PDA

Επιστροφή στο Forum : Filmnet Crack Auto Polarity



nikjohn
29-03-04, 07:38
Πρόσφατα έκανα crack σε έναν αποκωδικοποιητή Comcrypt 4000M. Όλα καλά μέχρι τη στιγμή που έπρεπε να φ τιάξω το διορθωτή πολικότητας. Πηγα να αγοράσω τα εξαρτήματα αλλα εδώ στην Τρίπολη δεν βρήκα τίποτα. Αναγκάστηκα να τα αγοράσω από Αθήνα. Έστειλα έναν φίλο μου να τα βρεί αλλά μου είπε πως μόνο το ένα είναι της onsemi. To crack αναφέρει πως πρέπει να είναι και τα 2 της ίδιας μάρκας αλλιώς δεν γίνεται τίποτα. images/smiles/icon_sad.gif . Να τα αγοράσω έστω και αν είναι διαφορετικής μάρκας αγνοόντας τις οδηγίες ή τελικά δε θα κάνω τίποτα?

electron
29-03-04, 09:52
Εχω κάνει τη πατέντα σε 2 τέτοιους αποκωδικοποιητές και ποτέ δεν εδωσα σημασία σ'αυτό που λες να ήμουν τυχερός;τι να πώ.

leosedf
29-03-04, 10:35
Μπα δεν πιστεύω. Ποιά ακριβώς εξαρτήματα είναι?

nikjohn
29-03-04, 13:05
Τα ολοκληρωμένα MC74HC74 και ΜC14584BCP αλλά λέω να το δοκιμασω με διαφορετικές μάρκες και να απαντησω αναλογως

[ 29. Μαρτίου 2004, 13:07: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από τον/την: nikjohn ]

leosedf
29-03-04, 16:06
Πιστεύω οτι δέν έχει σημασία. Παντως μήν ξεχνάτε ομως οτι τα ολοκληρωμένα της Motorola είναι πολύ καλύτερης ποιότητας και με αυτά είναι σίγουρο οτι ολα θα παν καλα

gRooV
29-03-04, 16:10
Λογικα αν τα ολοκληρωμενα γραφουν ακιβως τον τυπο που ζητας, θα σου δουλεψουν.

Επειδη ομως δεν επιτρεπεται σε αυτο το forum η συζητηση περι μη νομιμων ενεργειων και πιο συγκεκριμενα για κυκλωματα παρανομης αποκωδικοποιησης συνδρομητικων καναλιων, ειμαι υποχρεωμενος να κλειδωσω αυτο το θεμα.