PDA

Επιστροφή στο Forum : Attachments? Εφταααασεε!



gRooV
03-04-04, 15:05
Λοιπόν, ύστερα απο 5 μέρες σκληρής δουλειάς images/smiles/icon_razz.gif και ύστερα απο ακατάπαυστη σκέψη images/smiles/converted/head.gif κατάφερα να δώσω στους χρήστες του forum την δυνατότητα να ανεβάζουν αρχεία. Μόνο φωτογραφίες και pdf με μέγιστο μέγεθος 60Κb.
Τι πρέπει να κάνετε? Κάθε φορά που θα κάνετε "New topic" ή "Reply" πάνω πάνω (εκεί που λέει "προφιλ | μέλη |..." θα εμφανίζεται μία επιλογή "Upload Αρχείου". Πατώντας σε αυτή θα σας ανοίξει νέο παράθυρο με κάποιες απλές οδηγίες. Πιστεύω ότι είναι πολύ απλό.
Εαν έχετε να κάνετε παρατηρήσεις, ευπρόσδεκτες! Πάντως ένα δεν μπορώ να αλλάξω!! Την θέση στην σελίδα του link για το upload. Δεν έχω τρελές σχέσεις με τον κώδικα του forum αλλά καταφέρνω επεμβάσεις σε κάποια απλά πράγματα! images/smiles/icon_smile.gif

[ 03. Απριλίου 2004, 15:46: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από τον/την: gRooV ]

electron
03-04-04, 15:58
Επιτέλους έγινε και αυτό,μπράβο στον φίλο μας τον groov images/smiles/converted/ok.gif images/smiles/converted/ok.gif .Μια παρατήριση έχω να κάνω μόνο.Αν το αρχείο είναι σε word θα μπορεί κάποιος να το ποστάρει;

leosedf
04-04-04, 07:37
Exm γεια..
Δέν υποστιρήζει και διαφορετικούς τύπους αρχείων?

leosedf
04-04-04, 07:41
και άν έχω φωτογραφία πάνω απο 60kb? τεσπα πάλι καλά που έχουμε και αυτό images/smiles/icon_smile.gif images/smiles/converted/ok.gif

gRooV
04-04-04, 10:44
Υποστηριζει τα παντα και χωρις περιορισμο μεγεθους. Απλα εγω τα περιορισα. Θες εσυ πανω απο 60kb?? Ε πολυ δεν ειναι? Απλες φωτογραφιες συνηθως θα χρειαστει να επισυναψουμε με 256 χρωματα το πολυ!! Ta 60Kb ειναι παραπανω απο αυτο που χρησιμοποιειται συνηθως στα forum. Αν θες πιο πολυ... γραφτο σε CD ή DVD images/smiles/icon_biggrin.gif και στειλτο!! images/smiles/converted/hihi.gif images/smiles/converted/hihi.gif

electron
04-04-04, 15:03
Δεν απαντήθηκε η ερώτηση που έκανα πιο πάνω

gRooV
04-04-04, 17:36
Ελα ρε συ electron, θα προσθεσω τις επομενες μερες και αρχεια doc. Πιστευω οτι δεν χρειαζονται τοσο, αλλα εσυ τα χρησιμοποιεις αρκετα απο οτι θυμαμαι.

leosedf
11-04-04, 20:35
gRooV καλό θα ήταν να ανεβέι το limit στα 600kb γιατί υπάρχει πρόβλημα. Οσο και να τα συμπιέσω δεν γίνεται. συνήθως σε πολλά φόρουμ είναι γύρω στα 600. ειναι λιγο επίπονο το να τα ανεβαζω σε αλλο server