PDA

Επιστροφή στο Forum : μετασχηματιστες εξοδου



antonis
28-06-05, 02:22
μηπως ξερει κανεις να μου πει που μπορω να βρω μετασχηματιστες εξοδου για ενισχυτες ηχου με λυχνιες?Πεδευομαι τοσο καιρο εχω μια πλακετα ετοιμη και μου ζητησαν 540 ευρο το κοματι απο το ελεκτορ!!!!! ειναι βεβαια απο τα χαρακτιριστικα του πολυ καλος αλλα τα ευρο που ζητανε ειναι πολα. Καμια καλη προταση η κατασκευη?

ευχαριστω εκτων προτερων

gf
28-06-05, 11:57
Hammond

http://www.diyaudio.gr/hammond.htm

gsmaster
28-06-05, 15:29
Μεταφέρθηκε στο "Εικόνα ήχος"

Killo_Watt
28-06-05, 16:22
Για κάτσε η τιμή που αναφέρεις είναι για τον μετασχηματιστή η την πλακετα??? :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :head: :head: :head: :head: :roll:

antonis
28-06-05, 16:47
για τον μετασχηματιστη ΜΟΝΟ!!!!!!!

sv9cvk
28-06-05, 23:07
Αν θυμαμαι καλα οι τελευταιες κατασκευες με λυχνιες του ελεκτορ ειχαν μετασχηματιστες της σουηδικης ludahl.
ειναι παρα πολυ καλοι αλλα οπως ολα τα καλα στοιχιζουν Οχι τοσο οσο ζητανε στο ελεκτορ!!!!!!!!!!!
Αν θελεις τον ιδιο δοκιμασε στο site www.audiokit.it εχει τα παντα και σε καλες τιμες καθως και στο www.diyparadiso.com
το πρωτο μπορω να σου το εγγυηθω γιατι εχω παρει αρκετα υλικα για τους ενισχυτες μου www.sv9cvk.gr/Audio.htm
Αν θελεις τωρα εναν μη επωνυμο μετασχηματιστη εξοδου αλλα με πολυ καλα χαρακτηριστικα και δοκιμασμενους απο πολους
φιλους που ασχολουνται με την κατασκευη HI END ενισχυτων στειλε μου ενα PM (για να μην θεωρηθει οτι κανω διαφημηση)
και θα σου πω που θα παρεις τηλεφωνο για να στον κατασκευασουν στα μετρα σου.
Γεια Χρηστος

ok1gr
01-09-05, 14:19
ΜΗΠΩΣ είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί κάποιος πχ 12V@2A????????? (για μικρή ισχύ)