Σύνδεση

Επιστροφή στο Forum : Chat??????



_ab
12-12-05, 19:55
Παταω στην αρχικη να συνδεθει με το chat αλλα ανοιγει ενα παραθυρο με ενα χ και δεν κανει τιποτα τι μπορει να φταιει????

gsmaster
12-12-05, 23:34
Μάλλον δεν έχεις αφήσει τον browser σου να κατεβάζει εφαρμογές java απο σελίδες. Σου βγάζει ένα παράθυρο που σε ρωτάει για κάτι πιστοποιητικά, εκεί πρέπει να πατήσεις Ναι για να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις την εφαρμογή chat.

Εμένα το φορτώνει κανονικά αλλά όταν πάει να συνδεθεί....

[23:28] Πραγματοποίηση σύνδεσης...
[23:28] Επιβεβαίωση σύνδεσης...
[23:28] -dionisos.irc.gr- *** Looking up your hostname...
[23:28] -dionisos.irc.gr- *** Found your hostname, cached
[23:28] -dionisos.irc.gr- *** Checking Ident
[23:28] -dionisos.irc.gr- *** Got Ident response
[23:28] Σφάλμα : Closing Link: 0.0.0.0 (Invalid username [JavaUser])
[23:28] Αποσυνδεδεμένο από το cyprus.irc.gr


Απο mIRC πάντως μπαίνει κανονικά, αλλά εδώ και κάποιο καιρό, δεν ξέρω γιατί, χάθηκαν @ccess και τοπικ. Μόνο το Onca είναι μέσα με @.

Θανάσηηηηηηηηηηηηηηηηηη

leosedf
13-12-05, 21:45
Πρέπει να ξανακάνει register το κανάλι και να ορίσει κάποιον που είναι μέσα συνέχεια (δλδ εμένα :P ) ωστε να κάνει identify σαν succesor μέσα για να μήν πέφτει το κανάλι.
Απλώς επειδή είχε καιρό να μπεί ο founder το έχει ρίξει. Για να ξαναπάρει το κανάλι πρέπει να βγάλει το μποτ και να ξαναμπει ωστε να έχει παπί

_ab
03-02-06, 17:55
Tιθα γινει με αυτο το chat δεν μπαινει με τπτ και κατι ακομα τι εγινε με τα downloads?????

Danza
18-09-06, 02:22
Καλύτερα να μπαίνετε απο mIRC οπως και εγω γιατι το java και σε μένα κολλάει και δεν δουλεύει :roll:

brainman
12-04-07, 17:33
παιδια κατεβασα το mirc τι να κανω τωρα? :roll:
κ μενα ενα παραθυρο με ενα χ μου βγαζει

brainman
14-04-07, 02:19
αν καποιος ευκαιρει και θελει ας μου απαντησει
(θελω και εγω chat :D :D :D :D :D )

Danza
14-04-07, 02:32
Λοιπόν θα συνδεθείς στο GRnet (ενας server που χρησιμοποιώ εγώ είναι: /s global.irc.gr (το γράφεις στο status window και σε συνδέει αμέσως). μετά μπαίνεις στο κανάλι #hlektronika. μπορείς να μπείς στο κανάλι με διάφορους τρόπους, εγώ γράφω στο status window: /j #hlektronika (και γενικά όποιο κανάλι θέλω)

brainman
14-04-07, 03:45
σωστος ο Danza8) 8) 8) 8) 8)
thanks :wink:
παιδες θα τα πουμε στο chat :P :P