PDA

Επιστροφή στο Forum : VCO 1watt pcb



Killo_Watt
01-07-06, 18:35
Έχω το εξής πρόβλημα θέλω να εκτυπώσω ανάποδα το pcb από το pll 1watt by tzitzikas που έχουμε στο site. Αν και έχω το acrobat reader το pro με όλα τα καλούδια δεν βρήκα κάποια τέτοια δυνατότητα έτσι έκανα εξαγωγή σε αρχείο tiff για μέγιστη ποιότητα το άνοιξα με το Irfanview το αντέστρεψα και χωρίς να πειράξω τίποτα το εκτύπωσα μετά εκτύπωσα και το κανονικό σχέδιο από το pdf με scaling = none όπως προτείνετε για να βγει σωστά το μέγεθος αλλά το πρωτότυπο μετά από σύγκριση είναι μεγαλύτερο από το δικό μου….

Πως μπορώ να το εκτυπώσω σωστά???

eebabs2000
01-07-06, 20:07
Για ποιο λόγο να το εκτυπώσεις ανάποδα; Σε ένα ριζόχαρτο τύπωσέ το από το acrobat reader και μετα το εμφανίζεις όπως θες στη πλακέτα σου!

ReFas
01-07-06, 20:21
Στις επιλογες του εκτυπωτη σου πριν κανεις την εκτυπωση πρεπει να εχει επιλογη μιρρορ ιματζ οπως λεει σε μενα.
Νομιζω αυτο θες, οποτε απευθειας απο το πιντιεφ τυπωνεις.

Killo_Watt
02-07-06, 00:58
Ο εκτυπωτής μου είναι canon ι350 και ειλικρινά ξεσκόνισα τις ρυθμίσεις αλλά δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση… Εσύ ποιόν εκτυπωτή έχεις μήπως τον έχει κανας φίλος???
Πάντως μου φαίνεται περίεργο να μην υπάρχει τέτοια επιλογή σε ένα τόσο πανάκριβο πρόγραμμα…

Το Photoshop ανοίγει PDF αρχεία???

Killo_Watt
02-07-06, 01:13
:!: Document prints as mirror image. Select the "Print as image" option on the Acrobat print dialog box (that appears when you click the printer icon). :wink: :wink:

Tnx for help :)

tzitzikas
04-07-06, 14:23
παρε σε zip και το κανονικο pcb και το αναποδο για να μην πεδευεσαι.εχει θεση και για τριμερ για ρυθμιση ισχυος

Killo_Watt
04-07-06, 15:02
Σε ευχαριστούμε tzitzikas

Tip: Το παραπάνω που έγραψα δεν ισχύει αλλά μπορείτε να κάνετε το εξής εξαγωγή σε .png και μετά άνοιγμα με το Photoshop και όλα θα είναι τέλια

ReFas
04-07-06, 15:43
Ο εκτυπωτής μου είναι canon ι350 και ειλικρινά ξεσκόνισα τις ρυθμίσεις αλλά δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση… Εσύ ποιόν εκτυπωτή έχεις μήπως τον έχει κανας φίλος???
Πάντως μου φαίνεται περίεργο να μην υπάρχει τέτοια επιλογή σε ένα τόσο πανάκριβο πρόγραμμα…

Το Photoshop ανοίγει PDF αρχεία???

Εναν HP εχω αλλα δε νομιζω οτι ειναι αυτο...
Εχεις κανει εγκατασταση με τους οδηγους της εταιριας η με τους οδηγους των XP?
Μου φαινεται πιθανο να χρησιμοποιεις την εγκατασταση των XP.