PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδεση hands-free στο PC



AKIS
30-01-05, 00:56
γινεται να συνδεσω με καποιο τροπο το ακουστικο του hands free toy κινητου sony-ericsson t610 στο pc.
να σημιωσω οτι θα το συνδεσω σε μια audigy 2 zs platinium,στην θυρα line-in 2 οπου μπορω να κανω ΠΟΛΥ ενισχηση στον ηχο

gsmaster
30-01-05, 02:45
Προσπάθησε να βρέις ποιά πιν είναι το μικρόφωνο και το ακουστικό ή ψάξε να βρείς στο σχηματικό του hands free στο ιντερνετ, και βάλτα στις αντίστοιχες εισόδους - εξόδους της κάρτας.

Αλλά καλύτερα να πάρεις ένα μικροφωνάκι για PC με 2-3 ευρώ και ένα ζευγάρι ακουστικά ψείρες με άλλα 2-3 ευρώ. Επίσης υπάρχουν ειδικά ακουστικά που έχουν και ενσωματωμένο μικρόφωνο. Εγώ πάντως δεν θα σου προτεινα να χαλάσεις το hands free σου!

AKIS
30-01-05, 19:33
Θελω να ακουγετε η συνομιλια του κινητου στο pc .εννοειτε πως δεν θελω να χαλασω το ηανds free αλλα λεω να αγορασω 1 απο μαυρους να κανω δουλεια

Δηλαδη γινεται να συνδεσω το ακουστικο του στην καρτα ηχου και να δουλεψει κανονικα??

triplex
30-01-05, 20:01
να πας σε καταστημα με ηλεκτρονικα και ψαξεις νομιζω οτι θα βρεις ενα που να μετατρεπει την εξοχη του κινητου στην εξοχη των ακουστικων ... το προβλημα ομως ειναι το μικροφωνακι..

AKIS
30-01-05, 22:09
Αυτο δεν με ενδιαφερει και τοσο! Αλλα αν γινεται ακομα καλυτερα

D-NAME
03-02-05, 11:58
Γινεται. Τα Hands free της siemens που εχω δει εχουν 3 ποδαρακια στο κηνιτο 1 μηκροφωνο 1 ακουστικο κ 1 γηωση. το κουμπι που σηκωνη το τηλ. βραχικηκλονει το καλοδιο του μικροφωνου με το καλοδιο του ακουστικου. Ολα τα hands free ετσι πρεπει να δουλευουν. Δεν ειμαι συγουρος οτι δουλευουν ολα ετσι.
Ελπιζω να σε βοηθισα.

Οποια απορια πες την.

AKIS
03-02-05, 14:21
ΜΟΛΙΣ παρω το hands free θα σε ενημερωσω