PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΤ ΨΗΦΙΑΚΗ!!



john2
06-07-06, 01:16
Καλησπερα
Τοσο καιρο βλεπω στην τηλεοραση γιατην ερτ ψηφιακη και δεν ξερω τι ειναι .Γιαυτο σκεφτηκα να ρωτησω εσας εδω που ξερετε !!!Τι πρεπει να αγορασω για να βλεπω την .........Θ πρεπει να αλλαξω κεραια η να αφησω την ιδια?Ευχαριστω

souhdos
06-07-06, 02:27
δεν πρεπει να αλλαξεις κατι.το μονο που χρειαζεται ειναι να πας να αγορασεις απο καποιο μαγαζι(ηλεκτραγορα,ηλεκτρονικων εξαρτηματων κτλ εγω αυτα που εχω δει εχουν ενα αυτοκολλητο εξω ΕΡΤψηφιακη) ενα συγκεκριμενο αποικωδικοποιητη(ο οποιος ειναι μονο για τα τα καναλια της ΕΡΤ) και να τον συνδεσεις στην τηλεοραση σου,δεν χρειαζεται κεραιες και οτιδηποτε αλλο,ολα τα κανει αυτο το μηχανηματακι.

assos1111
06-07-06, 02:43
Μονο το μηχαμημα αγοραζεις (γυρο στα 70e)το βαζεις πανω στην κεραια που εχεις και βλεπεις.Το εχω παρει εχει 4 καναλια 3 απο την ερτ και το κυπριακο αλλα προς το παρον δεν αξιζει(ταινιες παλιες .... απο αθλητικα σχεδον τιποτα)προς το παρον βεβαια τωρα για αργοτερα δεν ξερω αλλα μαλλον για συνδρομητικο το βλεπω και αυτο αν φυσικα βελτιωσει το προγραμμα του.Πρεπει ομως να παραδεχτω την πολλη καλη ποιοτητα στην εικονα που εχει.