PDA

Επιστροφή στο Forum : Firefox! Πρόβλημα με το site μας!



radiodj105
03-12-05, 10:44
Παιδιά γειά χαρά. Εκτός από τον Internet Explorer, χρησιμοποιώ κατά κόρον το Firefox. Δυστυχώς λοιπόν, το firefox δεν μου επιτρέπει να συνδεθώ με το φόρουμ. Γράφω τα στοιχεία μου, αλλά όταν πατώ "σύνδεση" συμπεριφέρεται σαν να μην έχω βάλει στοιχεία και δεν μου επιτρέπει να συνδεθώ.
Υποχρεωτικά λοιπόν, μπαίνω στο φόρουμ με τον Internet Explorer!

stendor
03-12-05, 11:49
Βασίλη δεν έχει πρόβλημα, εγώ χρησιμοποιώ μόνο firefox χωρίς κανένα πρόβλημα. κοίτα μήπως έχεις ενεργοποιήσει τίποτα ρυθμίσεις ασφαλείας ή ξαναεγκατέστησε τον browser χωρίς να παίρνεις τις ρυθμίσεις από τον explorer και μετα το φτιάχνεις.

moutoulos
03-12-05, 13:54
Παιδιά γειά χαρά. Εκτός από τον Internet Explorer, χρησιμοποιώ κατά κόρον το Firefox. Δυστυχώς λοιπόν, το firefox δεν μου επιτρέπει να συνδεθώ με το φόρουμ. Γράφω τα στοιχεία μου, αλλά όταν πατώ "σύνδεση" συμπεριφέρεται σαν να μην έχω βάλει στοιχεία και δεν μου επιτρέπει να συνδεθώ.
Υποχρεωτικά λοιπόν, μπαίνω στο φόρουμ με τον Internet Explorer!


Βασίλη αποκλείεται και γώ μόνο firefox "δουλεύω" και δεν έχω κανένα πρόβλημα, εδώ και δύο χρόνια.

^Active^
03-12-05, 14:56
Και εγω το ιδιο Firefox εδω και ενα χρονο και κανενα προβλημα δεν εχω. Κατευασε την καινουργια εκδοση παντως για να εισαι σιγουρος.

_ab
03-12-05, 15:55
Επειδη ειμαι λιγο ασχετος.......ποσο μεγεθος εχει και απο που μπορω να το κατεβασω????Ειναι κατι σαν το mozilla????Ειναι freeware?????

stendor
03-12-05, 16:39
θα πάς www.mozilla.org και έπειτα στην επιλογή firefox patch όπου και θα κατεβάσεις freeeeee το πρόγραμμα. και θα σωθείς!!!

radiodj105
03-12-05, 18:09
Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ πολύ και τους 2 για τις πληροφορίες και πάνω από όλα για το χρόνο σας (στο να μου απαντήσετε).

electron
03-12-05, 20:25
Kαι γω εκτός απο τον ΙΕ μπαίνω και με τον mozilla χωρίς πρόβλημα.Δοκίμασε αν δεν το έχεις κάνει ήδη να αναβαθμίσεις την έκδοση του mozilla που έχεις στην τελευταία του έκδοση 1.5

radiodj105
11-04-06, 11:48
Δεν μπορεί να είμαι τόσο βλάκας!Σε δύο διαφορετικά μηχανήματα (σπίτι μου και στη δουλειά μου) έχω περασμένο το Firefox.
Σε κανένα από τα ΄2 μηχανήματα, όταν πρωτο-έβαλα firefox, δεν είπα να "πάρει ρυθμίσεις" από Internet Explorer.

Παρόλα αυτά... όταν πάω να επιλέξω "remember password" και κάνω κλικ για sign in, μου εμφανίζει την ίδια καρτέλα και μου ζητάει και πάλι να κάνω sign in! Φυσικά όσες φορές και αν βάλω τα κανονικά στοιχεία και σωστό password, δεν με αφήνει να συνδεθώ.

'Εκανα φορμάτ (πριν 2 μέρες) στον υπολογιστή που έχω σπίτι.
Σε "πεντακάθαρο", λοιπόν, μηχάνημα κατέβασα το τελευταίο firefox.
Το εγκατέστησα και πάλι μου παρουσιάζει τα ίδια. Δηλαδή... δεν με αφήνει να κάνω log in!

