PDA

Επιστροφή στο Forum : Επαναφορα:Ζηταω πομπο FM



MAKHS
06-10-06, 14:00
Καλημερα. Επανερχομαι στη δημοσιευση σχετικα με τον πομπο FM με παρακληση προς τους συντονιστες να μην ξαναπαρεμβουν σε μηνυμα μου εαν δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος.Εαν παλι επιμενουν μου αρκει ενα μηνυμα και η διακοπη προσβασης μου στην ιστοσελιδα καθοτι η χρηση της αποσκοπει στην ανταλλαγη τεχνικων ηλεκτρονικων γνωσεων και υλικων, οπως και το μηνυμα δεν αφορουσε πωληση αλλα αναζητηση και ανταλλαγη.(Ισως πρεπει να γνωριζουμε καλα τη σημασια των λεξεων και την χρηση της ερμηνιας τους).Ευχαριστω.

gsmaster
07-10-06, 00:50
Αναφέρεσαι σε αυτό το θέμα: (http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=4157)

Καλημερα. Εχω ενα μικρο φιλο που θελει να πειραματισθει με τα FM.Αρα θα πρεπει να κανω μια μικρη κατασκευη.Λεω μηπως ; αφου θα πρεπει να αγορασω τα υλικα και να τον συναρμολογησω καποιος φιλος εχει εγκατελειμενη καμμια παλια κατασκευη και θελει να την πουλησει η να την ανταλλαξει.Ευχαριστω

- Κατ αρχήν το μήνυμα είναι αγγελία ζήτησης. Το ότι δεν ζητάς κάτι να το αγοράσεις, αλλα να το ανταλλάξεις δεν το αλλάζει αυτό.
- Κατα δεύτερον, ΟΚ είδες το μήνυμά σου να μεταφέρεται. Δεν σου άρεσε. Γιατί δεν μου στέλνεις ένα προσωπικό μήνυμα να μου πείς "Τι έγινε ρε συ Γιάννη?, γιατί το πήγες εκεί το θέμα?". Αντ αυτου, βγαίνεις και μας απειλείς δημόσια ότι θα φύγεις απο το site αν σου ξαναπειράξουμε μήνυμα εαν δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος.
- Εδώ θέλω να σου θυμίσω, ότι δεν σε υποχρεώνει κανένας να συμμετέχεις.
- Επίσης να σου θυμίσω και το Νο 13 (http://www.hlektronika.gr/phpBB2/rules.php) απο τους κανόνες.


Το θέμα μεταφέρεται στην ενότητα "Συστήματα Εκπομπής RF » Γενικά" αν θες να το συζητήσουμε λίγο.

MAKHS
09-10-06, 08:30
Αγαπητε φιλε καλη μερα και καλη εβδομαδα.Η ενσταση μου εστιαζεται περισσοτερο στο γεγονος οτι δεν ειναι αγγελια πωλησης με σκοπο το κερδος και την απολαβη χρηματων αλλα στα πλαισια της ανταλλαγης απο τον δωρητη αλλα και απο εμενα.Οσο αφορα την ενοια της "απειλης" δεν υφιστατε καθοτι ειμαι ενας απλος χρηστης του διαδικτυου λατρης των ηλεκτρονικων και της επικοινωνιας και τιποτα περισσοτερο.Ελπιζοντας οτι εδω "κλεινει" το θεμα σε ευχαριστω για την απαντηση.Μακης