PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή κανόνων στις 'Αγγελίες'



gRooV
14-04-05, 00:40
Για να περιορίσουμε το φαινόμενο συζήτησης στο forum "Aγγελίες" μπήκε απαγόρευση απάντησης σε κάθε μήνυμα αγγελίας. Αναλυτικότερα, δεν θα μπορεί κάθε χρήστης να απαντήσει σε κάθε αγγελία που τον ενδιαφέρει. Oι σχετικές πληροφορίες θα ανταλλάσονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων ή email. Φυσικά ο πωλητής μπορεί να επεξεργαστεί το αρχικό του μήνυμα με σκοπό να προσθέσει τυχόν πληροφορίες.

14/4/2005
Η ομάδα του Hlektronika.gr

sv9cvk
11-02-10, 01:08
Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος αλλα δεν μπορω να επεξεργαστω τις αγγελιες μου :saad:
Υπαρχει κατι που μου διαφευγει???:confused1:
ΒΥΕ
Χρηστος

itta-vitta
11-02-10, 08:24
Το ίδιο κι εγώ. Δεν μπορώ να τις επεξεργαστώ.

KOKAR
11-02-10, 09:16
Χρήστο δεν μπορείς να επεξεργαστείς της αγγελίες γιατί απλά μετά την δημιουργία τους κλειδώνονται......
ακόμα και στο "χαρίζετε" δεν μπορώ να ανακοινώσω ποιος κέρδισε
και αγγαρεύω τον Γρηγορη και μου κάνει edit
Πραγματικά δεν μπορώ και εγώ να το καταλάβω γιατί γίνετε αυτό....
θα μπορούσε π.χ αυτός που ανοίγει την αγγελία να μπορεί να κάνει
edit μόνο αυτός.....έστω για να ανακοινώσει την μείωση τιμής του
πράγματος που πουλάει η να ανακοινώσει τον νικητή της κλήρωσης , τόσο δύσκολο είναι ?

nitako
11-02-10, 11:00
Συμφωνώ και εγω στο να μπορεί κάποιος να κανει edit στην αγγελια του μιας και το εχω χρειαστεί πολλές φορές :001_unsure:

Γιώργος 231
11-02-10, 11:07
Συμφωνώ και εγω στο να μπορεί κάποιος να κανει edit στην αγγελια του μιας και το εχω χρειαστεί πολλές φορές :001_unsure:

κι εγω το ιδιο πιστευω

KOKAR
11-02-10, 13:19
ελπίζω η διαχείριση να το επανεξετάσει το θέμα...

Phatt
11-02-10, 16:48
Ναι και εμενα μου χρειαστηκε...

KOKAR
11-02-10, 19:45
μωρέ σε όλους όσους έχουν ποσταρει μια αγγελία τους έχει χρειαστεί....
το θέμα είναι απλό, αρκεί να το δουν αυτοί που πρέπει !!!

her
11-02-10, 20:26
Το πιθανότερο είναι να μην είναι εύκολο να αλλαχτεί αυτό γιατί έτσι είναι φτιαγμένο το forum. Νομίζω ότι είναι θέμα προγραμματισμού παρά θέμα αδιαφορίας (ή όπως αλλιώς μπορεί να το πει κάποιος) …
Τα περισσότερα forum είναι τυποποιημένα και δεν δημιουργούνται κάθε φορά νέα.

Μπορεί να κάνω όμως λάθος.

sv9cvk
11-02-10, 20:59
Το πιθανότερο είναι να μην είναι εύκολο να αλλαχτεί αυτό γιατί έτσι είναι φτιαγμένο το forum. Νομίζω ότι είναι θέμα προγραμματισμού παρά θέμα αδιαφορίας (ή όπως αλλιώς μπορεί να το πει κάποιος) …
Τα περισσότερα forum είναι τυποποιημένα και δεν δημιουργούνται κάθε φορά νέα.

Μπορεί να κάνω όμως λάθος.

Δεν ειναι θεμα αδιαφοριας και κανεις δεν ειπε οτι ειναι!!
Πιστευω οτι δεν το εχουν παρει "χαμπαρι" και αν δεν το πει καποιος δεν ειναι ευκολο να το παρουν την στιγμη μαλιστα που διευκρινιζει ο gRoov πιο πανω (οτι πωλητής μπορεί να επεξεργαστεί το αρχικό του μήνυμα με σκοπό να προσθέσει τυχόν πληροφορίες)
Αυτα εν αναμονη!!!!
Χρηστος:byebye:

KOKAR
11-02-10, 21:07
Το πιθανότερο είναι να μην είναι εύκολο να αλλαχτεί αυτό γιατί έτσι είναι φτιαγμένο το forum. Νομίζω ότι είναι θέμα προγραμματισμού παρά θέμα αδιαφορίας (ή όπως αλλιώς μπορεί να το πει κάποιος) …
Τα περισσότερα forum είναι τυποποιημένα και δεν δημιουργούνται κάθε φορά νέα.

Μπορεί να κάνω όμως λάθος.

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ που λες !
με την vbulletin κάνεις παπάδες !

her
11-02-10, 21:32
Οκ sorry τότε. Νόμιζα ότι είναι λίγο πολύ standard oι δυνατότητες σε κάθε forum

KOKAR
12-02-10, 13:54
Για να περιορίσουμε το φαινόμενο συζήτησης στο forum "Aγγελίες" μπήκε απαγόρευση απάντησης σε κάθε μήνυμα αγγελίας. Αναλυτικότερα, δεν θα μπορεί κάθε χρήστης να απαντήσει σε κάθε αγγελία που τον ενδιαφέρει. Oι σχετικές πληροφορίες θα ανταλλάσονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων ή email. Φυσικά ο πωλητής μπορεί να επεξεργαστεί το αρχικό του μήνυμα με σκοπό να προσθέσει τυχόν πληροφορίες.

14/4/2005
Η ομάδα του Hlektronika.gr

επειδή η τελευταία πρόταση δεν ισχύει και επειδή δεν έχει βγει κάτι άλλο
στον αέρα που να την ακυρώνει, μήπως θα έπρεπε η διαχείριση να πάρει θέση ??

KOKAR
12-02-10, 17:53
τι να πω....θεωρώ ότι δεν είναι πρέπον να μην έχει πάρει θέση η διαχείριση
την στιγμή που τα ερωτήματα έχουν μείνει αναπάντητα μέρες τώρα.....

gRooV
13-02-10, 00:03
Οι κανόνες των αγγελιών είχαν ανανεωθεί και απλά είχε ξεχαστεί να επεξεργαστεί το συγκεκριμένο θέμα. Το ανάλογο όμως υπόμνημα στο φόρουμ "Αγγελίες" είχε προσαρμοστεί.

KOKAR
13-02-10, 00:24
Για να περιορίσουμε το φαινόμενο συζήτησης στο forum "Aγγελίες" μπήκε απαγόρευση απάντησης σε κάθε μήνυμα αγγελίας. Αναλυτικότερα, δεν θα μπορεί κάθε χρήστης να απαντήσει σε κάθε αγγελία που τον ενδιαφέρει. Oι σχετικές πληροφορίες θα ανταλλάσονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων ή email. Φυσικά ο πωλητής μπορεί να επεξεργαστεί το αρχικό του μήνυμα με σκοπό να προσθέσει τυχόν πληροφορίες.

14/4/2005
Η ομάδα του Hlektronika.gr


Οι κανόνες των αγγελιών είχαν ανανεωθεί και απλά είχε ξεχαστεί να επεξεργαστεί το συγκεκριμένο θέμα. Το ανάλογο όμως υπόμνημα στο φόρουμ "Αγγελίες" είχε προσαρμοστεί.

