27
νιμίζω ότι ο πιο ευκολος τρόπος εινια το γιου-ες-βγεί. μολις το συνδέσεις ο ιππολογιστής σου θα δει το κινητό σου και με αντιγραφή/αποκοπή - επικολληση τελειώσες σε αρκετά μεγάλες ταχύτητες ( ότι φτάνει το usb σου τουλαχιστον).

γιου-ες-βγεί :lool:

μου πηρε μερικα δευτερα να καταλαβω τι ηθελε να πει!