PDA

Επιστροφή στο Forum : εκτύπωση τυπωμένου



electron
10-03-04, 13:33
Με το infraview αν το έχεις.Στο τέλος της παρουσίασης αναφέρει και τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνεις ώστε να το τυπώσεις σε φυσικό μέγεθος.Υπάρχει φυσικά και ο πρακτικός τρόπος να το εκτυπώσεις απ'ευθείας απ΄τη σελίδα και με τη βοήθεια ενός φωτοτυπικού να το φέρεις στο φυσικό του μέγεθος

gRooV
10-03-04, 16:16
Γενικα με καποιο προγραμμα προβολης και επεξεργασιας φωτογραφιων οπου θα μπορει να εκτυπωνει μια φωτογραφια σε συγκεκριμενες διαστασεις. Το IrfanView (http://www.irfanview.com/) απλα το θεωρω πολυ ευκολο στην χρηση του και βολικο.

Ashtaroth
11-03-04, 00:50
με ποιο πρόγραμμα μπορω να εκτυπώσω τα διάφορα σχέδια τυπωμένων που υπάρχουν στο site ετσι ώστε να είναι σε κανονικό μέγεθος

tnt_tuner
15-07-05, 19:00
παιδια εγω αυτο που εκανα τωρα (πρωτι φορα) για να εκτιποσω(αν κ απετιχα-ασχετο)
:εκτιποσα σε χαρτι το κικλομα σε 4πλασιο μεγα8ος(απο φοτοσοπ που ριθμιζεισ διαστασεισ σε εκατοστα-νομιζω γινεται κ με microsoft foto editor που τοχουν τα windows) κ πιγα σε φοτοτιπαδικο κ το σμικρινα σε διαφανια στο 25%
το εκανα αυτο για να βγουν καλιτερα οι λεπτομεριες. αλλα κ διπλασιο αν το εκανα κ το σμικρενα στο 50% παλι καλλα 8α ιταν!
νομιζω ειναι πρακτικο ετσι!

billy
15-07-05, 23:41
Αποκλείεται να πετύχει ποτέ αυτό. Οι διαστάσεις θα πρέπει να έχουν ακρίβεια λίγα χιλιοστά της ίντσας, ειδικά αν έχεις ολοκληρωμένο στο κύκλωμά σου. Το καλύτερο είναι print σε pdf. Πάντα άψογο.

Spell checking έχει το forum ???? :twisted:

tnt_tuner
16-07-05, 04:28
sorry! ιμε ταιληωσ ωρ8ογραφωσ!!!! γραφω συνεχως greeklish κ μπερδευομαι εδω! φυσικος ειμαι οχι φιλολογος!
δεν ξερω! εγω παντως το εκανα ετσι για καλητερη ακριβεια επειδη στην ψηφιακη σμυκρινση εχει προβλημα παραμορφωσης(δρομοι-τρυπες βγενουν πιο χυμα) ενω στην αναλογικη του φοτοτυπικου βγηκε πιο καλα και οι διαστασεισ βγηκαν ακριβως.
το αλλο ειναι οτι σε αυτο που εβγαλα (ενισχιτης 50κατιW) το σχεδιο(που πηρα απο εδω) του τυπομενου δεν ηταν καλο-πολυ 8ολουρα κ πολλα σημεια(ολοκληροι δρομοι) που ηταν γκρι αντι για μαυρο κ γιαυτο το εφτιαξα με φοτοσοπ.
νομιζω πως καλα βγαινει κ ετσι παντως(δεν ξερω πρωταρης ειμαι!)