Θάνο μπορεί να είναι έτσι όπως τα λες, εμείς κρίναμε από το πρώτο
ποστ που οπως λες και εσυ στην ανακοινοση σου "Φυσικά ο πωλητής μπορεί να επεξεργαστεί το αρχικό του μήνυμα με σκοπό να προσθέσει τυχόν πληροφορίες."
αλήθεια γιατί δεν ισχύει η τελευταία πρόταση? τότε ήταν "φυσικά", τι έγινε και άλλαξε ?

sv9cvk
13-02-10, 09:05
Θάνο μπορεί να είναι έτσι όπως τα λες, εμείς κρίναμε από το πρώτο
ποστ που οπως λες και εσυ στην ανακοινοση σου "Φυσικά ο πωλητής μπορεί να επεξεργαστεί το αρχικό του μήνυμα με σκοπό να προσθέσει τυχόν πληροφορίες."
αλήθεια γιατί δεν ισχύει η τελευταία πρόταση? τότε ήταν "φυσικά", τι έγινε και άλλαξε ?

Ναι αραγε γιατι οχι??:confused1: (καλα να μην μπορει να απαντησει καποιος αλλα να μην μπορει καποιος να επεξεργαστει την αγγελια του? και οχι μονο μετα απο λιγες ωρες --με την καινουρια αλλαγη των κανονων--αλλα για οσο χρειαστει)
Εγω πχ εβαλα σε μια αγγελια μου δυο φωτο λαθος η θελω να προσθεσω κατι αλλο μετα απο 2 μερες πρεπει να στελνω μυνημα στον διαχειριστη με οτι θελω (πχ φωτο πληροφοριες ) να μου τις προσθεσει αυτος ? Μπελας δεν ειναι??? Αλλα σιγουρα θα υπαρχει λογος για αυτο !!
Θα ηθελα να τον ακουσω:biggrin:

KOKAR
13-02-10, 09:24
και εγώ επίσης..

Phatt
13-02-10, 10:56
Ενας πιο απλος λογος για να επιτρεπεται η επεξεργασια ειναι οταν πχ μια αγγελια δεν εχει την επιθημητη απηχηση να μπορει ο πωλητης να κατεβασει την τιμη ωστε να επιτυχει τελικα την πωληση που επιθυμει.

KOKAR
13-02-10, 11:14
η για να ανακοινώσει οτι το προϊών πουλήθηκε και η αγγελία θεωρείτε closed !

Radiometer
13-02-10, 11:28
5. Για να παραμένει το αρχικό μήνυμα ευδιάκριτο και γρήγορα διαθέσιμο σε έναν ενδιαφερόμενο δεν επιτρέπεται η απάντηση σε κάθε αγγελία. Ετσι δεν θα μπορεί ο ενδιαφερόμενος να απαντήσει σε κάθε αγγελία που τον ενδιαφέρει και θα προβάλλονται με ημερολογιακή σειρά. Oι σχετικές πληροφορίες θα ανταλλάσσονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων, email ή τηλεφώνου. O πωλητής, ύστερα από μερικές ώρες από την δημοσίευση, δεν θα μπορεί να επεξεργαστεί το αρχικό του μήνυμα, για τυχόν αλλαγές στην αγγελία (ή την διαγραφή της) μπορεί να επικοινωνήσει με κάποιον συντονιστή ή διαχειριστή ή μέσω της φόρμας επικοινωνίας.

6. Επειδή το forum των Αγγελιών δημιουργήθηκε για την προσωρινή εξυπηρέτηση των μελών, οι δημοσιευμένες αγγελίες θα διαγράφονται μετά το πέρας των 6 μηνών. Αν κάποιος μέλος δεν έχει καταφέρει να πουλήσει το περιεχόμενο της αγγελίας του, έχει το δικαίωμα να την ξαναπροσθέσει.

Phatt
13-02-10, 15:08
Γιαννη αυτα τα ξερουμε ηδη...

KOKAR
14-02-10, 11:12
+1000 ! με τον Παναγιωτη