PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως μπορω να μεταφερω ενα σχεδιο πανω σε πλακέτα?



dal_kos
14-07-06, 00:29
Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος εδω μεσα και σημερα διαβασα σε ενα μηνυμα στο φορουμ οτι αντι για χαρτι press 'n' peel,
μπορει κανεις να χρησιμοποιησει διαφανειες για laser εκτυπωτες, με εξισου ικανοποιητικα αποτελεσματα.

Το ερωτημα μου ειναι αν κατι τετοιο ειναι πραγματι εφικτο κι αν οι διαφανεις αυτές (http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1197&Nav_Section_Id=1193&Catalog_Id=6&Product_Id=14583&Merchant_Id=1&sts_cid=3) κάνουν γι αυτη τη δουλεια.
Παρακαλώ απαντήστε μου το συντομοτερο δυνατο.:lol:
Ευχαριστω προκαταβολικα

hlektrologos000
14-07-06, 08:08
Καλημερα πιστευω οτι αν δεν εχεις διαβασει ακομα αυτο http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=2766 μολις το διαβασεις θα εισαι ετοιμος να φτιαχνεις πλακετες...
Οσο για τις διαφανειeς connect δεν εχω προσωπικη γνωμη αλλα ο βιβλιοπωλης ο οποιος εκτυπωνω σχεδια λεει οτι ειναι μουφα..

dal_kos
14-07-06, 11:24
OK! Δεν αξιζει κιολας γιατι οι συγκεκριμενες διαφανειες πωλουνται σε εκατοσταδα!
Το εχω δει το συγκεκριμενο topic. Ευχαριστω παντως για την απαντηση...

Θα παω στο βιβλιοπωλη κι οτι διαφανειες εχει ας ριξει μεσα στο φωτοτυπικο κι αν δεν κανουν εχουμε και καποιον να κατηγορησουμε :D

gsmaster
15-07-06, 03:27
Connect χρησιμοποιώ, αλλά θέλει να είναι προς το γεμάτο το τονερ του εκτυπωτή για να έχεις καλά αποτελέσματα. Τελευταία το ανακάλυψα κι εγώ που μου τελειώνει σιγά σιγα...

dal_kos
15-07-06, 15:46
Connect χρησιμοποιώ, αλλά θέλει να είναι προς το γεμάτο το τονερ του εκτυπωτή για να έχεις καλά αποτελέσματα. Τελευταία το ανακάλυψα κι εγώ που μου τελειώνει σιγά σιγα...
Απ τη στιγμη ομως που δεν εχω δικο μου laser εκτυπωτη εξαρτωμαι απο τον βιβλιοπωλη που θα το φωτοτυπησει. Οποτε ειναι μαλλον δυσκολο να του πω"ξερεις μηπως το τονερ σου δεν ειναι γεματο?"Οποτε κρινονται ακαταλληλες οι συγκεκριμενες ;)
Δεν σε ειρωνευομαι απλα λεω την αποψη μου.
Ευχαριστω παντως που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις

kopla
07-08-06, 04:53
Γεια σας!
Τελικά κατέληξα και εγω σε διαφάνειες... Έχω πάρει της connect. Κάτι που θα ήθελα να ρωτήσω. Αντέχουνε το σιδέρωμα, ή πρέπει να βάλω πχ μία κόλλα χαρτί μεταξύ διαφάνειας και σίδερου;;;

Ευχαριστώ!

chip
07-08-06, 23:44
Έχω διαβάσει πολλά και έχω ακούσει πολλά για εκτυπώσεις με laser και μετά σιδέρωμα. Έχουν πραγματικά καλό αποτέλεσμα? Γιατί μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση το πώς θα ξεκολήσει όλος ο γραφήτης από την διαφάνεια και θα πάει και θα κολήσει όλος στην πλακέτα. Η προσωπική μου εμπειρεία ήταν οτι οι περισσότεροι Laser είχαν απαράδεκτη ποιότητα στη διαφάνεια ακόμα και με τη μέθοδο της εμφάνισης σε φωτοευαίσθητη! Ό μόνος εκτυπωτής που θυμάμε να βγάζει καλά αποτελέσματα ήταν απ' οτι θυμάμε ένας HP4000 (πανάκριβως εκτυπωτής). Όλοι οι άλλοι εκτυπωτές έκαναν κοψίματα στις γραμμές.