PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεμινάριο για τους επεξεργαστές της σειράς AVR



gsmaster
11-04-05, 17:36
http://www.hlektronika.gr/phpBB2/files/avr_seminar_144.gifΕνημερωτικό σεμινάριο για τη γνωριμία των επεξεργαστών της σειράς AVR.
Η εταιρία ΜΙΚΡΕΛΕΚ Α.Ε., αντιπρόσωπος της ATMEL στην Ελλάδα, διοργανώνει ενημερωτικά σεμινάρια σε εκπαιδευτικά ιδρύματα με σκοπό την γνωριμία των επεξεργαστών της σειράς AVR στους σπουδαστές. Στα πλαίσια αυτής της προσπάθειας θα λάβει χώρα ενημερωτικό σεμινάριο στις 15 Απριλίου 2005 στο αμφιθέατρο του τμήματος Ηλεκτρονικής του Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης.
Στους συμμετέχοντες θα διανεμηθεί ενημερωτικό υλικό για τους AVR.
Ώρα σεμιναρίου: 13:00 - 16:30
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στη γραμματεία του τμ. Ηλεκτρονικής.

www.el.teithe.gr (http://web.el.teithe.gr/timeliness/tmima_view.asp?id=926)

_ab
12-04-05, 16:05
Εμεις που μενουμε Αθηνα πως μπορουμε να εχουμε καποιες σημειωσεις?

gsmaster
12-04-05, 19:56
Έχω την εντύπωση ότι είχε γίνει στο ΤΕΙ Αθήνας παρόμοιο σεμινάριο πριν κάποιο καιρό. Προσωπικά εγώ το βλέπω διαφημιστικό να είναι, αλλά πάλι τι θα μας λένε για 3μισι ώρες. Θα δούμε, θα σας πώ εντυπώσεις την παρασκευή.

leosedf
13-04-05, 12:14
Γιαννηη θα πάς εσύ?

kx5
13-04-05, 16:24
Άραγε θα περάσει ποτέ από την Πάτρα το σεμινάριο αυτό...?

gsmaster
13-04-05, 21:44
Γιαννη θα πάς εσύ?

Έχω μάθημα απο το πρωι και θα είμαι εκεί οπότε θα πάω...

gRooV
14-04-05, 00:18
Στην αρχή θα σας αναλύσει τα χαρακτηριστικά των AVR και ύστερα θα σας προωθήσει το STK-500 για 50-55Ε δείχνοντας τις δυνατότητές του. :)

_ab
14-04-05, 16:34
Φιλε Γιαννη,ελπιζω να κανεις κανα post τις σημειωσεις σου...... :shock: :shock: :shock: ε?????? :oops: :wink:

ΚΑΣΕΤΑΣ
16-04-05, 12:30
Παιδια απο το σεμιναριο που παρακουλουθησα μπορει να εμαθα καποια πραγματα αλλα εμαθα οτι οι AVR ειναι οι καλυτεροι μικροκοντρολερς :lol: :lol: :lol: :lol:

Μηπως τους θεοποιησε? Η δουλεια του ηταν βεβαια αλλα οτι ειναι πρωτη η atmel στους 8bit εχτες το εμαθα.... :shock:

gsmaster
16-04-05, 16:49
Προσωπικά δεν περίμενα κάτι παραπάνω, από ένα διαφημιστικό σεμινάριο.

Στο πρώτο 2ωρο είχε ανάλυση των προτερημάτων των AVR των περιφεριακών που ενσωματώνουν, για την τεχνολογία προγραμματισμού, και έκανε και άμεση σύγκριση με άλλα ανταγωνιστικά μοντέλα. κτλ.

Στο υπόλοιπο του χρόνου, έγινε παρουσίαση του AVR Studio 4,11 με ένα απλό προγραμματάκι πάνω σε ένα STK500 και εκσφαλμάτωση με το JTAG ICE mkII.




_ab τι σημειώσεις να κρατήσω, δεν είπε και τίποτα σπουδαίο...