PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύστημα GPS από Κυριακάτικη εφημερίδα...



Γιώργος Ανώνυμος
30-10-06, 15:59
Κύριοι και Κυρίες (φαντάζομαι λιγοστές στο site),

με έκπληξη διαπίστωσα με τον φίλο περιπτερά της γειτονιάς μου ότι το πολυδιαφημιζόμενο GPS με bluetooth για σύνδεση με κινητό δεν υπήρχε ούτε στη βασική έκδοση της εφημερίδας (λογικό) ούτε στην πλήρη που έδινε και το βιβλίο-τόμο (μη λογικό σε σχέση με τη διαφήμιση). Και δεν θα ήθελα να βιαστώ να το χαρακτηρίσω ως παραπλάνηση κοινού για μία έγκριτη και ιστορική εφημερίδα, πλην όμως και ο περιπτεράς, που είναι ένα μικρό τοπικό σημείο διανομής, δεν μπορούσε να απαντήσει στους τακτικούς του πελάτες τί ακριβώς εννοεί ο ποιητής της τηλεοπτικής διαφήμισης και ήρθε σε πραγματικά δύσκολη θέση...

Φαντάζομαι ότι κάπου στο εσωτερικό της σακουλιασμένης εφημερίδας θα υπήρχε επεξήγηση. Και δεν θα ήταν πρόβλημα να λύσω την απορία μου με κόστος μόνο x Ευρώ, αλλά κάπου εκνευρίστηκα με την όλη φάση και προτίμησα άλλη εφημερίδα χωρίς πολλά καλαμπαλίκια...

Ωστόσο αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει στην απορία μου, όχι περισσότερο για να καταλάβω το μέγεθος της 'προσφοράς' αλλά το μέγεθος της.... (παραλείπω την κατάλληλη λέξη για ευνόητους λόγους).

Χαιρετώ,
Γιώργος

QED
30-10-06, 17:44
Το λέει μέσα θα δωθεί στο τρίτο τόμο Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Lykos1986
30-10-06, 18:09
Τι είναι αυτό ρε παιδιά;;; Θα βλέπεις το στίγμα σου με λίγα λόγια στο κινητό σου;;; Θέλει κουπόνια ή απλά με την εφημερίδα;;;

dal_kos
31-10-06, 00:30
Αν εχεις το καταλληλο λογισμικο μπορεις να το συνδεσεις με Η/Υ η κινητο και να δεις που εισαι.

Επειδη την πηρα κι εγω την εφημεριδα μονο και μονο απο απορια[ηξερα πως δεν το ειχε μεσα αφου ειχα ρωτησει] διαπιστωσα πως σε μια σελιδα μεσα ελεγε το εξης:
"Στο τριτο τομο της Κυριακης 5 Νοεμβριου θα βρειτε οδηγιες σχετικά ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ θα αποκτησετε τη φοβερη αυτη προσφορα[χαχα]"
Ακομα ειδα στη διαφημιση το απογευμα πως ειχαν βαλει και μια υποσημειωση: ΜΕ 32 ΚΟΥΠΟΝΙΑ

Δηλαδη και αποκλειουν τη μιση Ελλαδα απο τη προσφορα[ο τομος διανεμεται μονο σε Αττικη(εγω μενω Θηβα)] και σε βαζουν πρωτα να πληρωσεις 320 ευρω για να αποκτησεις τους τομους υπολογιζοντας πως μετα θα πεις για τους υπολοιπους " δεν γ....ται αφου πηρα τοσους τομους ας ολοκληρωσω τη σειρα"

Πληρης εξαπατηση!

gsmaster
31-10-06, 01:08
Την είδα κι εγώ την διαφήμιση αυτή και είπα: ....μπααα δεν μπορει.
Τoo good to be true που λεν κι οι αμερικάνοι...

PCMan
31-10-06, 03:13
good??? Πού το είδες το καλό???
Αυτό το gps έχει αποσυρθεί και όταν υπήρχε έκανε 60€.
Τα χειρότερα gps αρχίζουν απο 90€, δηλαδή φαντάσου τι μαργαριτάρι θα παίρναμε.
Δεν αξίζει, μην το σκέφτεστε καθόλου.

Θέλετε να πάρετε ένα, κάντε μία έρευνα αγοράς εδώ www.skroutz.gr, ψάξτε για bluetooth gps.