PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόταση για επέκταση του forum



kagiorgos
12-01-06, 17:38
Γιατί δεν μεγαλώνουμε το forum και να επεκταθουμε σε θέματα σχετικά με την ρομποτική. Ετσι και αλλιώς το θέμα με το οποιο ασχολιόμαστε είναι παρόμιο. Αφου σίγουρα μέσα στα τόσα μέλη κάποιοι θα ξέρουν κάτι σχετικά με τα ρομπότ. Όπως εμένα. Γιατί λοιπών να μην γίνουμε ένα από τα λίγα εληνικά forum που έχουν ως θέμα την ρομποτική και τα ηλεκτρονικά

Lykos1986
12-01-06, 19:22
Εγώ πάλι είμαι αντίθετος με αυτήν την ιδέα. Δεν κάνουμε και τίποτα με το να έχουμε μια τέτοια ενότητα. Και εμένα μου αρέσει η ρομποτική αλλά είδα και άλλα forum που έχουν αυτήν την ενότητα και το μόνο που γίνετε είναι να μην γίνετε τίποτα!!!! Το να γίνονται κάποια post τα οποία θα είναι το τύπου “θέλω να φτιάξω το πρώτο μου ρομπότ” ή “βρήκα μια σελίδα με ρομπότ” ή “δεν μπορώ να βρω κινητήρα για το ρομπότ” ή ή ή ή ή ή κτλ δεν κάνουν τίποτα. Πιστεύω πως όλο το υπόλοιπο forum μπορεί άνετα να σηκώσει αυτές τις ερωτήσεις οι οποίες μάλιστα ταιριάζουν και σε όλες τις υπόλοιπες ενότητες.

Με λίγα λόγια, για να μην μακρηγορώ κιόλας, δεν θα ήθελα να καταντήσει σαν άλλα forum που έχουν δεκάδες ενότητες από το πώς να φτιάξεις υποβρύχιο ως και το που είναι το καλύτερο μπαράκι της γειτονίας σου!!!

gsmaster
12-01-06, 19:23
Τα θέματα σχετικά με ρομποτική μπορούν να μπούν στην ενότητα Ψηφιακά Κυκλώματα >> Αυτοματισμοί.

Αν στο μέλλον υπάρξει περισσότερη κίνηση σ'αυτή την ενότητα, θα χωριστεί σε ειδική υποκατηγορία μόνο για θέματα Ρομποτικής.
Δεν υπάρχει λόγος να φτιάξουμε πολλές για όλα τα θέματα γύρω απο τα ηλεκτρονικά, αν δεν υπάρχουν μηνύματα μέσα...


Ευχαριστούμε για την πρόταση σου, και περιμένουμε κι άλλες...

EDIT συνονόματε συνάδελφε, με πρόλαβες για ένα λεπτό... τι σου είναι η νεολαία.... :P