Μέχρι πρότινος πίστευα ότι είμαι κουλός!
'Οποιος από εσάς που διαβάζεται αυτό το ποστ, και μπαίνει με firefox... του προτείνω να παίξει Λόττο, γιατί προφανώς είναι ο κω**φαρδος της παρέας!

Δεν νομίζω ότι είμαι τόσο άσχετος, ούτε τόσο γκαντέμης.
(και για να είμαι ειλικρινής, σε άλλα φόρουμ που μπαίνω με firefox, δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα).

stendor
11-04-06, 12:09
εργασίες>επιλογές>απόρρητο> απομνημόνευση κωδικών

είναι επιλεγμένο?

stendor
11-04-06, 12:12
τσεκάρισε και τα αντι-virus και firewall. μπορεί να σου μπλοκάρει από εκεί.

radiodj105
12-04-06, 10:30
τσεκάρισε και τα αντι-virus και firewall. μπορεί να σου μπλοκάρει από εκεί.
Στο μηχάνημα του σπιτιού μου ΔΕΝ έχω βάλει ακόμα antivirus. Το Firewall έχω δοκιμάσει να το έχω απενεργοποιημένο. Πάλι το ίδιο πρόβλημα μου συμβαίνει.

Το περίεργο είναι ότι μπαίνω σε περίπου 8-10 φόρουμ. Πουθενά δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα (παρά μόνο εδώ).
Και εντελώς μεταξύ μας.... μου την σπάει ο 'Ιντερνετ Εξπλόρερ.

rayman
12-04-06, 11:32
τελικά το κατάφερες να λύσης το πρόβλημα γιατί και εγώ με ....mozilla firefox
μπαίνω και δεν έχω κανένα πρόβλημα

stendor
12-04-06, 11:33
τι είπες τώρα, κατ'αρχάς είναι πολύ πιο γρήγορος σελιδοδείκτης και δεν σου την πέφτουν οι σπάστες.

τι να σου πώ, δεν μπορώ να καταλάβω. εμένα δουλεύει κανονικά. μήπως βοηθήσουν οι web masters.

γιατί να μην σου μπαίνει, ειδικά εδώ...

Panoss
12-04-06, 12:57
Ο Βασίλης έχει αρχίσει να νομίζει ότι είναι άσχετος ή τρελλός...γιατί απ'ότι λένε όλοι δεν έχουν πρόβλημα με το firefox.
Βασίλη, έχω κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! Δεν είσαι τρελλός! Ούτε άσχετος...
Κάτι άλλο συμβαίνει.

radiodj105
12-04-06, 13:49
Βασίλη, έχω κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! Δεν είσαι τρελλός! Ούτε άσχετος...
Κάτι άλλο συμβαίνει.
Ουφ... κι είχα αρχίσει να ανησυχώ!

gsmaster
12-04-06, 19:15
Εγω να πώ ότι χρησιμοποιώ firefox 1.0.7 και πέρα απο κάποια μικρά κολληματάκια στην δομή των μηνυμάτων (μου βγάζει κάθετη μπάρα κύλισης όταν το μήνυμα είναι πολύ μεγάλο) δεν έχω άλλα προβλήματα εδώ.

Σε άλλα σιτε με περίπλοκα frames κτλ μερικές φορές τρώει κολλήματα. Γενικά όμως δεν έχω παράπονο.

stendor
13-04-06, 01:45
τα πράγματα περιπλέκονται....

κατ' αρχάς για ποιό λειτουργικό μιλάμε (συμπεριλαμβανομένου του service pack, π.χ. win xp sp2)?

stendor
14-04-06, 15:10
If you(admin) (or your users) are, after attempting a login, being returned to the index (or other page) without appearing to be logged in the most likely problem is incorrect cookie settings. phpBB 2 uses cookies to store a session id and a small amount of user data.

από την σελίδα του phpΒΒ portal.

Panoss
14-04-06, 15:45
Εμένα δουλεύει σήμερα μια χαρά ο Firefox. ΔΕΝ ξέρω γιατί!

ok1gr
14-04-06, 16:56
Παιδιά γειά χαρά. Εκτός από τον Internet Explorer, χρησιμοποιώ κατά κόρον το Firefox. Δυστυχώς λοιπόν, το firefox δεν μου επιτρέπει να συνδεθώ με το φόρουμ. Γράφω τα στοιχεία μου, αλλά όταν πατώ "σύνδεση" συμπεριφέρεται σαν να μην έχω βάλει στοιχεία και δεν μου επιτρέπει να συνδεθώ.
Υποχρεωτικά λοιπόν, μπαίνω στο φόρουμ με τον Internet Explorer!

Έχω δεί το ίδιο με ie....

radiodj105
13-05-06, 16:29
Τελικά έβγαλα άκρη. Σε όποιο μηχάνημα έχω εγκαταστήσει Firefox και είχα αυτό το πρόβλημα (και στου σπιτιού μου, μόλις 3 εβδομάδων μετά το φορμάτ)... έκανα το εξής...
Πήγα δίπλα από το "βοήθεια" και επέλεξα "Εργασίες=> Εκκαθάριση προσωπικών δεδομένων". Εκεί μάρκαρα όλες τις επιλογές (αφού ήταν μόνο μερικές τσεκαρισμένες) και πάτησα "εκκαθάριση τώρα".
Μπορεί πλέον, την πρώτη φορά να μου ζητάει αν θα κάνει "απομνημόνευση" αλλά τουλάχιστον παίζει μια χαρά!

j kalai
27-11-09, 09:37
Eνα παρομοιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω μετα την αλλαγη τον windows.
Σε αλλα φορουμ τους κωδικους μου τους ζητησε μια φορα και μετα ειναι ενταξει οποτε παω να συνδεθω.
Εδω μου ζηταει συνεχεια ονομα και κωδικο και δεν μου βγαζει μηνυμα για απομνημονευση και επειδη μπαινουν και αλλος απο τον ιδιο υπολογιστη δεν μπορω να βαλω αυτοματη συνδεση.
Τα windows τα εχω ελληνικα.

ts0gl1s
27-11-09, 10:17
Αυτό το πρόβλημα το είχα με το gamato.info με το ΙΕ έμπαινα κανονικά και με το Mozilla δεν μου έκανε login έσβησα τα cookies και το ξανά δοκίμασα και δούλεψε κανονικά

j kalai
27-11-09, 14:59
Ουτε με τα cookies δεν λυθηκε.:-k

jim.ni
27-11-09, 15:56
Μέχρι πρότινος πίστευα ότι είμαι κουλός!
'Οποιος από εσάς που διαβάζεται αυτό το ποστ, και μπαίνει με firefox... του προτείνω να παίξει Λόττο, γιατί προφανώς είναι ο κω**φαρδος της παρέας!

(καταρχήν δεν μου αρέσει το στιλ σου!!! δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να είναι
στραβός ο γιαλός? μήπως πας εσύ στραβά?)
Μάλλον είσαι γκαντέμης καθώς χρησιμοποιώ πολλούς υπολογιστές τον τελευταίο καιρό για να μπαίνω στο site αυτό(2 βασικούς) με διάφορα os
(win xp-vista-7, linux ubuntu και παααααααααρα πολλά live cd) με διάφορα
προγράμματα περιηγήσεις, iexplorer απο 5 έως 8, firefox 1,2,3,3.5 (καθώς κάθε live cd έχει μέσα διαφορετική εκδοσή firefox ανάλογα το πότε, βγήκε μέχρι μερικά παλιά με mozillia και konqueror) καθώς και opera και iceweasel.
Όλα αυτά δουλεύουν άψογα σε εμένα για αυτό εδώ το site. Να παίξω λες
κάνα λοτο ή μήπως να κάνεις κάτι εσύ να φτιάξεις τα PC σου?? :001_rolleyes:

αυτή την στιγμή είμαι μέσα με firefox 3.0.15 σε win XP pro sp2 ell :wiink:

moutoulos
27-11-09, 16:26
Δημήτρη σε ποίον αναφέρεσαι?, το θέμα είναι 3 χρόνια παλιό, και στο συγκεκριμένο μέλος
που απευθύνεσαι, τελευταία φορά μπήκε πριν 1,5 χρόνο.

jim.ni
28-11-09, 01:23
ok γράψε λάθος :lool:

υγ:άλλα μου την έδωσε το άτομο φίλε Γρηγορη , όλοι είστε μαλάκες εκτός από μένα" ένα πράμα
υγ 2:θα έπρεπε να το σβήσετε πριν από τρία χρονιά, είναι προσβλητικό, τα αστεράκια δεν το σώνουν