PDA

Επιστροφή στο Forum : Φλασερ για led



dukepapas
23-02-24, 21:57
Καλησπερα σε ολους ...... εχω ενα suzuki swift και εχω βαλει σε ολες τις λαμπες λεντ μονο που κανει σαν χριστουγεννιάτικο δεντρο αναβοσβήνει το κατραν ακομα και οταν τα φωτα ειναι κλειστα.Οποτε μονο αν κλεισεις τελειως με το κλειδι σταματαει αυτο... εχω μαθει οτι υπαρχει ενα φλασερ που μπαινει καπου και σταματαει ολο αυτο.........
Αλλα οσα μαγαζια και αν εχω ρωτησει με ηλεκτρονικα κανεις δεν ξερει να μου πει πως φτιαχνεται ουτε ποιο φλασερ μπορω να παρω για να σταματησει αυτο το φαινομενο.,μηπως ξερεται κανενα μαγαζι που να κανει αυτη την δουλεια ; στην αντιπροσωπεία ειτε δεν ξερουνε ειτε δεν λενε.......

konpan
24-02-24, 06:33
https://www.bestprice.gr/search?q=led+flasher

dukepapas
24-02-24, 12:52
Ευχαριστώ τα εχω δει αλλα δεν κανουν ολα καποιο απο αυτα αλλα ποιο ; Και το θεμα ειναι ποιο μαγαζι ξερει να κανει την τοποθετηση ;

744
24-02-24, 22:43
Προφανώς το αυτοκίνητο δεν είναι συμβατό με τα LED. Ίσως αν αλλάξεις προγραμματισμό στον εγκέφαλο να τα δεχτεί (αν είναι σχετικά νέο δηλαδή το όχημα).

Όποιος σου είπε για flasher μάλλον εννοούσε να επαναπρογραμματίσεις τον εγκέφαλο και όχι να βάλεις ένα flasher για να ... αναβοσβύνει σαν τα φλας!

Αυτό όμως είναι και λίγο επικίνδυνο γιατί τέτοια διαγνωστικά εργαλεία μπορούν να κάνουν και ζημιά αν δεν ξέρεις καλά τι παραμέτρους να πειράξεις.

Θα έλεγα να γυρίσεις στις λάμπες και μόνο εκει που δέχεται να βάλεις LED, με δοκιμή μια - μια.

p270
25-02-24, 20:32
Καλησπερα σε ολους ...... εχω ενα suzuki swift και εχω βαλει σε ολες τις λαμπες λεντ μονο που κανει σαν χριστουγεννιάτικο δεντρο αναβοσβήνει το κατραν ακομα και οταν τα φωτα ειναι κλειστα.Οποτε μονο αν κλεισεις τελειως με το κλειδι σταματαει αυτο... εχω μαθει οτι υπαρχει ενα φλασερ που μπαινει καπου και σταματαει ολο αυτο.........
Αλλα οσα μαγαζια και αν εχω ρωτησει με ηλεκτρονικα κανεις δεν ξερει να μου πει πως φτιαχνεται ουτε ποιο φλασερ μπορω να παρω για να σταματησει αυτο το φαινομενο.,μηπως ξερεται κανενα μαγαζι που να κανει αυτη την δουλεια ; στην αντιπροσωπεία ειτε δεν ξερουνε ειτε δεν λενε.......
προφανως τα watt που καταναλωνουν τα LED ειναι πολυ λιγα και τρελενουν το cunbus και το φλασερ του αυτοκινητου
Δεν υπαρχει κανενας λογος να βαλεις LED στα φλας ,γυρνα στις λαμπες που θελει το αυτοκινητο ωστε να αποφυγεις βλαβη που θα τσουξει ισως την τσεπη σου

alpha uk
27-02-24, 13:44
https://gegshop.nl/en/rsv-mille-1998-03/100233-nano-knipperlicht-relais-last-onafhankelijk.html

george Mp
27-02-24, 16:56
Αντισταση θελει παραλληλα με την καθε λαμπα led.

https://www.skroutz.gr/search?keyphrase=%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF %84%CE%B1%CF%83%CE%B7+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+led

dukepapas
04-03-24, 15:15
δεν μπορεις να βαλεις ενα σε καθε λαμπα ..... ενα φλασερ μπαινει ... αλλα που ;;; και ποιος ξερει να κανει τοποθετηση

george Mp
04-03-24, 16:41
δεν μπορεις να βαλεις ενα σε καθε λαμπα ..... ενα φλασερ μπαινει ... αλλα που ;;; και ποιος ξερει να κανει τοποθετησηΑν μπαινει ενα φλασερ, απλα αντικαθιστας το εργοστασιακο και στη θεση του βαζεις αυτο το καινουργιο.

mikemtb
04-03-24, 18:10
και ποιος ξερει να κανει τοποθετηση
ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων δεν εχει
στο - που μενεις?



Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

george Mp
04-03-24, 21:36
Το φλασερ εχει σχεση με τα φλας, αν αναβουν παραξενα διαφορα λαμπακια που εχουν σχεση με φωτα, το προβλημα δεν λυνεται με αλλαγη φλασερ(αν εχει και δεν ειναι πλακετα και με αλλες λειτουργιες).