PDA

Επιστροφή στο Forum : λάμπα υπεριώδους.



e_korres
31-12-04, 23:06
ρε παιδιά καλσηπέρα και χρόνια πολλά.
έρει κανείς να μου πεί που θα βρώ λάμπα υπεριώδους για πλακέτες (Αθήνα)
η τουλάχιστον αν γνωρίζει κανείς τον κωδικό της λάμπας για να την παραγκείλω από ηλεκτρολογίο

ευχαριστώ χρόνια πολλά καλή χρονιά

cristos68
01-01-05, 11:02
Αφοι Κωσταντακατου ειναι αλυσιδα καταστηματων ηλεκτρολογικου υλικου. Λαμπα HQL(MBF-U) ατμων υδραργυρου 125w μαζι με το "μετασχηματιστη" ,περιπου 10 ευρω αν θυμαμαι καλα.
Καλη χρονια. :lol:

gsmaster
01-01-05, 15:10
Όπως επίσης και σε κέντρο λάμπας θα βρείς... :)

gsmaster
02-01-05, 01:01
Μηνύματα που μεταφέρθηκαν από εδώ (http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=776) ...


καλησπέρα και πάλι χρόνια πολλά και καλή Χρονιά

ο ίδιοσ είμαι που έγραψε και εχθές για την λάμπα υπεριώδους.

οι αφοί κνταντακάτου που μου είπες είναι στην πάτρα και εγώ μένω αθήνα. ρε παιδιά αν ξέρτε κάποιο κατάστημα
με την διεύθυνση του και να πουλάει λάμπες υπεριώδους σασ παρακαλώ πείτε μου το.

και ο κωδικόσ που μου δώσατε HQL(MBF-U) σε ποιά εταιρεία ανήκει;

σας ευχαριστώ πολύ.


Αφοι Κωσταντακατου---Περιστερι 210 5771111-2 Αθηνα
Αφοι Κωσταντακατου---Αιγαλαιω 210 5316000 Αθηνα

:shock:


Για να απαντάτε στο ίδιο θέμα μπορείτε να κάνετε κλικ στο κουμπί Post Reply ή στο Quick Reply που υπάρχει στο κάτω μέρος της σελίδας. Δεν υπάρχει λόγος να ανοίγουμε νεα θέματα για το ίδιο θέμα... :wink:

sgoum
09-02-05, 19:16
Γεια χαρα σε ολους
Θελω να σας καταθεσω τη ταπεινη μου γνωμη στο θεμα αυτο.
Εγω έφτιαξα ενα θαλαμο εμφανισης με 4 UV λαμππες που πουλαει το πλαισιο και ειναι για mobbing
(2 ζευγαρια) συνολικο κόστος <14ευρω
Η πλακέττα θέλει 4 λεπτά εκθεση και είναι ετοιμη

e_korres
12-02-05, 15:59
Καλησπέρα συνάδελφοι. Όταν λές βρήκες λάμπες στο πλαίσιο πίο πλαίσο εννοείς; το γνωστό πλαίσιο αυτό με τους υπολογιστές; και κάτι άλλο έβαλες 4 λάμπες και χρειάζεται μόνο 4 λεπατά; είσαι σίγουρος; τι ισχύει έχουν οι λάμπες αυτές;
αν μπορείς σε παρακαλώ απαντησε μου γιατί με ενδιαφέρει. εγώ αγόρασα μία λάμπα UV φθορίου στα 15W και μαζί με στάρτερ και μετασχηματιστή μου πήγε 17ευρώ. το πρόβλημα είναι θέλει πάνω από μία ώρα για να φτιάξει την πλακέτα.

sgoum
13-02-05, 10:33
Εδω θα βρεις απαντησεις
http://www.techteam.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=19997
εκθετω τις πλακετες μου μονο 4 λεπτα ίσως να ειναι και πολυ την επόμενη θα τη δοκιμασω με λιγοτερο χρονο

Kimberley
13-02-05, 23:01
το πρόβλημα είναι θέλει πάνω από μία ώρα για να φτιάξει την πλακέτα.

Σε λάμπα φθορισμού 11Watt ,αυτή που λες φθορίου,εμφανισα πλακέτα σε 4 λεπτά χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς θάλαμο.

quattrofoglio
14-02-05, 12:28
το πρόβλημα είναι θέλει πάνω από μία ώρα για να φτιάξει την πλακέτα.

Σε λάμπα φθορισμού 11Watt ,αυτή που λες φθορίου,εμφανισα πλακέτα σε 4 λεπτά χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς θάλαμο.

Όταν λές χωρίς θάλαμο τι εννοείς?
Ποιά ήταν η διαδικασία που ακολούθησες?

Kimberley
18-02-05, 03:15
Η λάμπα που χρησιμοποίησα ήταν ένα φωτιστικό γραφείου με λάμπα φθαρισμού που βγαζει λευκό φως.(αυτές που βγαζουν κιτρινωπό δεν ξέρω αν κάνουν δεν δοκίμασα) Έβαλα την πλακέτα από κάτω σε αποσταση περίπου 20 εκ. και την αφησα για 4-5 λεπτά χωρίς κουτιά και θαλάμους και ιστορίες :wink: και μετα την εμφάνισα κανονικά.Στην αρχή νόμιζα ότι θα ήθελε περισσότερο χρόνο, καμία ωρίτσα πίστευα, αλλα η πλακέτα πήγε.. περίπατο. :cry: :cry: