PDA

Επιστροφή στο Forum : GTI Racing με μεγαλο delay



Danza
05-11-06, 23:00
καλησπέρα σε όλους.. εχω πρόβλημα με το pc μου.. πήρα το παιχνίδι που αναφέρω παραπάνω, το εγκαθιστώ ολα καλά.. πάω να παίξω, στο μενού κανένα πρόβλημα, ουτε αργούσε ουτε τίποτα.. και μόλις μπαίνει στο simulator για να παίξω.. να έχει ενα μεγάλο κόλλημα (κοινώς delay) και αστα να πάνε.. λεω η καρτα γραφικών θα τα χει παίξει.. βρίσκω μια nVidia Gforce FX5500 την βάζω πάνω παλι τα ιδια (με drivers περασμενους κανονικά). κάνω overclockin τον επεξεργαστή δωσε πασά μου. παλι τα ίδια.. κατεβάζω τα γραφικά εντελώς και απο το control panel της κάρτας και απο το μενου του παιχνιδιου και πάλι τα ίδια..
το εν λόγο παιχνίδι θέλει επεξεργαστη P4 @ 1GHz/ 256mb of ram/ 128mb agp card..
και εγώ έχω P3@ 826MHz /512mb of ram/ 256mb agp card...

και το εντελώς κουφο της υπόθεσης? με την παλια κάρτα γραφικών ειχα τερματίσει 3 φορες το Need for speed most wanted (είχα delay αλλα δεν το πρόσεχες ιδιαίτερα) :shock: :shock: :shock: :shock:

τί μπορει να φταίει ρε παιδια? γιατι θα μου πέσουν τα μαλλία!! directx εχω το 9,0

chip
07-11-06, 00:10
Περίεργο όμως μπορεί ο κατασκευαστής όντως να θέλει P4.
Ο P3 δεν πρέπει να έχει εντολές SSE2 (ή κάνω λάθος?) οπότε αν τις χρησιμοποιεί το παιχνίδι.... έχασες. (βέβαια πιστεύω λίγα τις χρησιμοποιούν)
Έχεις directx 9.0b ή c?
Αν δεν έχεις c βάλε το, είναι πολλά τα παιχνίδια που δεν παίζουν με το b!

Danza
07-11-06, 00:44
α-χα. δεν νομίζω να χρησιμοποιεί τις εντολές που αναφέρεις.. directx 9.0b εχω... το c απο που θα το βρώ? το εκανα εγκατάσταση απο το cd του παιχνιδιού

Danza
08-11-06, 01:50
εγκατέστησα το directx 9.0c αλλά πάλι τα ίδια... συνεχίζει το πρόβλημα.. μου φενεται τρελο γιατι έπαιζε το need for speed most wanted που ειναι θεόβαρο μπροστά στο gti racing :shock: